TRIAMCINOLONO ACETONIDAS

TRIAMCINOLONO ACETONIDAS

Nosies purškalas Triamcinolonas yra kortikosteroidinių vaistų klasė, vartojama alerginiam rinitui gydyti ir jo profilaktikai. Simptomai yra peršalimas, nosies užgulimas, čiaudulys ir akių, nosies ar gerklės niežėjimas.

Nosies purškalas triamcinolonas slopina natūralių junginių, sukeliančių alergiją, išsiskyrimą, taip sumažindamas uždegimą ir nosies takų užsikimšimą. Be nosies purškalų, triamcinolonas taip pat turi kitų dozavimo formų tablečių, makaronų, kremų ir injekcijų pavidalu.

Prekės ženklas: Nasacort AQ

Apie Triamcinolone nosies purškalą

Grupė Kortikosteroidai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Valdyti ir užkirsti kelią alerginiams simptomams ar alerginiam rinitui
Naudojama Vaikai nuo 2 metų iki suaugusiųjų
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Kol kas nežinoma, ar triamcinolono nosies purškalas gali įsiskverbti į motinos pieną arba saugiai vartoti maitinančioms motinoms. Todėl maitinančioms motinoms, prieš vartojant šį vaistą, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Vaisto forma Nosies purškalas

Įspėjimas:

Neduokite šio vaisto vaikams iki 2 metų.

 • Būkite atsargūs vartodami triamcinolono nosies purškalą, jei sergate nosies infekcija, tuberkulioze, širdies nepakankamumu, širdies priepuoliu, inkstų liga, kepenų liga, aukštu kraujospūdžiu (hipertenzija), glaukoma, katarakta, diabetu, rėmuo, ciroze, myasthenia gravisosteoporoze, neseniai buvo atlikta nosies operacija arba yra buvę traukulių.
 • Pasakykite gydytojui, jei norite vartoti šį vaistą ilgą laiką, nes tai gali padidinti tolesnių infekcijų riziką.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles, kad išvengtumėte nepageidaujamos vaistų sąveikos.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Triamcinolono dozavimo nosies purškalas

Alerginiam rinitui palengvinti arba jo išvengti, suaugusiesiems skiriama triamcinolono nosies purškalo dozė yra du kartus (110 mikrogramų) per dieną į kiekvieną šnervę. Ši dozė bus sumažinta iki vieno išpurškimo (55 mikrogramų) per dieną kiekvienai šnervei, jei simptomai bus kontroliuojami.

Triamcinolono nosies purškalo dozė 2–5 metų vaikams yra ne daugiau kaip vienas purškalas (55 mikrogramai) per dieną į kiekvieną šnervę. Tuo tarpu 6–12 metų vaikams skiriamas vienas purškalas (55 mikrogramai) per dieną kiekvienai nosiai, o jei simptomai pablogėja, dozę galima padidinti iki dvigubo purškimo (110 mikrogramų) per dieną kiekvienai nosiai.

Triamcinolono nosies purškalo naudojimas

Prieš pradėdami vartoti, vadovaukitės gydytojo patarimu ir perskaitykite informaciją ant vaisto pakuotės etiketės.

Norėdami naudoti triamcinolono nosies purškalą, atlikite šiuos veiksmus:

 • Uždenkite vieną šnervę ranka, tada šiek tiek atloškite galvą atgal. Norėdami gauti daugiau informacijos, žiūrėkite instrukcijas ant pakuotės.
 • Kita ranka įkiškite nosies purškalą į atvirą šnervę.
 • Atsargiai paspauskite purškiklį, atsižvelgdami į gydytojo nurodytą dozę.
 • Venkite tiesioginio purškimo ant vidurinės nosies sienelės ( nosies pertvara ).
 • Įkvėpkite nosimi ir burna.
 • Pakartokite aukščiau aprašytą procedūrą kitai šnervei. Venkite pūsti oro iš nosies 15 minučių po šio vaisto vartojimo.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės vartoti triamcinoloną kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad padidintumėte vaisto poveikį.

Pamiršus pavartoti triamcinoloną, rekomenduojama tai padaryti iš karto, kai tik prisiminsite, jei pertrauka su kitu grafiku nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Vaistų sąveika

Venkite vartoti triamcinolono kartu su CYP3A inhibitoriai, pvz., ketokonazolas ar amjodaronas. Šių dviejų vaistų vartojimas kartu gali padidinti šalutinį vaisto poveikį.

Atpažinkite Triamcinolone nosies purškalo šalutinį poveikį ir pavojus

Kaip ir kiti vaistai, triamcinolono nosies purškalas taip pat gali sukelti šalutinį poveikį. Pavartojus triamcinolono nosies purškalą, gali pasireikšti toks šalutinis poveikis:

 • Nosis nemalonus kvapas
 • Čiaudėjimas
 • Nosies ar gerklės dirginimas
 • Nosies kraujavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI