AKTUALINIS TRETINOINAS

AKTUALINIS TRETINOINAS

Vietinis tretinoinas yra vaistas, naudojamas spuogams gydyti. Spuogai arba acne vulgaris atsiranda, kai riebalai arba riebalai, kuriuos gamina po oda esančios riebalinės liaukos, negali išeiti pro poras, nes juos užblokuoja nešvarumai ar negyvos odos ląstelės.

Vietiniai tretinoidai priklauso retinoidiniam vaistui, kuris veikia paveikdamas odos ląstelių augimą, todėl odos sluoksnis nulupiamas. lupimasistaip atveriant užsikimšusias odos poras.

Prekių ženklai: Lumiquin, Melavita, Refaquin, Retin-A, Skinovit-CP, Trentin, Trequinon

Apie vietinį tretinoiną

Grupė Vietiniai retinoidai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
 • Norėdami susidoroti su spuogais.
 • Kovoti su šiurkščia oda, raukšlėmis ir juodomis dėmėmis ant veido (hiperpigmentacija) dėl saulės poveikio.

Naudojama Paaugliai nuo 12 metų ir vyresni iki pilnametystės
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija riziką vaisiui. Dar nežinoma, ar vietinis tretinoinas gali būti absorbuojamas į motinos pieną. Maitinančioms motinoms patariama pirmiausia pasitarti su gydytoju, jei norite vartoti šį vaistą.
Vaisto forma Kremas

Įspėjimas :

 • Šį vaistą galima vartoti tik 12 metų ir vyresniems asmenims.
 • Būkite atsargūs, jei turite odos problemų, tokių kaip egzema.
 • Netepkite tretinoino tose odos vietose, kuriose yra uždegimų ar nudegimų.
 • Būkite atsargūs, jei jūs arba jūsų šeima anksčiau sirgo odos vėžiu.
 • Saugokitės, kad į akis, šnerves ir burną nepatektų vietinio tretinoino, nes šių dalių oda yra labai jautri.
 • Vartojant šį vaistą, oda gali tapti jautresnė saulės šviesai. Kiek įmanoma venkite saulės poveikio ir naudokite apsaugos nuo saulės priemones.
 • Pasakykite gydytojui apie vartojamus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Jei po vietinio tretinoino vartojimo atsiranda alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vietinės tretinoino dozės

Spuogams gydyti naudokite kremą, kuriame yra 0,01-0,1% tretinoino, ir pirštų galiukais paimkite jį paragauti. Tolygiai užtepkite ant spuoguoto veido ploto 1-2 kartus.

Esant šiurkščiai, raukšlėtai ir hiperpigmentuotai odai, naudojamas tretinoino kiekis yra 0,02–0,05%. Pirštų galiukais paimkite pakankamai kremo, tada kiekvieną vakarą prieš miegą tepkite prieš tai nuvalytą ir nusausintą veido sritį.

Vietinio tretinoino vartojimo rezultatai kai kurioms aukščiau išvardytoms sąlygoms gali skirtis. Paprastai gydymo rezultatai pasireiškia po 2-6 mėnesių vartojimo. Šių vaistų veiksmingumo raktas yra nuoseklus ir reguliarus jų vartojimas.

Teisingas vietinio tretinoino vartojimas

Prieš pradėdami vartoti, laikykitės gydytojo nurodymų ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant vietinės tretinoino pakuotės.

Pirmiausia nusiplaukite rankas ir nusiplaukite veidą. Naudokite švelnų muilą ir šiltą vandenį ir nenaudokite per šalto ar karšto vandens, nes baiminamasi, kad jis pablogins spuogus. Tada nusausinkite odą, kuri bus ištepta šiuo vaistu. Prieš tepdami tretinoino kremą, palaukite apie 20-30 minučių, kol oda visiškai išdžius.

Stenkitės, kad į akis, nosį ir burną nepatektų tretinoino. Patekus į akis, nedelsiant praplaukite akis švariu vandeniu. Jei atsiranda akių dirginimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Užtepę tretinoino kremo, kruopščiai nusiplaukite rankas. Jei veido oda nusilupa dėl kitų vartojamų vaistų nuo spuogų reakcijos, prieš pradėdami vartoti vietinį tretinoiną palaukite, kol veido oda atsigaus.

Vietinį tretinoiną laikykite vėsioje, sausoje kambario temperatūroje, be tiesioginių saulės spindulių ar ugnies, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Kai kurie vietinio tretinoino vartotojai mano, kad jų oda tampa jautresnė saulės šviesai. Todėl venkite tiesioginių saulės spindulių ir prieš pradėdami veiklą ne namuose naudokite apsaugos nuo saulės priemones. Taip pat naudokite vandens pagrindu pagamintą drėkinamąjį kremą sausai odai gydyti ir venkite aliejinių drėkinamųjų kremų, nes jie iš tikrųjų gali užkimšti odos poras.

Vietinio tretinoino vartojimo rezultatai paprastai pastebimi tik po mėnesio vartojimo. Kalbant apie maksimalius matomus rezultatus, tai gali užtrukti iki keturių mėnesių. Todėl nenutraukite gydymo greičiau nei per tą laiką. Vietinio tretinoino vartojimas gali būti nutrauktas, jei per šešias savaites spuogai neatsistato, ir kreipkitės į gydytoją, kuris paskyrė jį kitokiam gydymui.

Narkotikas Sąveikos

Vietinis tretinoinas gali turėti vaistų sąveikos poveikį, jei vartojamas kartu su ciprofloksacinu, chlorpromazinu, hidrochlorotiazidu, sulfametoksazolu arba tetraciklinu. Jei šie vaistai vartojami kartu, jie gali padidinti odos jautrumą saulės šviesai. Vietinio tretinoino vartojimas su benzoilo peroksidas taip pat gali sudirginti odą ir sumažinti vietinio daritinoino veiksmingumą.

Be vaistų, daugelis grožio priežiūros produktų gali sukelti sąveiką su vietiniu tretinoinu, įskaitant:

 • Plaukų garbanojimo gaminiai.
 • Ingredientai, kurių sudėtyje yra alkoholio, kalkių arba mentolio mišinio, pavyzdžiui, plaukų skutimosi losjonai ar tonikai.
 • Produktai, kurių sudėtyje yra sieros, alfa hidroksi rūgšties, glikolio rūgšties, salicilo rūgšties arba rezorcinolio, kurie gali padaryti odą sausesnę ir jautresnę.

Atpažinkite vietinio tretinoino šalutinį poveikį ir pavojus

Kaip ir kiti vaistai, vietinis tretinoinas taip pat gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti ant odos po šio vaisto vartojimo, yra šie:

 • Oda yra patinusi, sumušta, raudona, sausa ir lupsta.
 • Šilumos arba dilgčiojimo pojūtis ant veido odos.
 • Padidėjęs spuogų atsiradimas.
 • Palieka tamsias arba šviesias žymes ant veido.

Jei šalutinis poveikis nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad gautumėte tinkamą gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI