Tiopentalis

Tiopentalis

Tiopentalis yra raminamasis vaistas, vartojamas prieš operaciją ir traukuliams gydyti. Šis vaistas gali sumažinti nervų veiklą smegenyse, todėl žmogus gali jaustis atsipalaidavęs ir mieguistas.

Kadangi tiopentalis veikia kaip raminamoji priemonė, kartais dažnai piktnaudžiaujama. Per didelis tiopentalio vartojimas gali būti pavojingas, nes jis gali sukelti priklausomybę, priklausomybę, komą ir sukelti pavojų gyvybei.

Tiopentalis prekių ženklai: Tiopolis, natrio tiopentalis, tiopentalis (Ber) G.

Kas yra tiopentalio medicina?

Grupė Antikonvulsantai (Anticonvulsants) barbitūratai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Raminantis prieš operaciją ir įveikti epilepsijos būklę.
Naudota pateikė Vaikai ir suaugusieji.
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais parodė neigiamą poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. Tiopentalis gali patekti į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Injekcija

Įspėjimai prieš naudojant tiopentalį

 • Tiopentalio vartojimas turi būti atliekamas pagal gydytojo receptą. Netinkamas vartojimas gali sukelti priklausomybę nuo narkotikų ir kelti pavojų gyvybei.
 • Ilgą laiką tiopentalio vartojimas turi būti atliekamas prižiūrint gydytojui.
 • Prieš vartodami tiopentalį, pasakykite gydytojui, jei sirgote inkstų ar kepenų liga, sunkia anemija, skydliaukės liga ir astma bei sergate porfirija ir Adisono liga.
 • Šio vaisto vartojimas vaikams gali sukelti euforiją arba neįprastą džiaugsmo jausmą. Kai jūsų vaikas gauna tiopentalio, laikykitės gydytojo nurodymų.
 • Senyvi vartotojai, vartojantys tiopentalį, taip pat gali patirti euforiją, atrodyti sutrikę ar prislėgti.
 • Tiopentalis gali sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą. Pavartoję šį vaistą, neužsiimkite veikla, kuriai reikia susikaupimo, pvz., nevairuokite transporto priemonės.
 • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda alergijos vaistams simptomų, tokių kaip odos bėrimas, patinę veidai ir dusulys.

Tiopentalio dozavimas ir vartojimo taisyklės

Visi tiopentalio vaistai yra švirkščiami į kraujagyslę (intraveniškai). Toliau pateikiamas tiopentalio dozių pasiskirstymas pagal numatytą paskirtį:

 • Raminamoji priemonė prieš operaciją
  Suaugusieji: 100-150 mg skiriama prieš operaciją, didžiausia dozė 500 mg.
  Vaikai: 2-7 mg / kg prieš operaciją.
 • Įveikti ilgalaikius traukulius žmonėms, sergantiems epilepsija (status epilepticus)
  Suaugusieji: 75-125 mg.
  Vaikai: 5 mg/kg kūno svorio.

 • Sumažina spaudimą galvos viduje
  Suaugusieji : 1,5-3,5 mg / kg kūno svorio.
  Vaikams nuo 3 mėnesių : 1-4 mg / kg per valandą.

Kaip teisingai vartoti Thiopental

Tiopentalis vartojamas švirkščiant jį į veną (intraveniniu būdu) arba infuzijos būdu. Pažymėtina, kad šį vaistą turėtų skirti tik gydytojai arba medicinos darbuotojai, prižiūrimi gydytojo.

Nebandykite vartoti tiopentalio be gydytojo priežiūros, ypač vartojant dideles dozes. Tai sukels priklausomybę, priklausomybę, komą iki mirties.

Tiopentalio sąveika su kitais vaistais

Tiopentalio šalutinis poveikis pasireiškia dažniau, kai jis vartojamas kartu su amjodarono vaistais. Tiopentalis taip pat gali sąveikauti su tabaku ir alkoholiu ir sukelti šalutinį poveikį.

Tiopentalio šalutinis poveikis ir pavojai

Kaip paaiškinta aukščiau, tiopentalis turi galvos svaigimą, mieguistumą ir pusiausvyros sutrikimus. Šie reiškiniai paprastai nereikalauja medicininio gydymo ir išnyksta savaime.

Tačiau tiopentalis taip pat gali sukelti sunkesnį šalutinį poveikį, jei vartojamas ilgą laiką arba nesilaikant gydytojo rekomendacijų. Šie sunkesni šalutiniai poveikiai yra:

 • Pilvo, raumenų, sąnarių ir kaulų skausmas.
 • Pykinimas ir vėmimas.
 • Apetito praradimas.
 • Sumažėjęs kūno svoris.
 • Gelta.
 • Sunku kvėpuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI