TALIDOMIDAS

TALIDOMIDAS

Talidomidas yra vaistas, skirtas gydyti daugybinė mieloma kraujo vėžys . Nėščioms moterims šio vaisto vartoti negalima, nes jis gali sukelti vaisiaus defektus.

Norint įveikti daugybinę mielomą, talidomidas bus derinamas su deksametazonu. Talidomidas, kaip vaistas nuo vėžio, gali slopinti naviko augimą ir sustiprinti imuninę sistemą kovojant su vėžinėmis ląstelėmis. Be to, kad reikia susidoroti su daugybinė mielomatalidomidas taip pat naudingas norint įveikti raupsuotųjų odos komplikacijas, būtent raupsų mazginė eritema .

Talidomidas prekės ženklas: Talidas

Informacija apie talidomido vaistus

Grupė Receptiniai vaistai
Kategorija Chemoterapija
Pranašumai Įveikimas daugybinė mieloma ir raupsų mazginė eritema
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos X kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais ir žmonėmis parodė vaisiaus sutrikimus arba pavojų vaisiui. Šios kategorijos vaistai yra kontraindikuotini moterims, kurios yra arba gali pastoti.

Nežinoma, ar talidomidas patenka į motinos pieną, ar ne. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.

Vaisto forma Kapsulė

Įspėjimai prieš vartojant talidomidą

 • Talidomido negalima vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams. Dar kartą pasitarkite su savo gydytoju apie naudą ir riziką, jei talidomidas skiriamas vaikams.
 • Pasakykite gydytojui, jei sirgote arba sergate ŽIV/AIDS, kraujo krešėjimo sutrikimais, nereguliarios mėnesinės, traukuliai, rankų ar kojų dilgčiojimas ar tirpimas.
 • Talidomidas gali sukelti galvos svaigimą ar mieguistumą. Venkite užsiimti veikla, kuriai reikia viso susikaupimo, pvz., vairuoti transporto priemonę ar valdyti mechanizmus.
 • Pasakykite gydytojui, jei po dviejų savaičių vaisto vartojimo būklė nepagerėja arba pablogėja.
 • Senyviems žmonėms talidomidą reikia vartoti atsargiai.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Dozavimas ir talidomido vartojimo taisyklės

Talidomidas skiriamas tik suaugusiems pacientams. Dozė parenkama atsižvelgiant į paciento būklę ir organizmo reakciją į gydymą. Toliau pateikiamas talidomido dozavimo ir vartojimo taisyklių paaiškinimas:

 • Gydyti daugybinė mieloma
  Pradinė dozė yra 200 mg vieną kartą per parą. Dozė gali būti didinama kas savaitę, atsižvelgiant į paciento būklę. Didžiausia dozė gydymui daugybinė mieloma yra 800 mg per parą.
 • Įveikti raupsų mazginė eritema
  Pradinė dozė pacientams, sveriantiems < 50 kg, yra 100 mg per parą. Didžiausia dozė: 400 mg per dieną. Jei organizmo atsakas į gydymą yra teigiamas, dozę galima mažinti palaipsniui.

Kaip teisingai vartoti talidomidą

Įsitikinkite, kad visada vartojate talidomidą pagal vartojimo taisykles, nurodytas ant vaisto pakuotės arba gydytojo rekomendaciją.

Norėdami nuryti visą talidomido kapsulę, naudokite stiklinę mineralinio vandens. Kapsulių nedalykite, nesmulkinkite ir nekramtykite. Talidomidą reikia vartoti prieš valgį arba bent vieną valandą po valgio.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės vartoti talidomidą kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad vaistas veiktų optimaliai.

Talidomidas gali absorbuotis per odą ir kvėpavimo takus. Todėl nedelsdami nusiplaukite rankas su muilu ir vandeniu, kai pateko į talidomido miltelius iš suskilusios kapsulės.

Talidomidą laikykite kambario temperatūroje ir uždarytoje talpyklėje, kad išvengtumėte saulės spindulių, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vartojant talidomidą arba praėjus mažiausiai vienam mėnesiui po talidomido vartojimo nutraukimo, patariama nedaryti kraujo. Taip pat venkite alkoholio vartojimo gydantis talidomidu.

Taip pat patariama reguliariai atlikti kraujo tyrimus, kad nustatytų organizmo reakciją į gydymą. Dar kartą pasitarkite su gydytoju dėl apžiūros tvarkaraščio, kurį jums reikia gyventi.

Talidomido sąveika su kitais vaistais

Toliau pateikiamos kai kurios sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant talidomidą su kitais vaistais:

 • Trijų kraujo kūnelių (raudonųjų kraujo kūnelių, baltųjų kraujo kūnelių ir trombocitų) skaičiaus mažinimas, jei vartojamas kartu su interferonu.
 • Padidėjęs barbitūratų ir chlorpromazino šalutinis poveikis, įskaitant raumenų, sąnarių ar kaulų skausmą ir apetito praradimą.
 • Padidėja kraujo krešulių rizika, jei vartojama kartu su aksitinibu, bleomicinu, doksorubicinu, prednizonu, tamoksifenu, vinkristinu ir raloksifenu.
 • Padidėjęs mieguistumas, jei vartojamas difenhidraminas, diazepamas, zolpidemas, kodeinas, risperidonas ir amitriptilinas.

Talidomido šalutinis poveikis ir pavojai

Talidomidas gali sukelti nedidelį šalutinį poveikį. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti dėl talidomido vartojimo, yra šie:

 • Periferinės neuropatijos simptomai.
 • Galvos skausmas.
 • Pykinimas.
 • Vidurių užkietėjimas.
 • Skrandžio skausmai.
 • Nėra apetito.
 • Sausa oda.
 • Neramūs.
 • Skausmas kauluose, raumenyse ir sąnariuose.

Talidomidas taip pat gali sukelti kitokį šalutinį poveikį, pvz., drebulį, dusulį, padažnėjusį ar sulėtėjusį širdies susitraukimų dažnį ir vėmimą, lydimą kraujo dėmių. Nors ir retai, šie šalutiniai poveikiai yra rimti ir juos reikia nedelsiant gydyti.

Nedelsdami nustokite vartoti vaistą ir kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia traukuliai ar alerginė reakcija į vaistą, pvz., odos išbėrimas, veido, rankų ar kojų patinimas ir dusulys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI