Testosterono lygio matavimas vyrams

Testosterono lygio matavimas vyrams

Vyrai, ar jums kada nors buvo tikrinamas testosterono kiekis?

Atsižvelgiant į šių dienų žiniasklaidos šurmulį apie testosteroną, daugelis vyrų svarsto, ar turėtų.

Matome naujienas apie pakaitinę testosterono terapiją ir testosterono kiekį didinančių produktų reklamas, kuriose teigiama, kad vyrai vėl jaučiasi jauni ir vyriški.

Taigi nenuostabu, kad vyrams turėtų kilti klausimų apie testosterono tyrimą. Šiandien pažvelkime atidžiau.

Kas yra testosteronas?

Prieš pradėdami kalbėti apie testą, pažiūrėkime, kas yra testosteronas.

Testosteronas, kurį gamina sėklidės (sėklidės), yra vyriškas lytinis hormonas. Tai suteikia vyrui jo vyriškų savybių, tokių kaip veido plaukai ir gilesnis balsas. Tai taip pat svarbu jo lytiniam potraukiui, erekcijai ir spermos gamybai.

Vyrui senstant, jo testosterono lygis pradeda mažėti dėl natūralaus proceso, vadinamo andropause. Kai kurie vyrai andropazę lygina su moterų menopauze, tačiau vyrų testosterono sumažėjimas yra mažiau dramatiškas nei moterų estrogeno sumažėjimas. Maždaug 40 metų amžiaus vyrų testosterono lygis kasmet pradeda mažėti maždaug 1%.

Kaip klasifikuojamas testosteronas?

Testosteronas skirstomas į „pririštą” ir „laisvą”.

Apie 98% vyro testosterono keliauja per kraują, „susijungę“ su baltymais, vadinamais albuminu ir lytinius hormonus surišančiu globulinu (SHBG). Prisijungus prie šių baltymų, testosteronas lengviau nukeliauja ten, kur jo reikia organizme.

Likęs testosteronas laikomas „laisvu“, nes jis nėra susietas su jokia medžiaga.

„Bendras“ testosteronas kartu matuoja susietą ir laisvą testosteroną. Kai gydytojai tikrina testosterono lygį, jie paprastai žiūri į bendrą testosterono rodmenis, nes jie laikomi patikimiausiais.

Kodėl gydytojas gali užsisakyti testosterono tyrimą?

Kai vyrui atsiranda žemo testosterono kiekio (taip pat vadinamo hipogonadizmu) požymių, gydytojas gali pasiūlyti atlikti tyrimą. Žemo testosterono kiekio simptomai yra nuovargis, nuotaikos pokyčiai, depresija, sumažėjęs lytinis potraukis, erekcijos disfunkcija ir raumenų silpnumas.

Tyrimas gali būti užsakytas vyrams, turintiems vaisingumo problemų, nes testosteronas vaidina svarbų vaidmenį spermos gamyboje.

Be to, vyrams, sergantiems osteoporoze, dažnai tikrinamas jų lygis.

Koks yra testas?

Pats tyrimas yra paprastas kraujo tyrimas. Paprastai jis atliekamas ryte, nuo 8 iki 11 val., Kai testosterono lygis yra didžiausias. (Dauguma testosterono gaminasi miego metu.)

Ką reiškia rezultatai?

Į tai sunku atsakyti. Kiekvienas vyras yra skirtingas ir tai, kas vienam vyrui laikoma normalia, kitam gali būti aukšta arba žema.

Tam tikri veiksniai gali turėti įtakos testosterono testų rezultatams. Pavyzdžiui, lygis svyruoja per dieną. Jiems įtakos gali turėti ir cukraus kiekis vyro kraujyje, trigliceridų kiekis bei jo vartojami vaistai.

Testavimo protokolai įvairiose laboratorijose taip pat gali skirtis. Naudojamų surinkimo mėgintuvėlių tipai ir mėginių laikymo būdai gali turėti įtakos galutiniams matavimams.

Paprastai kalbant, bendro testosterono lygis, mažesnis nei 300 ng/dl, laikomas „mažu“. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali padėti jums suprasti, ką jūsų rezultatai reiškia jums kaip asmeniui.

Žiūrint į visą paveikslą

Jei manote, kad turite žemą testosterono kiekį, kreipkitės į gydytoją. Mažo testosterono kiekio simptomai, tokie kaip mažas lytinis potraukis ir nuovargis, gali turėti įvairių priežasčių. Išsamus gydytojo patikrinimas yra pirmasis žingsnis siekiant tiksliai nustatyti šias priežastis, kad jas būtų galima veiksmingai gydyti.

Visų pirma, nemėginkite sau diagnozuoti žemo testosterono kiekio. Kai kurie vyrai jaučiasi nepatogiai aptardami simptomus su gydytoju ir bando gydytis patys naudodami nereceptinius testosterono produktus. Tai neprotinga. (Spustelėkite čia, jei norite sužinoti daugiau apie šių produktų keliamą riziką.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI