Alkoholis ir seksas

Alkoholis ir seksas

Justinas buvo naujas vaikinas biure ir jis nekantriai laukė bendrovės kasmetinio vasaros vakarėlio, kuris visada buvo rengiamas boso dvasia prie vandenyno. Jam buvo pasakyta, kad šie vakarėliai buvo legendiniai. Žmonės iš viso krašto atvažiavo pažaisti tinklinio paplūdimyje, kūrenti laužus saulei nusileidus. Neretai poros nuklysdavo, teigdamos, kad tai, kas vyksta vakarėlyje, lieka vakarėlyje.

Jis turėjo pripažinti, kad jam ne visada patinka vakarėliai. Kartais jis turėdavo išgerti keletą gėrimų, kol jausdavosi ramus susitikęs su naujais žmonėmis. Jis visada elgdavosi pats, bet dažniausiai jam reikėdavo kažko, kas atimtų pranašumą.

Vakarėlio vakaras nesiskyrė. Tiesą sakant, Justinas išgerdavo daugiau alaus nei įprastai, o Violeta iš Marketingo gėrė kokteilius ir flirtavo su juo visą naktį. Ką ji turėjo omenyje sakydama, kad jie turėtų eiti tyrinėti paplūdimio urvus?

Situacija gali skambėti klišiškai, tačiau Justinas ir Violeta mažai kuo skiriasi nuo porų, kurios „užsikabina“ išgėrę per daug alkoholio. Šiandien apžvelgsime keletą būdų, kaip alkoholio vartojimas gali paveikti asmenį seksualiai.

Fizinės problemos

Alkoholis yra depresantas ir gali pakenkti jūsų centrinei nervų sistemai. Tai taip pat gali išsausinti jus ir sutrikdyti kraujo tekėjimą į lytinius organus.

Vyrams kraujotakos problemos galiausiai gali sukelti erekcijos sutrikimą – nesugebėjimą išlaikyti ar išlaikyti pakankamai tvirtos erekcijos seksui. Tai gali įvykti vieno susitikimo metu arba ilgainiui tapti ilgalaike problema.

Alkoholis taip pat gali apsunkinti vyrų ejakuliaciją, net jei jie yra visiškai susijaudinę.

Ilgainiui vyrams, kurie nesaikingai vartoja alkoholį, taip pat gali kilti problemų pastoti. Tyrimai rodo, kad penkių vienetų gėrimas per savaitę gali sumažinti vyro spermatozoidų skaičių ir paveikti spermos kokybę.

Moterims dehidratacija gali sukelti makšties sausumą. Seksas gali būti nemalonus ar net skausmingas moterims, kai jos nėra pakankamai suteptos. Moterims taip pat gali kilti problemų dėl orgazmo, jei jos išgėrė per daug.

Rizikingas elgesys

Neseniai atliktoje apklausoje „SexHealthMatters“ skaitytojų paklausėme, ar alkoholio vartojimas kada nors paskatino juos turėti nesaugių lytinių santykių. Kiek daugiau nei 88% apklaustųjų atsakė, kad taip, nesaugiai mylėjosi apsvaigę nuo alkoholio.

Turbūt nenuostabu, kad per daug alkoholio kenkia mūsų sprendimui. Galime juoktis dėl frazės „alaus akiniai“ – kai kas nors mano, kad partneris yra patrauklesnis nei įprastomis aplinkybėmis, tačiau klaidingas elgsenos sprendimas gali turėti reikšmingų padarinių sveikatai.

2012 metais Kanadoje atliktas tyrimas atskleidė, kad žmogaus noras užsiimti nesaugiu seksu didėja didėjant jo suvartojamo alkoholio kiekiui. O 2013 metais amerikiečių mokslininkai pranešė, kad kuo daugiau gėrimų moteris išgeria prieš seksą, tuo mažesnė tikimybė, kad ji naudosis prezervatyvu su tuo partneriu.

Nesaugus seksas gali sukelti daugybę komplikacijų. Neplanuotas nėštumas gali įvykti su partneriais, kurie yra blogai pasiruošę atnešti vaiką į pasaulį. Lytiniu keliu plintančios infekcijos (LPI), tokios kaip chlamidijos, gonorėja ir lytinių organų pūslelinė, yra dažnos. Tam tikros kitos LPI rūšys, žmogaus papilomos virusas (ŽPV), gali sukelti gimdos kaklelio, išangės ir varpos vėžį, taip pat kai kuriuos galvos ir kaklo vėžius bei lytinių organų karpas. O ŽIV yra LPI, sukelianti AIDS.

Sumažėjęs sprendimas dėl per didelio alkoholio kiekio taip pat gali turėti emocinį poveikį. Draugai gali turėti lytinių santykių, kai neketino savo santykių pakelti iki tokio lygio. Partneriai gali duoti pažadų, kurių ryte neprisimins – ir neketina jų laikytis. Įsipareigoję partneriai gali būti neištikimi arba pasakyti tai, ko nenori. Po susitikimo nepažįstami žmonės gali jausti kaltę ar gėdą. Jie taip pat gali jaustis išsigandę, ypač jei išsivysto nėštumas ar LPI.

Socialiniai ir teisiniai klausimai

Justino ir Violetos atveju poros gali sukelti daug problemų darbe. Pertraukos kambaryje gali kilti nepatogumų. Tačiau gali būti ir tam tikro nepastovumo, ypač jei jų susidūrimas baigėsi LPI arba nėštumu. Situacija gali pabloginti jų individualų darbą ir turėti įtakos jų gebėjimui dirbti kartu kaip komandai. Jų vadovai ir kolegos tikriausiai pastebės, kad kažkas ne taip. Jei romanas užsimezgė, jų įmonė gali taikyti politiką, neleidžiančią darbuotojams susitikinėti.

Alkoholis taip pat gali paskatinti seksualinį priekabiavimą ir smurtą. Išlikti blaiviam gali padėti atpažinti nesaugią situaciją ir padidinti tikimybę iš jos išeiti ar išsikviesti pagalbą.

Tai nereiškia, kad neturėtumėte išgerti kelių gėrimų, jei jūsų kūnas gali su tuo susidoroti. Kai kuriems žmonėms, pavartojus šiek tiek alkoholio, gali būti mažiau slopinami ir labiau atsipalaidavę, o tai gali padėti seksualinėse situacijose.

Tačiau atminkite, kad per daug alkoholio ir sekso gali būti rizikingas derinys. Turėdami aiškų protą ir nuoširdžiai diskutuodami apie apsaugą ir lūkesčius prieš miegą, abu partneriai gali patirti malonumą.

Jei jaučiate, kad turite problemų dėl alkoholio, būtinai kreipkitės į gydytoją ir gaukite gydymą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI