SULFASALAZINAS

SULFASALAZINAS

Sulfasalazinas yra priešuždegiminis vaistas, vartojamas žarnyno uždegimo ar opinio kolito simptomams, pasireiškiantiems pilvo skausmu, karščiavimu, viduriavimu arba kraujavimu storosios žarnos gale (tiesiosios žarnos), palengvinti. Be to, šis vaistas taip pat naudojamas gydymui reumatoidinis artritas kurių negalima gydyti kitais gydymo būdais. Reumatoidinis artritas yra lėtinis sąnarių uždegimas, sukeliantis sąnarių skausmą, patinimą ir sustingimą.

Sulfasalazinas slopina uždegimo atsiradimą organizme. Šis vaistas tiekiamas tablečių arba enteriniu būdu dengtų kapsulių pavidalu, kurias reikia nuryti visą.

Prekių ženklai: Lazafinas, sulfasalazinas, sulfitas

Apie Sulfasalazinas

Grupė Aminosalicilatas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
 • Palengvina žarnyno uždegimo ar opinio kolito simptomus, pasireiškiančius pilvo skausmu, viduriavimu ar kraujavimu iš tiesiosios žarnos.
 • Gydyti reumatoidinis artritas .
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. D kategorija (Jei vaisto vartojimas yra artimas gimimo laikui) : Yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gaunamos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas.

Žindančioms motinoms sulfasalazinas šiek tiek patenka į motinos pieną. Žindančioms motinoms prieš vartojant šį vaistą rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Figūra Tabletės ir kapsulės

Įspėjimas :

 • Vaikų žarnyno uždegimui gydyti šio vaisto galima skirti tik 2 metų ir vyresniems vaikams. Kalbant apie reumatoidinis artritasšis vaistas yra tik vaistas, kurį galima duoti 6 metų ir vyresniems vaikams.
 • Būkite atsargūs vartodami sulfasalaziną, jei sergate anemija, astma, sutrikusia inkstų funkcija, kepenų liga, podagra, odos infekcijomis, vitamino K trūkumu, fermento gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumu (G6PD trūkumas) arba porfirija.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Siekiant išvengti inkstų sutrikimų, skysčių poreikį rekomenduojama patenkinti didinant geriamojo vandens kiekį vartojant sulfasalaziną.
 • tai yra geriau nevairuoti ir nedirbti mašinos tuo metu vartoja sulfasalazinas, nes tai narkotikų gali sukelti galvos svaigimą.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Sulfasalazinas dozę

Būklė Amžius Dozė
Žarnyno uždegimo ar opinio kolito simptomai Suaugęs Pradinė dozė yra 1-2 gramai 4 kartus per dieną, kol simptomai pagerės. Simptomams pagerėjus, dozę galima sumažinti iki 2 gramų per dieną, kuri padalijama į kelis vartojimo grafikus.
Vaikai nuo 2 metų ir vyresni Pradinė dozė yra 40-60 mg / kg per parą, kuri suskirstyta į kelis vartojimo grafikus. Simptomams pagerėjus, dozę galima sumažinti iki 20-30 mg/kg per parą, kuri padalijama į keletą vartojimo grafikų.
Reumatoidinis artritas Suaugęs Pirmosios savaitės dozė yra 500 mg per parą. Po to dozę galima padidinti 500 mg per savaitę. Didžiausia dozė yra 3 gramai per dieną, kuri padalijama į 2-4 vartojimo grafikus.
6 metų ir vyresni vaikai 30-50 mg / kg per dieną, kuri yra padalinta į du vartojimo grafikus. Gydymo pradžioje dozė yra nuo ¼ iki 2/3 pirmiau nurodytos dozės ir didinama kas savaitę, kol per vieną mėnesį pasiekiama laukiama dozė. Didžiausia dozė yra 2 gramai per dieną.

Imk Sulfasalazinas Teisingai

Laikykitės gydytojo patarimų ir perskaitykite ant pakuotės išspausdintas sulfasalazino vartojimo instrukcijas.

Sulfasalazino enterinės kapsulės arba kapsulės turi būti vartojamos iš karto po valgio. Nurykite visas tabletes ar kapsules, užsigerdami geriamuoju vandeniu. Nesmulkinkite ir nekramtykite iš pradžių.

Išgėrę šio vaisto, gerkite daug vandens, kad išvengtumėte inkstų akmenų susidarymo.

Stenkitės visada vartoti sulfasalaziną kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad gydymas būtų veiksmingesnis.

Pacientams, pamiršusiems išgerti sulfasalaziną, patartina tai padaryti iškart prisiminus, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Nenutraukite sulfasalazino vartojimo staiga, nebent tai rekomenduotų gydytojas.

Vaistų sąveika

Venkite vartoti šiuos vaistus kartu su sulfasalazinu, kad išvengtumėte nepageidaujamos sąveikos, pavyzdžiui:

 • Trukdo folio rūgšties vaistų pasisavinimui.
 • Sumažinti sulfasalazino koncentraciją kraujyje, jei vartojama kartu su etambutoliu arba rifampicinu.
 • Sumažinti digoksino kiekį kraujyje.
 • Sergantiesiems reumatoidiniu artritu, vartojantiems šį vaistą ir ruošiantiems preparatus, kurių sudėtyje yra aukso, gresia leukopenija (baltųjų kraujo kūnelių skaičius yra mažesnis už normą).

Atpažinkite šalutinį poveikį ir pavojus Sulfasalazinas

Kaip ir kiti vaistai, sulfasalazinas taip pat gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie dažni šalutiniai poveikiai, atsirandantys po šio vaisto vartojimo, yra šie:

 • Blogai jaustis
 • Sumažėjęs apetitas
 • Galvos skausmas
 • Pilvo skausmas
 • Viduriavimas
 • Kosulys
 • Nemiga
 • Niežtintys odos bėrimai
 • Burnos skausmas
 • Skonio sutrikimas.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda kraujavimas be aiškios priežasties, atsiranda mėlynių, gerklės skausmas, karščiavimas, pasunkėjęs kvėpavimas, veido ar liežuvio patinimas arba gelta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI