Sportinių masažuoklių privalumai sveikatai

Sportinių masažuoklių privalumai sveikatai

Masažo pistoletai tapo labai populiariais ir lengvai įsigyjami. Daugelis pripažįsta šių nedidelių rankinių įrenginių naudą, kurie veikia kitaip nei senieji vibraciniai masažo pistoletai. Naujos kartos masažo pistoletai, pavyzdžiui, Alpha Pro pistoletas, dirba smūgiuojančiai – pulsuoja į vidų ir išorę, veikdami audinius giliau. Šie masažuokliai naudojami fizioterapeutų, sportininkų ir aktyviai sportuojančių žmonių, kad sumažintų skausmą ir pagerintų kraujotaką.

Koks yra terapinis šių pistoletų veikimo mechanizmas? Kaip jie padeda?

Mušamųjų masažo pistoletų privalumai

Kai kurie fiziniai masažo naudojimo ir masažo pistoleto privalumai yra:

 • Sumažėjęs raumenų įtempimas
 • Pagerėjusi kraujotaka
 • Limfinės sistemos skatinimas
 • Mažesnis raumenų skausmingumas po treniruočių
 • Pagerėjęs sportinis našumas ir raumenų masė
 • Pagerėjęs reabilitacijos nuo traumų procesas
 • Skausmo malšinimas
 • Nervų sistemos skatinimas
 • Lakto rūgšties pašalinimas
 • Padidėjusi judesių amplitudė, lankstumas ir raumenų elastingumas
 • Traumų prevencija
 • Randų audinio suskaidymas (potencialiai)

Sumažėjusi raumenų įtampa

Pagrindinė nervų takų sistema prasideda nuo mūsų smegenų, eina per stuburo smegenis, išeina iš stuburo smegenų per nervų šaknis ir galiausiai pasiekia „taikinio organą”. Taikinio organas gali būti raumenys, kraujagyslės, virškinimo ir hormonus gaminantys organai. Tai vadinama eferentinėmis nervų takais, kurių pagrindinė funkcija yra tiesiogiai skatinti ar slopinti skeleto raumenis ar lygiuosius raumenis taikinio organuose. Jutiminis kelias eina nuo taikinio organo atgal per nervų šaknis į stuburo smegenis ir paprastai visą kelią iki smegenų. Tai vadinama aferentinėmis nervų takais.

Masažo pistoletai mažina raumenų įtampą, smarkiai veikdami aferentinius arba jutiminius kelius su aukšto intensyvumo dirgikliu. Poveikis yra panašus į tą, kai žmogus susimuša alkūnę ir instinktyviai ją patrina.

Yra daugybė terapinių aukšto intensyvumo aferentinių dirgiklių formų. Drėgnas karštis, ledas, tvarsčiai, masažas, jacuzzi, putų volai, sąnarių manipuliavimas ir perkusijos masažeriai esmingai veikia vienodai. Jie bombarduoją nervų sistemą su aukšto intensyvumo aferentiniais (jutiminiais) dirgikliais, taip sukeliant refleksinį raumenų įtampos slopinimą.

Pagerinta kraujotaka

Vienas svarbus masažo pistoleto terapijos privalumas yra kraujotakos gerinimas. Geresnė kraujotaka reiškia geresnį maistinių medžiagų ir deguonies tiekimą organizme. Maistinės medžiagos ir deguonis reikalingi audinių atstatymui ir efektyviai organizmo funkcijai.

Teisingai naudojami masažo pistoletai yra parodę gebėjimą pagerinti kraujo tekėjimą tam tikroje kūno dalyje. Viso kūno masažas šiais įrenginiais gali sukelti geresnę kraujotaką visame kūne.

Vienas iš mechanizmų yra refleksinis lygiųjų raumenų, esančių arterinėje kraujotakos sistemoje, atsipalaidavimas, taip pat raumenų atsipalaidavimas, leidžiantis sumažinti pasipriešinimą kraujotakai. Bloga kraujotaka turi neigiamų pasekmių visai jūsų sveikatai.

Limfinės sistemos stimuliavimas

Naudojant masažo pistoletą taip pat gali pagerėti limfos stimuliacija. Limfinė sistema yra trečioji jūsų kraujotakos sistemos dalis. Arterijos atneša deguonimi praturtintą kraują į audinius, venos atneša deguonies neturintį kraują atgal į širdį ir plaučius, kad pasisemtų deguonies, o limfinė sistema cirkuliuoja tarpinį skystį atgal į širdį, kad būtų vėl įsisavintas į kraują.

Masažo pistoleto terapija gali skatinti limfmazgius, kurie savo ruožtu gali padėti cirkuliuoti limfos skysčius į kūno vietas, kur jie reikalingi.

Jūsų limfinėje sistemoje yra keletas limfmazgių, išdėstytų įvairiose žmogaus kūno vietose. Limfmazgiai dažniausiai yra paslėpti giliai kūno viduje arba kartais po oda. Pagrindinis ginklas, kurį nešioja šie limfmazgiai, yra limfocitas. Šie mazgiai veikia kaip surinkimo vietos, saugančios baltuosius kraujo kūnelius (limfocitus), kurie kovoja su galimomis infekcijomis organizme.

Sumažėjęs skausmas po treniruočių

Žmonės, kurie sportuoja arba kelia svorius, žino, kad norint padidinti raumenų jėgą ir masę, būtina laikui bėgant sistemingai didinti krūvį. Dažniausias būdas tai pasiekti yra kelti sunkesnius svorius arba didinti treniruočių apimtį. Tampant pažangesniems, reikalavimas didinti atsigavimo poreikius taip pat auga. Kartais tai gali reikšti skausmingus raumenų skausmus, vadinamus vėluojančio atsiradimo raumenų skausmu arba DOMS. DOMS gali išsilaikyti iki trijų dienų po intensyvios treniruotės.

Masažo pistoleto terapija gali žymiai sumažinti vėluojančio atsiradimo raumenų skausmą (DOMS). Šis 2014 m. tyrimas parodė, kad vibracijos terapija yra veiksminga priemonė DOMS prevencijai ir valdymui. Be to, įrodymai, kad vibracijos terapija gerina raumenų ištvermę ir padidina jėgą, gali sumažinti DOMS bendrai, laikui bėgant gerinant raumenų prisitaikymą.

Tiek kompresijos, tiek vibracijos terapijos naudoja tą pačią mechanizmą raumenų atsigavimui. Tačiau perkusijos terapija veikia tiesiogiai ant raumenų audinio ir gali suteikti daug stipresnius, specifiškesnius rezultatus. Dabartiniai tyrimai apie vibracijos terapiją yra geras rodiklis, kad perkusijos terapija gali būti daug veiksmingesnė gydymo galimybė. Jei jaučiate realų raumenų skausmą, perkusijos terapija gali padėti sutraukti skausmo signalus, siunčiamus iš jūsų smegenų į kūną.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI