Kepimo miltelių pakaitalai, kurių jums reikia!

Kepimo miltelių pakaitalai, kurių jums reikia!

Visiems tradiciniams pyragų receptams reikia naudoti kepimo miltelius. Tačiau nors mes mėgstame savo kepinius ir tą skanų kvapą, kuris sklinda juos kepant, taip pat svarbu pažymėti, kad per didelis kepimo miltelių naudojimas nėra gerai. Tačiau, jei esate kepėjas namuose ir šiuo metu panikuojate, nesijaudinkite! Štai keletas nuostabių kepimo miltelių pakaitalų, kuriuos turite išbandyti ir kepti.

Kas yra kepimo milteliai?

Na, o prieš ieškant kepimo miltelių pakaitalų, būtina suprasti, kas tiksliai yra kepimo milteliai. Dietologė Archana S sako „Health Shots“: „Kepimo milteliai gaminami iš kepimo sodos ir krakmolo. Šiame derinyje taip pat yra šiek tiek rūgštus junginys, pavyzdžiui, grietinėlė iš totorių, miltelių pavidalo rūgštis. Jis veikia kaip rauginantis agentas kepant, išskirdamas anglies dioksidą, kai sumaišomas su bet kokiu skysčiu, pavyzdžiui, pienu ar vandeniu. Na, štai kaip tai padeda pyragams pakilti iki skanaus lygio, kad galėtume juo mėgautis!

Kodėl kepimo milteliai yra nesveika?

Kiek yra per daug? Nors visi žinome, kad nekepti pyragaičių ir sausainių yra geras pasirinkimas, taip pat tinka naudoti nedidelį kiekį kepimo miltelių, naudojamų virimui ar kepimui. Tačiau jo negalima vartoti per daug. Kalbėdamas apie dviejų rūšių kepimo miltelius, dietologė Garima Goyal „Health Shots“ sako: „Yra dviejų rūšių kepimo milteliai; vienpusio ir dvigubo veikimo. Vieno veikimo kepimo milteliai, veikiami drėgmės, išskiria anglies dvideginio dujas, todėl reikia nedelsiant kepti. Priešingai, dvigubo veikimo kepimo milteliai išskiria dujas dviem etapais – pirmą kartą maišant, o antrąja – kaitinant, todėl kepimo laikas yra lankstesnis. Ji paaiškina dažniausiai pasitaikančias problemas, kurios gali kilti dėl per didelio kepimo miltelių kiekio.

1. Natrio kiekis

Kepimo milteliuose dažnai yra natrio bikarbonato (kepimo sodos). Per didelis natrio kiekis gali sukelti sveikatos problemų, tokių kaip aukštas kraujospūdis. Tai labai svarbu žmonėms, kurie laikosi mažai natrio turinčios dietos. Galbūt norėsite stebėti savo suvartojamą kiekį.

2. Aliuminio gaminiai

Kai kuriuose kepimo milteliuose yra aliuminio pagrindo rūgšties, pavyzdžiui, natrio aliuminio sulfato. Nors aliuminio kiekis kepimo milteliuose yra palyginti mažas, per didelis aliuminio suvartojimas buvo susijęs su sveikatos problemomis, ypač asmenims, turintiems inkstų problemų. Būtina pasirinkti kepimo miltelius be aliuminio.

3. Virškinimo jautrumas

Kepimo milteliuose yra cheminių medžiagų, kurios, veikiamos drėgmei ir karščiui, išskiria anglies dioksido dujas. Kai kuriems žmonėms, ypač tiems, kurių virškinimas jautrus, kepimo metu susidarančios dujos gali sukelti diskomfortą, pilvo pūtimą ar vidurių pūtimą.

4. Pastabos apie be glitimo

Kai kuriuose komerciniuose kepimo milteliuose gali būti priedų arba krakmolo, kuriuose yra glitimo. Taip pat skaitykite: Mėgsti kepti? Šiais patarimais pereikite prie sveikesnio kepimo

10 kepimo miltelių pakaitalų, kuriuos turite išbandyti

Nors galite jausti, kad jūsų kepiniai tiesiog negali pakilti be kepimo miltelių, Archana S mums pateikia 10 kepimo miltelių pakaitalų, kurie puikiai veikia.

1. Jogurtas

Jogurtas yra puikus kepimo miltelių pakaitalas, nes jo rūgštingumas gali prisidėti prie receptų raugo.

2. Pasukos

Pasukos taip pat gali būti naudingos, nes kepiniams suteikia rūgštingumo ir drėgmės.

3. Rūgpienis

Sumaišykite pieną su rūgštimi, pavyzdžiui, citrinos sultimis ar actu, ir viskas!

4. Melasa

Melasa puikiai tinka keptiems desertams, nes suteikia saldumo ir prisideda prie rauginimo.

5. Plakti kiaušinių baltymai

Kiaušinių baltymus išplakite iki standžių putų, kad susidarytų puri tekstūra. Tai veikia labai gerai, pabandykite!

6. „Club Soda“.

Klubo soda yra puikus kepimo miltelių pakaitalas, nes suteikia karbonizacijos ir prisideda prie rauginimo.

7. Savaime kylantys miltai

Savaime kylantys miltai yra dar viena puiki kepimo miltelių alternatyva, nes juose yra kepimo miltelių ir druskos.

8. Citrinų sultys

5 g kepimo miltelių galima pakeisti 1 g sodos su 2,5 g citrinos sulčių. Tai turės tą patį poveikį.

9. Kepimo milteliai

Kepimo milteliai yra kepimo sodos ir miltelių pavidalo rūgšties derinys, panašus į kepimo miltelius.

10. Actas

Actas turi rauginimo efektą, kai jis derinamas su kepimo soda, ir yra gera kepimo miltelių alternatyva. Šie pakaitalai gali būti įtraukti į receptus pagal specifinius rauginimo reikalavimus, suteikiant alternatyvų įvairiems mitybos poreikiams ar apribojimams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI