Reti skausmingos naktinės erekcijos sutrikimai

Reti skausmingos naktinės erekcijos sutrikimai

Asmenims, kenčiantiems nuo būklės, kuri turi įtakos jų lytinei funkcijai, tikslios diagnozės gavimas yra svarbus pirmasis žingsnis gydymo procese. Tai gali atrodyti paprasta, bet, deja, daugelio seksualinių sutrikimų simptomai persidengia ir pasireiškia panašiai, todėl kartais sunku nustatyti problemos šaknį. Mikčiojantis priapizmas (SP) ir su miegu susijusi skausminga erekcija (SRPE) yra du reti sutrikimai, kurių simptomai yra panašūs ir kurie gali sukelti skausmingą erekciją naktį, tačiau tai yra skirtingos būklės, kurias reikia valdyti ir gydyti skirtingais būdais.

Tyrėjų komanda, įskaitant Davidą Ralphą, MS, FRCS, ištyrė SP ir SRPE panašumus ir skirtumus, siekdama nustatyti veiksmingiausius medicininius ir chirurginius gydymo būdus vyrams, sergantiems bet kuria liga. Dr. Ralphas, patyręs urologas ir mikrochirurgas, atlikęs išsamius tyrimus keliomis seksualinės medicinos temomis, įskaitant Peyronie ligą ir erekcijos disfunkciją (ED), sakė:[This study] yra svarbus, nes išskiria skirtingus skausmingos naktinės erekcijos tipus. Mechanizmai [of these disorders] gali skirtis ir gydymas taip pat skiriasi.

Priapizmas – tai užsitęsusi, dažnai skausminga erekcija, nesusijusi su seksualine stimuliacija ir galinti trukti kelias valandas. Tai nedažna būklė, tačiau ji dažniau pasitaiko žmonėms, sergantiems pjautuvine anemija (SCD), paveldimu sutrikimu, kai raudonieji kraujo kūneliai tampa kieti, lipnūs ir įgauna C formos „pjautuvo“ formą. SP yra išeminio „mažo srauto“ priapizmo (IP) tipas, kurį sukelia kraujas, negalintis tinkamai ištekėti iš varpos. Vyrai, sergantys SP, patiria pasikartojančią, skausmingą, užsitęsusią erekciją su retkarčiais IP epizodais (erekcija trunka ilgiau nei keturias valandas). Nors SP erekcija gali atsirasti bet kuriuo metu, dažniausiai ji atsiranda naktį, kai vyrai miega. Kaip ir kitos priapizmo formos, SP gali sukelti fibrozę ir sukelti erekcijos sutrikimą.

SRPE yra būklė, kai vyrai patiria skausmingą erekciją REM miego metu, tačiau erekcija yra normali, neskausminga pabudus. SRPE priežastis neaiški, tačiau kai kurie ankstyvieji tyrimai rodo, kad jis gali būti susijęs su stresu ir nerimu. Skirtingai nei SP pacientai, vyrai, sergantys SRPE, neturi IP epizodų, o sutrikimas neturi įtakos seksualinei funkcijai ir nesukelia ED.

Atsižvelgiant į panašų šių dviejų sutrikimų pateikimą, gali būti sudėtinga nustatyti, kokia liga serga vyras, o tai yra problematiška, nes būklei reikia skirtingų gydymo metodų. „SRPE dažnai traktuojama kaip SP, – paaiškino dr. Ralphas, – bet tai gali būti miego sutrikimas arba ne varpos patologijos būklė. Abiejų būklių etiologija nežinoma, tačiau sergant SRPE varpos struktūros gali būti ne simptomų šaltinis.

Šis tyrimas, kuriame dalyvavo 133 vyrai su varginančia naktine erekcija (62 su pjautuvine erekcija, 40 su nepjautuvine erekcija ir 31 su SRPE), atskleidė, kad automatizuotas raudonųjų kraujo kūnelių ir hidroksikarbamido (vaisto, kuris gali padėti išlaikyti nenormalų raudonį) perpylimas. kraujo ląstelių susidarymo) buvo veiksmingiausios gydymo galimybės vyrams, sergantiems pjautuvinių ląstelių SP. Hormoninis manipuliavimas ir vaistas, vadinamas etilefrinu, buvo veiksmingi abiem SP pacientų grupėms. Baklofenas, vaistas, vartojamas raumenų spazmams gydyti, buvo veiksmingiausias gydymo būdas SRPE sergantiems pacientams. Galiausiai, operacija varpos protezo implantavimo forma buvo veiksminga SP grupių vyrams, bet neveiksminga SRPE grupės vyrams.

Šio tyrimo rezultatai pabrėžia, kaip svarbu žinoti paciento ligos istoriją ir nustatyti teisingą diagnozę gydant seksualinį sutrikimą. Tolesni SP ir SRPE tyrimai būtų naudingi nustatant kiekvienos būklės priežastis ir unikalias savybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI