Radikulitas (radikulopatija)

Radikulitas (radikulopatija)

Radikulopatija (radikuliarinis sindromas, radikulitas) yra simptomų, atsirandančių reaguojant į stuburo nervų pažeidimą, visuma. Būdingi radikulopatijos simptomai yra ūmus, šokinėjantis nugaros skausmas, rankų ir kojų raumenų skausmas ir silpnumas.

Kas yra radikulitas (radikulopatija)

Šiuolaikinėje medicinoje žodis „radikulitas“ praktiškai nevartojamas, jį pakeitė terminas „radikulopatija“. Tačiau kasdieniame gyvenime labiau paplitusi pasenusi versija. Radikulopatija (radikulinis sindromas) yra simptomų, susijusių su stuburo nervų pažeidimu, kompleksas. Ši būklė nustatoma 10–15% vyresnių nei 45 metų žmonių. Lyčių skirtumų nėra – radikulopatija vienodai dažnai kamuoja ir moteris, ir vyrus. Stuburo sandaros supratimas padės suprasti, kas yra radikulopatija. stuburas arba stuburas, susideda iš 32–34 atskirų kaulinių segmentų, vadinamų slanksteliais. Stuburo sekcijos:

  • gimdos kaklelis – 7 slanksteliai, žymimi C1 – C7;
  • krūtinės – 12 slankstelių, Th1 – Th12;
  • juosmens – 5 slanksteliai, L1 – L5;
  • sakralinis – 5 slanksteliai, S1 – S5;
  • coccygeal (3–5 slanksteliai, Cx1 – Cx3–5).

Slanksteliai skirstomi į kaklo, krūtinės, juosmens, kryžkaulio ir uodegikaulio.

Kiekvienas slankstelis turi atraminę dalį, kuri yra priekyje ir yra sustorėjusio trumpo stulpelio formos. Tai yra vadinamasis stuburo kūnas. Be to, už slankstelio yra lankas. Tarp kūno ir lanko yra stuburo anga, kuri sudaro stuburo kanalą, kuris apsaugo jame esančius nuo išorinių pažeidimų. nugaros smegenys.

Įsikūręs tarp dviejų gretimų slankstelių kūnų tarpslankstelinis diskas ― pusiau standi konstrukcija su tankiu žiedu išilgai periferijos ir želė primenančiu centru, kuris veikia kaip amortizatorius ir sušvelnina smūgius judant.

Stuburo nervai – simetriški nervų kamienai, besitęsiantys nuo nugaros smegenų. Jei dėl kokių nors priežasčių tarpslankstelinis diskas pradeda išsipūsti ir spaudžia stuburo nervo šaknį, nervas kenčia – radikulopatija (radikulinis sindromas). Tarptautinėje ligų ir susijusių sveikatos problemų klasifikacijoje, 10-oje redakcijoje (TLK-10), radikulopatija žymima kodu M54.1.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI