PSEUDOEFEDRINAS

PSEUDOEFEDRINAS

Pseudoefedrinas yra vaistas, kuriuo galima gydyti nosies užgulimą peršalus ar peršalus, taip pat nuo kitų kvėpavimo takų ligų.

Šiai dekongestantų grupei priklausantys vaistai sutraukia kraujagysles, padidindami kvėpavimo takų membranų alfa adrenerginių receptorių stimuliavimą. Be to, pseudoefedrinas taip pat stimuliuoja beta andrenerginius receptorius, kurie gali palengvinti kvėpavimo takus ir padidinti širdies susitraukimų dažnį bei raumenų susitraukimus.

Pseudoefedriną galima įsigyti laisvai arba jį turi skirti gydytojas tam tikriems prekių ženklams. Nors šis vaistas gali palengvinti kvėpavimą, jis negali išgydyti nosies užgulimo priežasties.

Prekių ženklai: Alco, Decolgen, Devosix, Edorisan ir Rhinos Neo.

Apie Pseudoefedrinas

Grupė Dekongestantai
Kategorija Nereceptiniai ir receptiniai vaistai
Pranašumai Palengvinkite nosies užgulimą
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Figūra Tabletės ir sirupas
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Įspėjimas:

Būkite atsargūs, jei sergate 2 tipo cukriniu diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis, hipertenzija, glaukoma, sutrikusi inkstų funkcija, hipertiroidizmu, širdies ritmo sutrikimais ir prostatos padidėjimu.

Praneškite savo gydytojui, jei vartojate vaistus kartu su kitais vaistais, įskaitant vaistažoles.

Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pseudoefedrinas dozę

Toliau pateikiama pseudoefedrino dozė, kurią paprastai skiria gydytojai nosies užgulimui gydyti:

Amžius Dozė
2-6 metų vaikai 15 mg 3-4 kartus per dieną.
6-12 metų vaikai 30 mg 3-4 kartus per dieną.
Suaugęs 60 mg kas 4-6 valandas, neviršyti 240 mg per parą. Dėl pseudoefedrino pratęstas leidimas : 120 mg 2 kartus per dieną arba 240 mg 1 kartą per dieną.

Imk Pseudoefedrinas Teisingai

Naudokite pseudoefedriną, kaip nurodė gydytojas. Jei pasirenkate laisvai parduodamą prekės ženklą, naudokite jį pagal informaciją ant pakuotės ir, jei abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Jei pamiršote išgerti pseudoefedrino, padarykite tai nedelsdami, todėl atsiminkite, ar pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per arti. Jei jis yra arti, nekreipkite dėmesio į tai. Negalima padvigubinti ar didinti pseudoefedrino dozės be gydytojo patarimo.

Pseudoefedriną galima vartoti prieš valgį arba po jo. Vartodami šį vaistą, turėtumėte vengti maisto ir gėrimų, kuriuose yra kofeino, nes tai gali padidinti šalutinio poveikio riziką. Panašiai ir su alkoholiniais gėrimais, apribokite šių gėrimų vartojimą.

Pseudoefedrinas gali sukelti galvos svaigimą. Todėl rekomenduojama vengti veiklos, kuri reikalauja budrumo, pavyzdžiui, vairavimo.

Vaistų sąveika

Vaistų sąveika gali atsirasti, kai asmuo vartoja pseudoefedriną su tam tikrais vaistais, tokiais kaip:

  • Hipertenzijos ir aritmijos rizika padidės vartojant kartu su digoksinu, chinidinas , arba antidepresantų.
  • Arterijų susiaurėjimo (vazokonstrikcijos) rizika padidėja vartojant kartu su ergotaminu ar oksitocinu.
  • Hipertenzinė krizė, jei vartojama su vieno tipo antidepresantas vaistas, kuris yra monoaminooksidazės inhibitoriai (MAOI).
  • Gali sumažinti kraujospūdį mažinančių vaistų, tokių kaip beta blokatoriai, kalcio kanalų blokatoriai, veiksmingumą, rezerpinasarba metildopa

Atpažinkite šalutinį poveikį ir pavojus Pseudoefedrinas

Kiekvienas vaistas, įskaitant pseudoefedriną, gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali pasireikšti vartojant šį vaistą, yra šie:

  • Neramūs.
  • Pykinimas ir vėmimas.
  • Sunku užmigti.
  • Galvos skausmas.

Nedelsdami nutraukite pseudoefedrino vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė sunkus šalutinis poveikis, pvz., pasunkėjęs kvėpavimas, širdies plakimas, haliucinacijos ir miego sutrikimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI