PIRAZINAMIDAS

PIRAZINAMIDAS

Pirazinamidas yra vienas iš vaistų, vartojamų tuberkuliozei (TB) gydyti. TB yra liga, kuri paprastai pažeidžia žmogaus plaučius ir kurią sukelia bakterinė infekcija. Pirazinamidas naikina tuberkuliozę sukeliančias bakterijas ir stabdo jų vystymąsi.

Pirazinamidas bus derinamas su kitais vaistais nuo tuberkuliozės gydant ligą. Apskritai tuberkuliozės gydymas vaistų deriniu gali trukti 6–9 mėnesius. Pačiam pirazinamidui paprastai šis vaistas bus naudojamas pirmuosius du gydymo nuo tuberkuliozės mėnesius.

Prekių ženklai: Corsazinamide, Neotibi, Pezeta-Ciba, Prazina, Propulmo, Pro TB 4, Pyratibi, Sanazet, Siramid, Tibicel

Apie Pirazinamidas

Grupė Vaistas nuo tuberkuliozės
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Tuberkuliozės (TB) gydymas
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda viršija riziką vaisiui. Mažas pirazinamido kiekis gali būti absorbuojamas į motinos pieną. Žindančioms moterims prieš vartojant šį vaistą rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas :

 • Būkite atsargūs vartodami pirazinamidą, jei sergate kepenų, inkstų, porfirija, diabetu ir podagra.
 • Jei gydymo pirazinamidu metu ketinate vartoti kitų vaistų, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.
 • Venkite ilgalaikio saulės poveikio. Šis vaistas gali sukelti odos jautrumą šviesai. Jei dieną norite užsiimti lauko veikla, patartina dėvėti uždarus drabužius, akinius nuo saulės ir apsauginius kremus nuo saulės.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pirazinamido dozė

Tiek suaugusiems, tiek vaikams, sergantiems tuberkulioze, pirazinamido dozė turi būti koreguojama pagal kūno svorį. Yra 2 pasirinkimai, kaip vartoti pirazinamidą per pirmuosius 2 gydymo nuo tuberkuliozės mėnesius, būtent:

Suaugęs Tiems, kurie sveria mažiau nei 50 kg, vartojama dozė yra 2 gramai 3 kartus per savaitę. Tiems, kurie sveria 50 kg ir daugiau, vartojama 2,5 gramo dozė 3 kartus per savaitę.
Vaikai 50 mg/kg, 3 kartus per savaitę.

arba

Suaugęs Tiems, kurie sveria mažiau nei 50 kg, vartojama 1,5 gramo dozė vieną kartą per dieną. Tiems, kurie sveria 50 kg ir daugiau, didžiausia dozė yra 2 gramai vieną kartą per dieną.
Vaikai 35 mg / kg kiekvieną dieną.

Imk Pirazinamidas Teisingai

Prieš pradėdami vartoti pirazinamidą, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant pirazinamido pakuotės. Pirazinamidą laikykite gerai uždarytoje pakuotėje vėsioje, sausoje vietoje, kuri nėra veikiama tiesioginių saulės spindulių, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės vartoti pirazinamidą kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Pacientams, kurie pamiršo pavartoti pirazinamidą, patartina tai padaryti iš karto, kai tik prisimins, ar kitas grafikas nėra per artimas.

Įsitikinkite, kad vartojate pirazinamidą iki gydytojo nurodyto laiko, net jei jūsų būklė geresnė. Taip siekiama užkirsti kelią tuberkuliozės infekcijos pasikartojimui.

Gydymosi pirazinamidu metu nerūpestingai nevartokite kitų vaistų, prieš tai nepranešę gydytojui, nes baiminamasi, kad tai gali sukelti pavojingą šalutinį poveikį.

Gydymo pirazinamidu metu būtinai reguliariai apsilankykite pas gydytoją, kad gydytojas galėtų stebėti jūsų būklės eigą.

Vaistų sąveika

Toliau pateikiamos kai kurios sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant pirazinamidą kartu su kitais vaistais:

 • Kontraceptinių tablečių ir vakcinų nuo šiltinės veiksmingumo mažinimas.
 • Padidėjęs ciklosporino vaistų kiekis kraujyje.
 • Sustiprina toksinį poveikį kepenims, jei vartojama kartu su rifampicinu.

Atpažinkite šalutinį poveikį ir pavojus Pirazinamidas

Šalutinis poveikis, kuris paprastai atsiranda pavartojus pirazinamido, yra nuovargis ir pilvo skausmas. Šalutinis poveikis paprastai gali išnykti savaime, nes organizmas prisitaiko prie vaistų vartojimo.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda tokių simptomų kaip:

 • Gag
 • Apetito praradimas
 • Akių arba odos spalva tampa geltona
 • Tamsus šlapimas
 • Skausmas ir patinimas sąnariuose
 • Sumušimai arba neįprastas kraujavimas
 • Sunku šlapintis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI