Pirokamas

Pirokamas

Pirokamas yra vaistas nuo uždegimo ir sąnarių skausmo in pacientams, sergantiems osteoartritu ir reumatoidiniu artritu. Pirokamas tiekiamas kapsulėmis, kurios geriamos per burną.

Pirokamas yra vaistas, kurio veiklioji medžiaga yra piroksikamas. Atsižvelgiant į turinio kiekį, Pirocam sudaro dviejų tipų produktai, būtent Pirocam 10 mg ir Pirocam 20 mg. Naudojamo produkto tipas priklauso nuo jūsų amžiaus ir sveikatos būklės.

Apie Pirocam

Veikliosios medžiagos Piroksikamas
Grupė Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU)
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Kovoti su artritu ir sąnarių skausmais
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos 1 ir 2 trimestrai:
C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.
3 trimestras:
D kategorija: Yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gaunamos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas. Pirokamas gali patekti į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.
Figūra Kapsulė

Įspėjimas:

 • Pirocam negalima vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams. Dar kartą pasitarkite su gydytoju apie naudą ir riziką, jei Pirocam skiriamas vaikams.
 • Būkite atsargūs vartodami šį vaistą, jei sergate astma, inkstų liga, hipertenzija ir skrandžio opa.
 • Pasakykite gydytojui, jei sergate arba sirgote širdies liga ar insultu.
 • Pasakykite gydytojui, jei artimiausiu metu jums bus atlikta operacija. Paprastai gydytojas paprašys paciento nutraukti Pirocam vartojimą likus bent 2 savaitėms iki operacijos.
 • Pagyvenusiems žmonėms Pirocam reikia vartoti atsargiai.
 • Jei pavartojus Pirocam pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pirokamo dozė

Pirokamo dozė skiriasi priklausomai nuo amžiaus. Suaugusiems pacientams dozė yra 2 kartus po 1 Pirocam 10 mg kapsulę arba 1 kartą 1 Pirocam 20 mg kapsulę. Ypač senyviems pacientams gydymo Pirocam dozė ir trukmė yra minimali.

Teisingas Pirocam naudojimas

Įsitikinkite, kad Pirocam visada vartojate pagal vartojimo taisykles, nurodytas ant vaisto pakuotės arba gydytojo rekomendaciją.

Pirokamą reikia vartoti po valgio, kad būtų išvengta skrandžio skausmo. Visą Pirocam kapsulę nurykite stikline vandens. Pirocam kapsulių nedalykite, nesmulkinkite ir nekramtykite.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės Pirocam vartoti kasdien tuo pačiu metu, kad vaistas veiktų optimaliai. Gydymas paprastai trunka 2 savaites, kol simptomai pagerėja.

Pirocam laikykite kambario temperatūroje ir uždarytoje talpyklėje, kad išvengtumėte saulės spindulių, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Pirokamo sąveika su kitais vaistais

Štai keletas sąveikų, kurios gali atsirasti vartojant Pirocam kartu su kitais maisto produktais ar vaistais:

 • Padidėja kraujavimo iš skrandžio rizika, vartojant kartu su varfarinu, aspirinu, ibuprofenu, naproksenasheparinas, fluoksetinasbupropionas, amitriptilinas .
 • Padidėjęs Pirocam šalutinis poveikis, jei jis vartojamas su ciklosporinas, takrolimuzoir cimetidinas .
 • Padidėja traukulių rizika, jei vartojama kartu su chinolonas .
 • Vartojant kartu su kortikosteroidais, padidėja rėmens rizika.
 • Padidėjęs šalutinis poveikis metotreksato ir ličio .

Pirocam šalutinis poveikis

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti vartojant Pirocam, yra šie:

 • Pykinimas ir vėmimas
 • Išsipūtęs
 • Vidurių užkietėjimas ar viduriavimas
 • Galvos skausmas

Nedelsdami nustokite vartoti vaistą ir pasikonsultuokite su gydytoju, jei pasireiškia alergijos vaistams simptomai, ty odos bėrimas, veido, rankų ar kojų patinimas, krūtinės skausmas ir dusulys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI