Piroksikamas

Piroksikamas

Piroksikamas arba piroksikamas yra vaistas nuo sąnarių uždegimo, pavyzdžiui, podagros. Piroksikamas gali sumažinti artrito simptomus , pvz., skausmas ir patinimas.

Piroksikamas tiekiamas 10 mg ir 20 mg tabletėmis. Be to, piroksikamas taip pat yra gelio pavidalu vietiniam skausmui malšinti.

Skausmą malšinantis piroksikamas slopina fermentą, gaminantį prostaglandinus – junginius, kuriuos išskiria organizmas ir sukelia uždegimą.

Šis vaistas ne tik malšina sąnarių uždegimą, bet ir gali būti naudojamas raumenų skausmui malšinti, mėnesinių skausmui, skausmui po operacijos ar gimdymo malšinti.

Piroksikamas prekių ženklai: Faxiden, Pirofel, Grazeo, Samrox, Faxiden, Denicam, Feldene, Pirocam

Kas yra Piroksikamas?

Vaisto tipas Nesteroidinis vaistas nuo uždegimo
Grupė Receptiniai vaistai
Pranašumai Pašalina uždegimo požymius, tokius kaip skausmas ir patinimas
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija (iki 30 nėštumo savaitės): Vaistai, pagrįsti farmakologiniu poveikiu, turi arba įtariama, kad gali turėti neigiamą poveikį vaisiui, tačiau nesukelia nuolatinės negalios.

D kategorija (po 30 nėštumo savaitės): Yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gaunamos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas.

Piroksikamas absorbuojamas į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.

Figūra Tabletės ir geliai

Įspėjimai prieš vartojant piroksikamą:

 • Pasakykite gydytojui, jei sergate ar sergate anemija, virškinimo sutrikimais, astma, hipertenzija, diabetu, širdies liga, insultu, kraujo sutrikimais ir hiperkalemija.
 • Nenaudokite piroksikamo prieš ar po širdies operacijos. Prieš atlikdami kitas gydymo procedūras, pasakykite gydytojui, jei šiuo metu vartojate šį vaistą.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant augalinius vaistus ir papildus.
 • Vartodami piroksikamą nerūkykite ir venkite alkoholinių gėrimų.
 • Vartodami piroksikamą, neturėtumėte vairuoti ar valdyti sunkios įrangos, nes šis vaistas gali sukelti mieguistumą, galvos svaigimą ir regėjimo sutrikimus.
 • Piroksikamo metu oda gali būti jautresnė šviesai. Todėl keliaujant patartina užsidėti kepurę arba užsidengti drabužius.
 • Jei yra alerginė reakcija vaistams arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Piroksikamo dozavimas ir vartojimo taisyklės

Piroksikamo dozė priklauso nuo patirtos ligos tipo, simptomų sunkumo, sveikatos būklės, amžiaus ir organizmo reakcijos į vaistą. Kai kurie simptomai, kuriuos galima sumažinti vartojant piroksikamą, yra artrito ir mėnesinių skausmo simptomai.

Įprastinė dozė suaugusiems pacientams yra 20 mg per parą, kurią galima vartoti 1 kartą per dieną. Ypač senyviems pacientams piroksikamo dozė bus sumažinta nuo suaugusiųjų dozės.

Piroksikamo gelio pavidalu pacientams patariama 3–4 kartus per dieną naudoti gelį, kuriame yra 0,5 % piroksikamo.

Kaip teisingai vartoti piroksikamą

Piroksikamą vartokite pagal gydytojo rekomendacijas ir nepamirškite perskaityti informacijos ant pakuotės.

Piroksikamas gali veikti veiksmingiau, jei vartojamas nuo skausmo ar uždegimo pradžios. Vaistus reikia vartoti po valgio. Piroksikamo gelio tepkite ant uždegusios vietos. Piroksikamo gelio negalima tepti ant veido.

Nevartokite piroksikamo daugiau nei nurodė gydytojas. Įsitikinkite, kad tarp vienos dozės ir kitos dozės yra laiko tarpas.

Piroksikamą laikykite uždaroje vietoje, venkite karščio, drėgmės ir tiesioginių saulės spindulių, nešaldykite. Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje ir nedelsiant išmeskite vaistą, jei pasibaigė jo galiojimo laikas.

Piroksikamo sąveika su kitais vaistais

Yra keletas vaistų, kurie gali sukelti sąveiką, jei jie vartojami kartu su piroksikamu. Šis paaiškinimas:

 • Padidinti šalutinį metotreksato poveikį.
 • Sumažinti kraujospūdį mažinančių vaistų, tokių kaip AKF inhibitoriai ir diuretikai, veiksmingumą.
 • Vartojant kartu su antikoaguliantais, tokiais kaip varfarinas, padidėja skrandžio opos ir kraujavimo iš virškinimo trakto rizika.
 • Sumažina inkstų funkciją ir sukelia inkstų nepakankamumą, jei vartojama kartu su angiotenzino II receptorių blokatoriais (ARB).

Piroksikamo šalutinis poveikis ir pavojai

Visi vaistai, įskaitant piroksikamą, gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti vartojant šį vaistą, yra šie:

 • Pilvo pūtimas ir rėmuo.
 • Pykinimas ir vėmimas.
 • Apetito praradimas.
 • Vidurių užkietėjimas ar viduriavimas.
 • Šlapinimosi sutrikimai.
 • Svaigulys ir galvos skausmas.
 • Ausyse skamba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI