Orgazmo problemos: ką gali padaryti moterys?

Orgazmo problemos: ką gali padaryti moterys?

Ar nustebtumėte sužinoję, kad maždaug 10–40% moterų patiria sunkumų pasiekti orgazmą? Ir kad kai kurios moterys išvis nepatyrė orgazmo?

Klinikinis terminas yra anorgazmija ir ji vargina daugelį moterų. Tai taip pat gali nuliūdinti partnerius, kurie gali manyti, kad jų miegamojo įgūdžiai nėra tinkami.

Mes dažnai galvojame apie orgazmą kaip apie seksualinės kelionės tikslą. Daugelis to, ką matome populiariojoje kultūroje – televizija, filmai, žurnalai – tikrai gali priversti mus manyti, kad taip yra. Dažnai žmonės mano, kad jei nėra žemę drebinančios kulminacijos, vadinasi, kažkas negerai.

Bet tai yra tikras gyvenimas, o moters orgazmas yra sudėtingas. Moteriai reikia, kad jos smegenys ir kūnas dirbtų kartu, kad pasiektų orgazmą. Laimei, yra žingsnių, kurių moterys gali pradėti patirti orgazmą arba padaryti savo orgazmą dar labiau patenkintą.

Šiandien pažvelkime į kai kurias moterų anorgazmijos priežastis ir būdus, kaip su jomis dirbti.

Stresas

Stresas turi daug aspektų, tiek mažų, tiek didelių. Ar baigsite tą darbo projektą laiku? Ar turėtumėte susirūpinti dėl triukšmo automobilyje? Ar vaikai įeis ir pagaus jus bei jūsų partnerį veiksme? Bet kuris iš šių klausimų gali atitraukti jus nuo mėgavimosi intymumu.

Išbandyti šį: Padarykite ką nors vienas arba su savo partneriu, kad nurimtumėte ir išvengtumėte rūpesčių. Galite pasivaikščioti, išsimaudyti ar užsiimti joga. Sekso metu sutelkite dėmesį į čia ir dabar. Susikoncentruokite į pojūčius – prisilietimą, kvėpavimą, garsus – ir likite dabartyje.

Nerimas

Kaip minėta aukščiau, moters smegenys ir kūnas turi dirbti kartu, kad įvyktų orgazmas. Nerimas gali prieštarauti procesui, o kartais geriausias kelias yra kreiptis į psichikos sveikatos specialistą.

Moteris gali jausti nerimą dėl paties seksualinio susitikimo. Ji gali nerimauti, kad patiktų naujam partneriui. Jei ji anksčiau patyrė seksualinį skausmą, ji gali įsitempti pagalvojusi apie prasiskverbimą. Arba ji gali jaustis tikėtasi padaryti tai, kam ji nėra pasirengusi. Sekso terapeutas gali pasiūlyti atsipalaidavimo ir bendravimo strategijas.

Santykių problemos yra dar vienas dažnas nerimo šaltinis. Neištikimybė, kiti pasitikėjimo pažeidimai, muštynės ar nuobodulys – visa tai gali trukdyti atsipalaiduoti ir patirti orgazmą. Terapeutas gali išmokyti poras bendrauti apie savo poreikius ir derėtis dėl svarbių santykių aspektų.

Nerimas taip pat gali būti gilesnis. Moterys, patyrusios seksualinį prievartą ar prievartą, gali bijoti sekso arba nepasitiki jokiu partneriu seksualinėje situacijoje. Psichologas gali padėti moterims susidoroti su praeities prievarta.

Įsitikinimai apie seksą

Seksas yra sudėtinga, asmeniška tema. Kai kurios moterys auga aplinkoje, kurioje tai priimama ir apie tai kalbama atvirai. Kiti yra auklėjami manyti, kad seksas yra nešvarus, nuodėmingas ar tai, ką reikia toleruoti, o ne mėgautis.

Išbandyti šį: Jei manote, kad jūsų įsitikinimai apie seksą jus stabdo, skirkite šiek tiek laiko savo pažiūroms iš naujo įvertinti. Gali būti naudinga pasikalbėti su savo partneriu, patikimu draugu ar giminaičiu, patarėju ar dvasininko nariu, kad padėtų jums įveikti dvejones.

Nepatyrimas

Deja, mes negimstame žinodami, kaip veikia mūsų kūnas, ypač kai kalbama apie seksą. Jei neturėjote daug seksualinės patirties ar daug lytinio švietimo, galite nežinoti, kas jums patinka.

Išbandyti šį: Susipažinkite su savo anatomija. Užduokite savo gydytojui klausimų, perskaitykite gerą sekso sveikatos knygą arba pabandykite žiūrėti mokomąjį vaizdo įrašą apie moterų sveikatą. Laikykite veidrodį prie savo lytinių organų, kad pamatytumėte, kaip sukurtas jūsų konkretus kūnas.

Taip pat galite pabandyti masturbuotis. Solo seksas yra vienas iš paprasčiausių būdų sužinoti, kas jums teikia malonumą. Raskite privačią vietą, kur galėsite atsipalaiduoti ir jaustis saugiai. Skirkite sau pakankamai laiko tyrinėti savo kūną. Jei kažkas jaučiasi gerai, pažiūrėkite, kur tai jus veda. Nedvejodami leiskite savo mintims klaidžioti. Taip pat šiuo asmeniniu laiku galite išbandyti sekso žaislus, pvz., vibratorius.

Sveikatos sąlygos

Jums gali kilti sunkumų pasiekti orgazmą, jei turite sveikatos būklę, pvz., diabetą, arba jei jums buvo atlikta ginekologinė operacija. Anorgazmija taip pat gali būti šalutinis antidepresantų ir kitų vaistų poveikis.

Išbandyti šį: Pasitarkite su gydytoju. Taip, gali būti nepatogu diskutuoti apie seksą, ypač apie orgazmą, su medicinos specialistu. Tačiau tai gali padėti susigrąžinti seksualinį gyvenimą. Tiesiog giliai įkvėpkite ir kalbėkite. Arba, jei esate ypač nervingas, pabandykite pokalbį treniruoti iš anksto.

Tavo kūnas

Daugeliui moterų klitoris yra orgazmo valdymo centras. Jame yra daugiau nei 7000 nervų galūnėlių, kurios stimuliuojamos daugumai moterų teikia didelį malonumą. Tačiau tyrimais nustatyta, kad moters klitorio dydis ir vieta gali turėti įtakos orgazmui. Jei klitoris per mažas, jo paviršiaus ploto gali nepakakti stimuliuoti. Jei jis yra per toli nuo makšties, lytinio akto metu ji gali būti nepakankamai stimuliuojama.

Išbandyti šį: Jums ir jūsų partneriui gali tekti išbandyti skirtingas pozicijas ar veiklą, kad galėtumėte pasiekti orgazmą. Dauguma moterų nepasiekia kulminacijos lytinių santykių metu. Tačiau jie tai daro, kai partneris trina klitorį arba stimuliuoja jį žodžiu.

Taip pat svarbu būti kantriems. Kai kurioms moterims orgazmui pasiekti prireikia ilgiau, ir tai gerai. Jei jūsų partneris pasiekia kulminaciją prieš jus ir norite tęsti seksą, pasakykite tai. Ir atminkite, kad dauguma partnerių orgazmo nepasiekia vienu metu.

Bendravimas

Kaip matėme, moterų orgazmą įtakoja įvairūs veiksniai, kurie gali sutapti. Bendravimas su partneriu, draugu, gydytoju ar kitu specialistu yra raktas į tai, kad kūnas ir smegenys dirbtų kartu siekdami seksualinio pasitenkinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI