Mokslininkai perspėja: dažnas valymo priemonių naudojimas yra pavojingas!

Mokslininkai perspėja: dažnas valymo priemonių naudojimas yra pavojingas!

Prancūzų mokslininkai, remdamiesi didžiulio tyrimo rezultatais, nustatė, kad dažnas valymo priemonių naudojimas gali paskatinti LOPL – lėtinės obstrukcinės plaučių ligos – išsivystymą. Ši liga pavojinga, nes jai vystantis žmogaus kvėpavimo takuose pradeda vystytis uždegiminiai procesai, dėl kurių neįmanoma įkvėpti pakankamo oro kiekio. Žmogus tampa neįgalus. Lėtinė obstrukcinė plaučių liga – aktuali šiuolaikinės pulmonologijos problema, tiesiogiai susijusi su žmonijos aplinkos gerovės pažeidimais ir, visų pirma, su įkvepiamo oro kokybe. PSO mano, kad LOPL yra viena iš keturių dažniausiai pasitaikančių mirties priežasčių. Pacientai miršta nuo kvėpavimo nepakankamumo, širdies ir kraujagyslių patologijų, susijusių su LOPL, plaučių vėžio ir kitų vietų navikų. Nuo 1989 metų prancūzų mokslininkai išanalizavo beveik 55 tūkstančių sveikatos priežiūros darbuotojų medicininius įrašus ir nustatė dėsningumą – po kurio laiko sveikatos priežiūros darbuotojams buvo diagnozuota LOPL patologija. Naudodami klausimyną mokslininkai nustatė, kaip dažnai sveikatos priežiūros darbuotojai naudoja valymo priemones ir nustatė, kad 22% apklausoje dalyvavusių žmonių dažnai naudojo chemines medžiagas valydami, o būtent šiems dalyviams po kelerių metų buvo diagnozuota LOPL. Pavojingiausi yra chloro turintys junginiai ir ketvirtiniai amonio junginiai. Čia yra toksiškiausių junginių, kuriuos naudojame kasdieniame gyvenime, sąrašas:

  • Ftalatai – randami oro gaivikliuose ir tualetiniame popieriuje.
  • Perchloretilenas – randamas dėmių valikliuose, apmušalų ir kilimų valikliuose.
  • Triklozanas – randamas „antibakteriniuose“ indų ir rankų plovimo produktuose.
  • Kvarteriniai amonio junginiai randami audinių minkštikliuose ir buitiniuose valikliuose, pažymėtuose „antibakteriniais“.
  • 2-Butoksietanolis – langų ir virtuvės valikliai.
  • Amoniakas – blizginimo priemonėse ir stiklo valikliuose.
  • Chloras – valymo milteliuose, tualeto valikliuose, balikliuose.
  • Natrio hidroksidas – orkaitės valikliuose.

Ieškokite alternatyvų, naudokite natūralius ekologiškus produktus – baltas actas, arbatmedžio eterinis aliejus, soda, alkoholis, citrinos rūgštis yra ne mažiau veiksmingi pagalbininkai, kad jūsų namai būtų švarūs, bet kur kas saugesni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI