Gėlės biure gerina savijautą

Gėlės biure gerina savijautą

Šveicarijos ir Norvegijos mokslininkai padarė išvadą, kad kambarinių augalų buvimas biuro patalpose ne tik puošia interjerą, bet ir daro kolektyvą sveikesnį. Ekspertai įsitikinę, kad „žaliuose“ biuruose darbuotojai serga daug rečiau.

Šio teiginio pagrindas buvo eksperimento, kuriame dalyvavo 385 biuro darbuotojai, kurie savo darbo vietoje buvo apsupti kambarinių gėlių ir buvo stebima jų būklė, duomenys. Tyrėjai pastebėjo, kad tarp savanorių sumažėjo nuovargis ir pagerėjo nuotaika.

Be to, augalų gebėjimas prisotinti orą deguonimi ir sugerti anglies dvideginį prisidėjo prie savijautos pagerėjimo, kosulio, gerklės sausumo ir galvos skausmo.

Patys eksperimento dalyviai pastebėjo teigiamą nuotaiką ir padidėjusį optimizmą – tikėjimas gydomąja gamtos galia išgelbėjo nuo bliuzo.

Skandinavijos mokslininkų išvadas patvirtino ir amerikiečių kolegos, atlikę panašų eksperimentą su biure kompiuteriais dirbančiais darbuotojais. Remiantis stebėjimų rezultatais, paaiškėjo, kad būdami augalų apsuptyje darbuotojai rečiau patyrė stresą, o produktyvumas išaugo 12 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI