Meloksikamas

Meloksikamas

Meloksikamas yra vaistas, vartojamas artrito ar artrito simptomams, pvz., patinimui ir sąnarių skausmui, palengvinti. Šį vaistą galima vartoti tik pagal gydytojo receptą.

Meloksikamas veikia slopindamas fermentą, gaminantį prostaglandinus, kurie yra uždegimą ir skausmą sukeliantys hormonai. Slopinus prostaglandinų gamybą, sumažės skausmas ir uždegimas.

Meloksikamas tiekiamas 7,5 mg ir 15 mg tablečių, žvakučių (įleidžiamų į tiesiąją žarną) ir injekcijų pavidalu. Meloksikamo dozę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į sunkumą, amžių ir paciento reakciją į vaistą.

Artrito tipai, kuriuos galima gydyti meloksikamu, yra osteoartritas, reumatoidinis artritas, ankilozuojantis spondilitasir juvenilinis idiopatinis artritas .

Meloksikamo prekių ženklai: Meloksikamas, Hexcam, X-Cam, Fri-Art, Flamoxi, Melocid, Mecox.

Kas yra Meloksikamas ?

Grupė Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU)
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Pašalina artrito simptomus.
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Paskutiniame trimestre: D kategorija: Yra teigiamų rizikos žmogaus vaisiui įrodymų, tačiau gautos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas.

Dar nežinoma, ar meloksikamas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto, prieš tai nepranešę gydytojui.

Vaisto forma Tabletės, žvakutės, injekcijos.

Įspėjimai Prieš vartojant meloksikamą

 • Prieš pradėdami vartoti meloksikamą, pasakykite gydytojui, jei sirgote astma, kraujo krešėjimo sutrikimais, virškinimo sistemos sutrikimais, kepenų ligomis, nosies polipais, aukštu kraujospūdžiu, širdies liga ir insultu.
 • Vartodami meloksikamą nerūkykite ir nevartokite alkoholinių gėrimų, nes tai gali padidinti kraujavimo iš virškinimo trakto riziką.
 • Meloksikamas gali sukelti odos jautrumą saulės šviesai. Venkite tiesioginių saulės spindulių arba naudokite apsauginį kremą nuo saulės ir drabužius, kurie yra uždengti, jei dienos metu esate priversti išeiti iš namų.
 • Meloksikamas gali sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą. Todėl išgėrę šio vaisto venkite vairuoti ir užsiimti veikla, kuriai reikalingas budrumas.
 • Meloksikamo vartojimas ilgą laiką arba didelėmis dozėmis gali padidinti širdies priepuolio ir insulto riziką.
 • Jei planuojate operaciją, pasakykite gydytojui, kad vartojate meloksikamą.

Dozavimas ir naudojimo su Meloksikamas

Toliau pateikiama meloksikamo dozė artrito simptomams gydyti, atsižvelgiant į vaisto formą:

Vaisto forma: tabletės

 • Suaugusiesiems: 7,5-15 mg per parą.
 • Senyvi žmonės: 7,5 mg per parą.
 • Vaikams, sveriantiems ≥ 60 kg: 7,5 mg per parą.

Vaisto forma: žvakutės

 • Suaugusiesiems: 1 kapsulė žvakučių per dieną.

Injekcinio meloksikamo dozę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į paciento būklę.

Kaip vartokite meloksikamą teisingai

Būtinai visada vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite nurodymus ant vaisto pakuotės dėl meloksikamo vartojimo. Išgerkite šį vaistą pavalgę ir neatsigulkite 10 minučių po šio vaisto vartojimo.

Meloksikamą laikykite kambario temperatūroje. Nelaikykite šio vaisto drėgnoje ar tiesioginėje saulės šviesoje ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Meloksikamo ir kitų vaistų sąveika

Meloksikamo vartojimas kartu su toliau nurodytais vaistais gali turėti sąveikos poveikį:

 • Antikoaguliantai, SSRI antidepresantai, kortikosteroidai ir salicilatai, jų poveikis didina kraujavimo iš skrandžio riziką.
 • Aukšto kraujospūdžio vaistai, tokie kaip AKF inhibitoriaidiuretikai, ARB ir beta blokatoriai, jų poveikis mažina šių vaistų veiksmingumą.
 • Digoksino, ličio ir metotreksato poveikis padidina šių vaistų koncentraciją kraujyje.
 • Kolestiraminas, jo poveikis mažina meloksikamo veiksmingumą.

Meloksikamo šalutinis poveikis ir pavojai

Be teikiamos naudos, meloksikamas taip pat gali sukelti šalutinį poveikį, pvz., viduriavimą, skrandžio opas, vidurių pūtimą ir virškinimo sutrikimus.

Šie šalutiniai poveikiai paprastai mažės, kai organizmas prisitaiko prie vaisto. Tačiau jei šie šalutiniai poveikiai tęsiasi arba pablogėja, nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI