MELANOX

Melanox yra naudinga pašviesinti srityse odai, kuriai pasireiškia hiperpigmentacija arba jos patamsėjimas oda tonas . Todėl, Melanox dažnai vadinamas „balinamuoju kremu“.

Rinkoje parduodami 2 Melanox tipai, būtent Melanox ir Melanox Forte. Melanox veiklioji medžiaga yra 2% hidrochinono, o Melanox Forte – 4% hidrochinono. Hidrochinonas blokuoja melanino susidarymą, kuris yra medžiaga, kuri daro odą tamsią.

Įvairios odos hiperpigmentacijos būklės, kurias gali ištaisyti Melanox, įskaitant juodas dėmes, spuogų randus, odos pažeidimus dėl saulės spindulių (melazmą) arba odos patamsėjimą dėl hormoninių pokyčių ( chloazma ).

Apie Melanoksas

Aktyvūs ingredientai Hidrochinonas
Grupė Odą balinantis kremas (odą šviesinantis kremas)
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Odos hiperpigmentacijos (pavyzdžiui, juodų dėmių ar spuogų randų) įveikimas
Naudojama Suaugusieji ir vyresni nei 12 metų vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Kol kas nežinoma, ar melanoksas patenka į motinos pieną, ar ne. Jeigu žindote kūdikį, Melanox nevartokite nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Kremas

Įspėjimas:

 • Nevartokite Melanox, jei esate alergiškas hidrochinonui.
 • Pasakykite gydytojui, jei sergate astma, kepenų ar inkstų liga arba vartojate antibiotikus.
 • Vartodami Melanox saugokite odą nuo pernelyg didelio saulės poveikio.
 • Melanox gali padaryti odą jautresnę, todėl, jei vartojate šį vaistą, naudokite drėkinamąjį kremą.
 • Venkite naudoti Melanox prie akių, pažeistose, erozuotose ar nudegintose odos vietose, taip pat naujai nuskustų plaukų vietose.
 • Nenaudokite produktų, kurie gali sudirginti odą, pvz., muilo, šampūno ar odos valiklių, kurių sudėtyje yra kvapiųjų medžiagų, plaukų dažų ir odos priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra citrinos ar alkoholio.
 • Jei pavartojus Melanox pasireiškė alerginė reakcija, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Melanox dozavimas

Melanox vartojamas tepant ant hiperpigmentuotos odos ploto kas 12 valandų. Melanox rekomenduojama vartoti vakare prieš miegą ir ryte.

Tinkamas Melanox vartojimas

Visada nusiplaukite rankas prieš ir po Melanox vartojimo, o apdorotą vietą nuvalykite muilu.

Prieš naudodami Melanox, pirmiausia patepkite rankas, kad išsiaiškintumėte, ar yra alerginė reakcija, ar ne. Įsitikinkite, kad nenaudojate Melanox, kurio galiojimo laikas pasibaigęs.

Išbandę Melanox po ranka palaukite iki 24 valandų. Jei oda tampa tik šiek tiek paraudusi arba nereaguoja, Melanox yra saugus naudoti probleminėse odos vietose.

Vaistą tepkite tik tose odos vietose, kurioms jo reikia. Negalima padvigubinti vartojamos dozės. Venkite nepertraukiamo Melanox vartojimo ilgiau nei 3 mėnesius. Jei pavartojus Melanox juodos dėmės (hiperpigmentacija) nesumažėja, kreipkitės į gydytoją dar kartą.

Laikykite Melanox kambario temperatūroje, ne drėgnoje ir karštoje vietoje, ir įsitikinkite, kad dangtelis yra sandarus, kai nenaudojate.

Melanox sąveika su kitais vaistais

Venkite naudoti Melanox kartu su benzoilo peroksidu. Naudojant abu kartu gali atsirasti dėmių ant odos, tačiau dėmes galima pašalinti vandens ir muilo pagalba.

Melanox šalutinis poveikis ir pavojai

Šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti dėl Melanox vartojimo, yra tai, kad oda šiek tiek niežti arba degina, išsausėja ir atrodo raudonesnė nei įprastai, ypač tiems, kurių oda yra jautri. Šis šalutinis poveikis sumažės, kai oda pradės prisitaikyti prie Melanox esančio hidrochinono kiekio.

Nors ir retai, odos kremai, kurių sudėtyje yra hidrochinono, taip pat gali sukelti juodai mėlyną odą. Ši sąlyga vadinama ochronozė .

Nustokite naudoti kremus, kurių sudėtyje yra hidrochinono, ir pasitarkite su gydytoju, jei pasireiškė toks šalutinis poveikis:

 • Suskilusi arba kraujuojanti oda.
 • Pūslė arba išskyros.

Eikite į greitosios pagalbos skyrių, jei pasireiškia sunki alerginė reakcija vaistams (anafilaksinis šokas). Reakcija gali būti:

 • Oda, veidas, liežuvis ir gerklė jaučiasi niežtintys ir patinę.
 • Galvos svaigimas ir tamsus matymas.
 • Sunku kvėpuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *