Melatoninas: kaip šis miego hormonas veikia jūsų menstruacinį ciklą?

Melatoninas: kaip šis miego hormonas veikia jūsų menstruacinį ciklą?

Ar žinojote, kad hormonai didžiąja dalimi organizuoja kiekvieną jūsų judesį, emociją ir pojūtį? Štai kokį svarbų vaidmenį mūsų organizme atlieka hormonai. Nuo mažiausio ląstelių lygio iki svarbaus vaidmens kiekviename kritiniame gyvenimo etape – hormonai visada formavo, kas mes esame ir kaip mūsų kūnas reaguoja į mus supančius dalykus. Taigi, aišku, jie gali paveikti visus mūsų būties aspektus, įskaitant menstruacijas. Bet kaip tiksliai hormonai veikia mūsų menstruacijų ciklą? Na, o šiuo atveju – kaip melatoninas veikia menstruacijas?

Suprasti melatonino vaidmenį

Neišmanantiems melatoninas yra hormonas, kurį smegenys gamina tamsoje. Tai padeda nustatyti cirkadinį ritmą (24 valandų vidinis kūno laikrodis) ir miego ciklą. Naktį buvimas šviesoje gali trukdyti melatonino gamybai. Tačiau melatonino vaidmuo čia nesibaigia! Keletas tyrimų parodė, kad melatoninas vaidina svarbų vaidmenį organizme ne tik miego metu. Melatonino papildai padeda susidoroti su tokiomis sąlygomis kaip reaktyvinis atsilikimas, uždelsto miego ir pabudimo fazės sutrikimas ir nerimas. Nors trumpalaikiai melatonino papildai yra saugūs daugumai žmonių, geriau juos vartoti griežtai vadovaujant ekspertui.

Kaip melatoninas veikia menstruacijas?

Žinoma, melatoninas atrodo svarbus. Bet kokį vaidmenį tai atlieka menstruacijų metu? Melatoninas vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant žmogaus menstruacinį ciklą ir linkęs mažėti su menopauze ar senėjimu. Yra žinoma, kad progesterono sukeltas vėlyvas liuteino melatonino padidėjimas (laikotarpis po kiaušinėlio išsiskyrimo) turi įtakos menstruacinio ciklo kontrolei. Taigi menstruacijų lygio sutrikimas gali turėti įtakos ovuliacijai ir netgi sukelti tokių problemų kaip nevaisingumas. Kadangi melatoninas taip pat yra atsakingas už miegą, kai jis sutrinka, taip pat ir jūsų miegas. Tai gali sukelti vaisingumo problemų. Taigi, gali būti, kad miego modelių pokyčiai dėl melatonino gali netiesiogiai paveikti menstruacinį ciklą. Miego ir pabudimo ciklas turi įtakos kitų hormonų, tokių kaip liuteinizuojantis ir folikulus stimuliuojantis hormonas, lygiui organizme. Šie hormonai reguliuoja menstruacinį ciklą. Taigi, miego modelių pokyčiai dėl melatonino vartojimo netiesiogiai veikia menstruacinį ciklą.

Kaip gaminamas melatoninas

Melatoninas yra natūraliai smegenų kankorėžinės liaukos gaminamas hormonas. Jis atsakingas už jūsų cirkadinio ritmo ir miego ir pabudimo ciklą. Jei jūsų kūnas jo negamina pakankamai, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali rekomenduoti kai kuriuos papildus. Tačiau reikia saugotis melatonino papildų šalutinio poveikio, ypač kai jie vartojami kartu su tam tikrais vaistais, tokiais kaip hormoninė kontracepcija. Tai gali pakenkti veiksmingumui, sako ekspertas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI