Makšties niežėjimas: 11 dažnų priežasčių

Makšties niežėjimas: 11 dažnų priežasčių

Makšties niežėjimas yra gana dažnas simptomas, kuris daugeliu atvejų yra odos sudirginimo arba infekcijos požymis. Šie simptomai gali būti rimtesnės infekcijos, pvz., mielių infekcijos, lytiniu keliu plintančios infekcijos ar vėžio, požymis.

Kai niežulys atsiranda dėl alerginės reakcijos ar dirginimo, jis dažniausiai jaučiamas išoriškai ir atsiranda dėl sintetinio audinio apatinių trinties. Sintetinių apatinių ar džinsų naudojimas gali sukelti didesnį dirginimą ir sustiprinti niežėjimą.

Kai niežulys yra vidinis, jį gali sukelti grybeliai ar bakterijos, kurios dažnai sukelia kitus simptomus, tokius kaip vietinis patinimas ir išskyros.

Kas sukelia makšties niežėjimą?

Tai yra dažniausios makšties niežėjimo priežastys:

Mielių infekcija

Mielių infekciją, dar vadinamą kandidoze, sukelia per didelis jų augimas Candida albicans. Tai atsiranda, kai susilpnėja imuninė sistema arba makštyje pasikeičia pH. Mielių infekcijos gali sukelti niežėjimą, deginimą ir į varškės sūrį panašias išskyras. Sužinokite daugiau apie makšties mielių infekcijos simptomus ir kas tai gali sukelti.

Mielių infekcijų gydymas paprastai susideda iš vietinių priešgrybelinių tepalų arba geriamųjų priešgrybelinių tablečių, kurias skiria gydytojas. Taip pat turėtumėte vengti miegoti su apatiniais drabužiais ir nuplauti lytinius organus tik vandeniu ir švelniu muilu.

Dirginimas

Yra daug dirgiklių, galinčių sukelti nedidelę odos reakciją, pavyzdžiui, chloras (kuris yra vandentiekio vandenyje ir baseinuose), lateksas (esantis prezervatyvuose), lubrikantai, kai kurie muilai, audiniai (pvz., likra ir mikropluoštas) ir sperma. Tai gali sukelti niežėjimą, taip pat deginimą, paraudimą ir makšties patinimą.

Sudirginimą turi įvertinti gydytojas, kad gydymas galėtų būti grindžiamas pagrindiniu veiksniu. Gydymą gali sudaryti kortikosteroidai ir antihistamininiai vaistai. Taip pat turėtumėte vengti naudoti lateksinius prezervatyvus, turinčius kvapą ar skonį, ir pasirinkti medvilninius apatinius.

Norėdami gydyti alergiją spermai, visų lytinių santykių metu turėtumėte naudoti prezervatyvą, kad išvengtumėte tiesioginio kontakto su sperma. Kitas gydymas, kurį rekomenduoja ginekologas, yra desensibilizacinė terapija, kai gydytojas 20 minučių į makštį įveda nedidelį kiekį spermos, kad organizmas jos neatmestų.

Lytiniu keliu plintančios infekcijos

Kai kurios lytiniu keliu plintančios infekcijos arba LPI, pavyzdžiui, trichomonozė, makšties karpos ar lytinių organų pūslelinė, gali sukelti makšties niežulį.

Jei po nesaugių lytinių santykių atsiranda niežulys, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad jis įvertintų ir ištirtų. Jei LPI patvirtinama, gydymas gali apimti antibiotikų ir antivirusinių vaistų vartojimą.

Bakterinė vaginozė

Bakterinė vaginozė arba BV yra infekcija, atsirandanti dėl makšties floros disbalanso. Tai gali atsitikti dėl makšties praplovimo, hormonų pokyčių arba esant LPI. BV būdingas per didelis bakterijų dauginimasis makštyje, sukeliantis tokius simptomus kaip niežulys, paraudimas ir nemalonaus kvapo išskyros.

BV gydymui gydytojas skirs antibiotikų, kurie gali būti geriamieji arba vietiniai. Be to, bet kokio lytinio kontakto metu turėtumėte naudoti prezervatyvą ir vengti alkoholio.

Atrofinis vaginitas

Atrofinis vaginitas yra makšties uždegimas, kurį sukelia sumažėjęs estrogeno kiekis. Tai dažniausiai pasireiškia menopauzės metu, maitinant krūtimi ir vartojant vaistus nuo vėžio. Ši būklė gali sukelti niežėjimą, nemalonų kvapą šlapinantis arba skausmą ir deginimą.

Atrofinio vaginito gydymą turi rekomenduoti ginekologas, kuris gali patarti vartoti estrogenus (geriamus arba vietinius), lubrikantus ir analgetikus.

Citolitinė vaginozė

Citolitinė vaginozė atsiranda, kai makštyje yra daug laktobacilų. Ši bakterija natūraliai randama makštyje, tačiau gali peraugti ir sumažinti makšties pH. Tai gali sukelti simptomus, panašius į mielių infekciją, pvz., niežėjimą ir į varškę panašias išskyras be kvapo.

Citolitinės vaginozės gydymui gydytojas gali paskirti vietinį kremą su natrio boratu. Šis mineralas turi antiseptinių ir priešgrybelinių savybių.

Plokščioji kerpligė

Plokščioji kerpligė yra uždegiminė liga, kurią sukelia imuninis atsakas į vaistus, chemines medžiagas ar stresą. Tai sukelia niežėjimą ir deginimą makštyje.

Plokščiosios kerpligės gydymą turėtų vadovauti dermatologas arba ginekologas. Tai gali būti antihistamininių vaistų, kortikosteroidų ir psichoterapijos vartojimas, jei tai susiję su stresu.

Kerpių sklerozė

Kerpių sklerozė yra uždegiminė odos būklė, kurią sukelia genetiniai ir imuniniai veiksniai. Tai gali sukelti tokius simptomus kaip makšties niežėjimas, dirginimas, lupimasis ir pūslės.

Kerpių sklerozei gydyti gydytojas gali skirti optinius tepalus su kortikosteroidais. Taip pat turėtumėte vengti niežėjimo ir pasirinkti apatinius iš medvilnės. Higieną turėtumėte atlikti tik naudodami vandenį ir švelnų muilą.

Vulvulinis vėžys

Vulvulinis vėžys yra vėžio rūšis, pažeidžianti išorinę makštį. Tai sukelia tokius simptomus kaip niežulys, skausmas, kraujavimas ne mėnesinių metu, žaizdos ar pažeidimai, gumbai, karpos ir vulvos struktūros ar spalvos pokyčiai.

Šią ligą gydo onkologas, kuris gali rekomenduoti spindulinę terapiją, chemoterapiją ar operaciją.

Dermatitas

Dermatitas yra uždegiminė liga, galinti paveikti makšties sritį. Jai būdinga sumažėjusi aliejaus gamyba vulvoje, tačiau ją gali sukelti dirginantys produktai, tokie kaip muilai ar kvepalai. Dažni simptomai yra sudirginimas, niežulys, paraudimas ir odos lupimasis.

Gydymas skirsis priklausomai nuo dermatito tipo, kuris gali apimti vietinių kortikosteroidų ar priešgrybelinių vaistų vartojimą. Gydytojas gali papildomai rekomenduoti namų gynimo priemones, pavyzdžiui, užtikrinti, kad makšties sritis išliktų švari ir sausa, ir vengti mirkymo karštose voniose.

Genitalijų žvynelinė

Lytinių organų psoriazė yra autoimuninė liga, kuri gali paveikti išorinės makšties vulvulinę odą. Tai gali sukelti stiprų niežulį su raudonomis dėmėmis ir lupimąsi.

Genitalijų psoriazei gydyti gydytojas gali skirti tepalų su kortikosteroidais, taip pat geriamuosius vaistus nuo uždegimo. Sužinokite daugiau apie tai, kas sukelia lytinių organų psoriazę ir kaip ji gydoma.

mažinti niežėjimą toje vietoje, kai jis jau yra. Taip pat rekomenduojama nevalgyti saldžių maisto produktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI