Kontraceptinės tabletės

Kontraceptinės tabletės

Kontraceptinės tabletės yra kontracepcijos tabletės, kurių sudėtyje yra hormonų estrogenų ir progesterono arba tik progesterono. Priklausomai nuo tipo, kontracepcijos metodai su kontraceptinėmis tabletėmis, susidedantys iš 21-35 tablečių, išgeriamų per vieną ciklą ir nuolat. 1 cikle yra tablečių, kuriose yra hormonų (aktyvios tabletės) ir tablečių, kuriose nėra hormonų (neaktyvios tabletės). Todėl svarbu vartoti tabletes taip, kaip nurodyta. Ypač kontraceptinėms tabletėms, kuriose yra tik progesterono, visos tabletės per vieną ciklą, kurios visos yra aktyvios tabletės. Kontraceptinės tabletės, kurių sudėtyje yra tik progesterono, taip pat gali sukelti menstruacijų nebuvimą.

Kombinuoti estrogeno ir progesterono hormonai užkerta kelią nėštumui, nes blokuoja kiaušidėms ar kiaušidėms išleisti kiaušinėlius ir sutirština gimdos kaklelio gleivinę. Gleivių sutirštėjimas gimdos kaklelyje neleis spermatozoidui apvaisinti kiaušialąstę, kad būtų išvengta nėštumo. Tabletės, kuriose yra tik progesterono, ne tik sutirština gimdos kaklelio gleives, bet ir plonina gimdos sieneles. Jei gimdos gleivinės gleivinė plona, ​​spermatozoidų apvaisinta kiaušialąstė sunkiai prisitvirtins ir įsiterps į sluoksnį, todėl nėštumas neįvyks.

Kontraceptinių tablečių naudojimas kaip kontracepcijos priemonė yra vienas iš gana veiksmingų metodų, kurių sėkmės rodiklis siekia 99%. Be to, kontracepcijos metodas su kontraceptinėmis tabletėmis yra grįžtamasis metodas. Tai reiškia, kad jei pora nori pastoti, žmona gali tiesiog nustoti vartoti kontraceptines tabletes, kad vėl pastotų. Tačiau kontraceptinės tabletės turi trūkumą, palyginti su kitomis kontraceptinėmis priemonėmis (pavyzdžiui, spirale), ty jų veiksmingumas reikalauja nuolatinio kontraceptinių tablečių vartojimo pagal instrukcijas.

Kontraceptinių tablečių rūšys

Yra 2 rūšių kontraceptinės tabletės, būtent kontraceptinės tabletės, kurių sudėtyje yra estrogeno ir progesterono derinio, ir kontraceptinės tabletės, kuriose yra tik progesterono. Kontraceptines tabletes, kuriose yra estrogeno ir progesterono derinio, galima suskirstyti į tris grupes, būtent:

  • Monofacialinės tabletės p . Vienfazėse kontraceptinėse tabletėse yra estrogenų ir progesterono lygių, kurie yra pastovūs kiekvienai aktyviajai piliulei per vieną kontraceptinių tablečių ciklą.
  • Dvifazės tabletės. Dvifazėse kontraceptinėse tabletėse yra hormonų estrogeno ir progesterono, tačiau per pusę aktyvių tablečių ciklo pasikeičia hormonų kiekis.
  • Trifazės tabletės. Trifazėse kontraceptinėse tabletėse yra hormonų estrogeno ir progesterono kiekio, kuris padidėjo vartojant kontraceptines tabletes, kurios vartojamos trečdaliu antrojo laikotarpio ir trečdalio trečiojo kontraceptinių tablečių vartojimo laikotarpio.
  • Tetrafasik kontraceptinės tabletės. Tetrafasik kontraceptinėse tabletėse yra hormonų estrogeno ir progesterono lygis su 4 hormonų kiekio pokyčių fazėmis aktyviose tabletėse.

Išsamią informaciją apie estrogeno ir progesterono mišrių estrogenų kontraceptinių tablečių tipus ir jų prekių ženklus galima pamatyti taip:

Vaisto tipas Prekės ženklas
Etinilestradiolis + levonorgestrelis KB Mainstay, Mileva, Cyclogynon, 1 Combinated Pill, Planak, Sydnaginon, Pilkab, Planotab, Microdiol 30 KB gold circle, Novadiol 28
Etinilestradiolis + drospirenonas Yasmin, Yaz, Synfonia 24
Etinilestradiolis + Dezogestrelis Mercilon 28, Marvelon 28
Etinilestradiolis + ciproterono acetatas Diane 35, Celicor, Neynna, Eva

Trifazės klasės estrogeno + progesterono kontraceptinės tabletės yra etinilestradiolio ir levonorgestrelio mišinys su prekės ženklu Trinordiol 28.

Estrogeno ir progesterono mišrios kontraceptinės tabletės yra tetrafasikinė dienogesto ir estradiolio valerato mišinio klasė. Prekės ženklas yra Qlaira.

Be estrogeno + progesterono mišinio, taip pat yra kontraceptinių tablečių, kurių sudėtyje yra tik hormono progesterono, būtent levonorgestrelis su prekės ženklu Microlut ir desogestrelis su prekių ženklais Desirett ir Cerazette.

Įspėjimas:

  • Šios klasės vaistų neturėtų vartoti nėščios moterys ar galbūt nėščios moterys. Jei moteris nori vartoti kontraceptines tabletes, ji pirmiausia turėtų pasitarti su gydytoju, kad įsitikintų, jog nėra nėščia.
  • Maitinančios motinos taip pat neturėtų naudoti kontraceptinių tablečių kaip kontracepcijos priemonės. Gydytojas rekomenduos kitus kontracepcijos metodus, tokius kaip spiralė (IUD), implantų gimdymo kontrolė (implantas) arba injekcinė kontracepcija.
  • Ne visos moterys tinka vartoti kontraceptines tabletes kaip kontracepciją. Kai kurie svarstymai, kuriuos gydytojai apsvarstys prieš leisdami moterims vartoti kontraceptines tabletes:
    • Sergančios ligos, ypač širdies ir kraujagyslių ligos, hipertenzija, diabetas, krūties, gimdos ir kepenų vėžys.
    • Mėnesinių ciklas.
    • Vaistai, kurie yra vartojami.

  • Kontraceptinės tabletės neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių infekcijų, todėl lytinių santykių metu rekomenduojama naudoti prezervatyvus, jei yra rizika užsikrėsti lytiškai plintančia infekcija.
  • Moterims, vyresnėms nei 35 metų arba turinčioms įpročio rūkyti, didesnė rizika susirgti širdies ligomis, kai kontraceptines tabletes vartoja kaip kontracepciją.

Kontraceptinių tablečių dozavimas ir vartojimas

Kontraceptinės tabletės Indonezijoje yra supakuotos kasdieniniam vartojimui, 21–35 dienoms per 1 ciklą ir yra nuolatinės, atsižvelgiant į vartojamų kontraceptinių tablečių rūšį. Turėkite omenyje, kad kontraceptines tabletes privaloma vartoti reguliariai, nieko neprarandant, kad išliktų jų veiksmingumas apsisaugoti nuo nėštumo. Kad būtų lengviau atsiminti ir geriau laikytis tablečių vartojimo, kontraceptines tabletes rekomenduojama gerti kasdien tuo pačiu metu.

Jei pamiršote išgerti kontraceptines tabletes, prisiminę nedelsdami išgerkite kontraceptines tabletes. Jei pamiršote išgerti dvi kontraceptinių tablečių dozes, galite padvigubinti praleistų kontraceptinių tablečių dozę, o kitą kontraceptinių tablečių dozę išgerti po valandos pagal įprastą grafiką. Atsargumo sumetimais, pamiršus išgerti kontraceptines tabletes, lytinių santykių metu rekomenduojama naudoti prezervatyvus, bent 9 dienas po to, kai pamiršta išgerti kontraceptines tabletes. Jei pamiršote išgerti kontraceptines tabletes 3 kartus iš eilės, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad gautumėte nurodymų.

Kontraceptines tabletes, kuriose yra tik progesterono, reikia gerti reguliariai kiekvieną dieną tą pačią valandą. Jei ne įprastu laiku išgėrėte kontraceptines tabletes bent 3 valandas, būtina naudoti prezervatyvą lytinio akto metu arba neturėdami lytinių santykių kitas 2 dienas, kad išvengtumėte nėštumo. Jei pamiršote išgerti progesterono kontraceptines tabletes, nedelsdami išgerkite kontraceptines tabletes, net jei turite jas gerti du kartus per dieną. Po to kontraceptines tabletes reikia vartoti reguliariai kiekvieną dieną.

Jei jaučiate pykinimą ar vėmimą, kontraceptinių tablečių veiksmingumas gali sumažėti. Be to, pykinimas ir vėmimas taip pat gali būti nėštumo požymis. Norėdami įsitikinti, pasitarkite su gydytoju ir pakeiskite kontraceptines tabletes kitais kontracepcijos metodais.

Vaistų sąveika

Kai kurie maisto produktai ir vaistai gali turėti įtakos kontraceptinių tablečių veikimui, todėl sumažėja jų veiksmingumas. Tokių maisto produktų ir vaistų pavyzdžiai:

  • Prieštraukuliniai vaistai, tokie kaip karbamazepinas.
  • ŽIV vaistai, tokie kaip lopinaviras.
  • Rifampicinas

Kontraceptinių tablečių šalutinis poveikis

Kontraceptinės tabletės yra labai saugus kontracepcijos metodas ir paprastai nesukelia rimto šalutinio poveikio. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali pasireikšti vartojant kontraceptines tabletes, yra šie:

  • Krūtų sukietėjimas
  • Kraujavimas atsiranda tarp dviejų menstruacijų ciklų ( metroragija )
  • Sumažėjęs seksualinis potraukis
  • Nuotaikos ir emocijų pokyčiai
  • Svorio padidėjimas, todėl kontraceptinės tabletės dažnai laikomos kontraceptine priemone, kuri tukina.

Kontraceptinės tabletės taip pat gali sukelti rimtesnį šalutinį poveikį, nors ir labai retai. Sunkesnis šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia, jei kontraceptinės tabletės turi kitų rizikos veiksnių, pavyzdžiui, rūkymo. Jei pasireiškia toks sunkus šalutinis poveikis, kaip toliau nurodyta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją:

  • Regėjimo praradimas
  • Patinimas ir skausmas kojose
  • Kraujo krešulių susidarymas
  • Puikus galvos skausmas
  • Pilvo skausmas yra stiprus
  • Krūtinės skausmas
  • Širdies smūgis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *