Kokios yra gairės išgyvenusiems nuo prostatos vėžio, kai kalbama apie seksualinę sveikatą?

Kokios yra gairės išgyvenusiems nuo prostatos vėžio, kai kalbama apie seksualinę sveikatą?

Prostatos vėžiu sergantys pacientai po gydymo nuo vėžio dažnai patiria seksualinių problemų. Nors šie gydymo būdai yra labai veiksmingi, kai vėžys nustatomas anksti, seksualinis šalutinis gydymo poveikis gali smarkiai pakeisti žmogaus gyvenimo kokybę. Štai kodėl naudinga turėti šios srities ekspertų rekomendacijas, kurios padėtų išgyvenusiems prostatos vėžį ir jų partneriams po gydymo gyventi sveikiau ir laimingiau, įskaitant seksualinių santykių palaikymą.

Kaip gydytojai turėtų konsultuoti pacientus ir partnerius apie prostatos vėžio gydymo seksualinį poveikį?

Gydytojai turėtų aktyviai inicijuoti pokalbius su pacientais ir jų partneriais apie seksualinę sveikatą, tai darydami atsižvelgdami į skirtingą pacientų kilmę. Jie turėtų pasiūlyti realius lūkesčius, reabilitacijos strategijas ir emocinę paramą pacientams ir jų partneriams, susiduriantiems su su prostatos vėžio gydymu susijusiais seksualiniais pokyčiais.

Ką pacientai ir partneriai turėtų žinoti apie individualaus prostatos vėžio gydymo poveikį seksualinei funkcijai?

Gairėse gydytojai rekomenduoja informuoti prostatos vėžiu sergančius pacientus apie visus galimus šalutinius seksualinius poveikius, tokius kaip erekcijos disfunkcija (ED), ejakuliacijos pokyčius (arba jos nebuvimą), orgazmo pokyčius, varpos ilgio ir apimties sumažėjimą, galimą nevaisingumą ir kt. varpos problemos, tokios kaip Peyronie liga (varpos kreivumas). Jei vyras po gydymo nori turėti vaiką, turėtų būti aptartos vaisingumo išsaugojimo galimybės, pvz., spermos kaupimas.

Kodėl svarbu įvertinti pacientų ir partnerių lytinę funkciją ir seksualinį kančią?

Paciento ir partnerio seksualinės funkcijos, rūpesčių ir kančių patikrinimas ir įvertinimas prieš gydymą, jo metu ir po jo padeda individualiai prižiūrėti ir nustatyti problemas.

Pacientų ir partnerių konsultavimas psichosocialinio gydymo svarbos klausimais.

Gydytojai turėtų informuoti pacientus ir jų partnerius apie psichosocialinį gydymą ir paaiškinti, kaip jis gali jiems padėti. Psichosocialinis gydymas gali padėti šviesti pacientus ir partnerius apie seksualinį šalutinį gydymo poveikį, jų emocinį poveikį ir unikalius poros poreikius, atsižvelgiant į skirtingas orientacijas, kultūras ir vertybes. Labai svarbu paskatinti ieškoti pagalbos, įskaitant siuntimą pas sekso terapijos specialistus, kai reikia.

Pacientų ir partnerių konsultavimas biomedicininio gydymo klausimais.

Pacientai ir jų partneriai turėtų būti informuojami apie pritaikytą ED gydymą, įskaitant tabletes, injekcijas, žvakutes, vakuumines pompas ir varpos implantus. Veiksmingiausiai šią pagalbą gali suteikti urologai, besispecializuojantys seksualinėje medicinoje. Pacientams taip pat svarbu žinoti kitus šalutinio poveikio, pvz., šlapimo nutekėjimo seksualinio susijaudinimo ir (arba) orgazmo metu, valdymo būdus. Galiausiai, gydytojai turėtų dalytis strategijomis arba teikti rekomendacijas, kaip valdyti psichologinius simptomus.

Kokie gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti?

Gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti palaikyti geresnę erekcijos funkciją. Mesti rūkyti, saikingai ar mažai vartoti alkoholį, palaikyti sveiką širdžiai mitybą ir reguliariai mankštintis yra įpročiai, kurie ne tik skatina bendrą savijautą, bet ir gali pagerinti žmogaus lytinę funkciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI