Kodėl kraujuoja iš ausies ir kaip ją gydyti?

Kodėl kraujuoja iš ausies ir kaip ją gydyti?

Kraujavimas iš ausies gali kelti nerimą, nes galimos priežastys gali būti nuo infekcijų iki ausies būgnelio plyšimo. Kraujavimas gali kilti iš įvairių ausies dalių – išorinės, vidurinės ar vidinės. Išorinė ausis, matoma akimis, nukreipia garsą į ausies kanalą, jungiasi su vidine ausimi. Vidurinė ausis, atsakinga už garsų perdavimą į vidinę ausį, palaiko slėgio pusiausvyrą per Eustachijos vamzdelį, o subtilus ausies būgnelis skiria jį nuo išorinės ausies. Vidinė ausis atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį paverčiant garso virpesius nerviniais signalais smegenims ir prisidedant prie pusiausvyros. Nors daugelis kraujavimo iš ausies priežasčių, pvz., infekcijos ar slėgio pokyčiai, paprastai nėra rimtos, būtina žinoti, kad kai kurioms, pavyzdžiui, galvos traumoms, infekcijoms ar retam vėžiui, reikia nedelsiant atkreipti dėmesį. Šiame tinklaraštyje pateikiamos kraujavimo iš ausies priežastys ir galimos gydymo galimybės.

Kokios yra kraujavimo iš ausies priežastys?

Kraujavimo iš ausies priežastys gali būti įvairios – nuo ​​infekcijų iki nedidelių sužalojimų ar sunkesnių sveikatos būklių. Čia yra kraujavimo iš ausies priežasčių sąrašas:

1. Ausų infekcijos

Ausų infekcijos, kurias sukelia bakterijos ar virusai vidurinėje ausyje, gali sukelti patinimą ir skysčių kaupimąsi už ausies būgnelio. Dėl šio slėgio padidėjimo gali plyšti ausies būgnelis, dėl kurio gali nutekėti skystis arba kraujas. Jei kraujavimas iš ausies atsirado dėl infekcijos, lydintys simptomai gali būti ausies skausmas, nosies užgulimas, nedidelis klausos praradimas arba 100 F ar aukštesnė karščiavimas. Paprastai ausų infekcijos praeina savarankiškai per savaitę ar dvi, dažnai be įsikišimo. Nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip acetaminofenas ar ibuprofenas, gali sumažinti skausmą ir karščiavimą. Kai kuriais atvejais gydytojai gali skirti antibiotikų, kad pašalintų infekciją. Labai svarbu kreiptis į gydytoją, jei jaučiate stiprų skausmą, pastebėjote skysčių, pūlių ar kraujo išskyrų iš ausies arba karščiuojate. Labai svarbu atpažinti simptomus, suprasti galimus rezultatus ir imtis atitinkamų veiksmų jūsų gerovei.

2. Nedideli ausies būgnelio pažeidimai

Kai įvyksta plyšimas, iš ausies gali nutekėti skystis, kurio konsistencija skiriasi nuo skaidraus iki pūlingo ar kruvino. Be to, galite jausti staigų ir trumpalaikį ausies skausmą, spengimą ausyje, klausos praradimą arba sukimosi pojūtį, vadinamą galvos svaigimu. Daugeliu atvejų nedideli ausies būgnelio plyšimai natūraliai užgyja per kelias savaites. Jei simptomai neišnyksta, gydytojas gali apsvarstyti galimybę užklijuoti pleistrą ant skylės. Sunkesniais atvejais gali prireikti chirurginės intervencijos, kai reikia užkimšti nedidelį odos gabalėlį. Kreipkitės į gydytoją, jei susiduriate su:

  • Nuolatinis skausmas
  • Klausos praradimas
  • Skysčio nutekėjimas iš ausies

Nedidelių ausies būgnelio sužalojimų priežasčių ir galimų pasekmių supratimas padeda asmenims atpažinti simptomus ir imtis atitinkamų veiksmų savo sveikatai ir pasveikimui.

3. Navikai arba išaugos

Nors ausų vėžio tikimybė yra labai reta, o JAV gydytojai kasmet diagnozuoja tik apie 300 atvejų, labai svarbu žinoti galimus požymius. Paprastai atsirandanti kaip išorinės ausies odos vėžys, negydoma būklė gali progresuoti į ausies kanalą ir gilesnes ausies sritis. Jei kraujavimas iš ausies priskiriamas vėžiui, gali būti papildomų simptomų:

  • Klausos praradimas
  • Ausies skausmas ir kraujavimas
  • Skysčių nutekėjimas iš ausies

Pagrindinis būdas gydyti ausų vėžį yra chirurginis naviko pašalinimas. Po operacijos gali būti skiriama spindulinė terapija, kad būtų pašalintos likusios vėžio ląstelės. Patartina pasikonsultuoti su savo dermatologu, jei ant ausies pastebite nuolatinį, pleiskanojantį odos lopą, kuris neužgyja. Tokie stebėjimai gali būti ankstyvieji odos vėžio rodikliai, dėl kurių reikia skubios pagalbos ir medicininės intervencijos.

4. Aukštas kraujospūdis

Padidėjęs slėgis kraujagyslėse gali sukelti vidinės ausies kraujavimą. Priekinė apatinė smegenėlių arterija užtikrina šią būklę ir palaiko vidinės ausies arteriją. Arterija toliau dalijasi į kochlearinę arteriją ir priekinę vestibuliarinę arteriją. Šis padidėjęs slėgis gali sukelti laipsnišką arba staigų klausos praradimą.

5. Odos sąlygos

Su oda susiję incidentai dažnai turi įtakos kraujavimo iš ausų atvejais.

  • Įpjovimai: nedideli įpjovimai ant odos paviršiaus gali atsirasti atliekant įprastines veiklas, tokias kaip skutimasis, naudojant ausines, nešiojant akinius, atsiremiant į paviršius ar net kirpantis.
  • Ausų spuogai: esant odos ligoms, tokioms kaip kontaktinis dermatitas, spuogai, bėrimai ar infekcijos (pvz., vėjaraupiai), gali atsirasti spuogų ausyse, kurie gali kraujuoti, ypač jei bandoma juos išspausti ar išpūsti.
  • Šašų įbrėžimas: nuskynus nuospaudas, gali prasidėti kraujavimas iš ausies ir tokiais atvejais kyla infekcijos pavojus.

Suvokus šiuos su oda susijusius veiksnius, galima suprasti galimas kraujavimo iš ausies priežastis, pabrėžiant švelnios priežiūros svarbą ir prireikus kreiptis į gydytoją.

6. Į ausį įstrigo daiktas

Kai daiktas įstringa arba jėga įstumiamas į ausies kanalą, jis gali pradurti ausies būgnelį, dėl ko gali pradėti kraujuoti ausis ir atsirasti papildomų simptomų, tokių kaip:

  • Skausmas: bet koks objektas ausies kanale gali sukelti diskomfortą ar skausmą.
  • Slėgis: asmenys gali jausti spaudimą ausyje.
  • Skysčio išsiskyrimas: kraujavimą iš ausies gali lydėti skysčių išsiskyrimas iš ausies.
  • Klausos praradimas: ausies būgnelio pradūrimas gali sukelti laikiną ar nuolatinį klausos sutrikimą.
  • Galvos svaigimas: galvos svaigimas gali būti papildomas simptomas, pabrėžiantis galimas komplikacijas, susijusias su svetimkūniais ausyje.

Norint išvengti tolesnės žalos ir palengvinti susijusius simptomus, labai svarbu nedelsiant pašalinti objektų buvimą ausies kanale. Tokiais atvejais patartina kreiptis į profesionalią medicinos pagalbą.

7. Oro slėgio pokyčiai

Staigūs oro slėgio pokyčiai, pvz., patiriami leidžiantis lėktuvui ar nardant, gali paveikti ausies būgnelį ir sukelti užgulimo ir skausmo pojūčius. Šis reiškinys, barotrauma, gali sukelti sužalojimus, įskaitant ausies būgnelio plyšimus, galimą skysčio ar kraujo nutekėjimą. Papildomi barotraumos simptomai:

  • Užkimštų ausų jausmas
  • Galvos svaigimas
  • Klausos praradimas
  • Spengimas ausyse

Kad sumažintumėte barotraumos riziką keliaujant lėktuvu, apsvarstykite galimybę palaikyti pastovų ausies spaudimą kramtydami gumą, žiovaujant, nurydami, sugnybdami nosį ir pūsdami, kad „atskleistumėte“ ausis. Paprastai su barotrauma susijusios problemos išsprendžiamos netrukus po nusileidimo. Jei simptomai išlieka, gali būti naudinga naudoti dekongestantą, kad atidarytumėte užsikimšusį Eustachijaus vamzdelį. Kai kuriais atvejais gali prireikti medicininės intervencijos, įskaitant nedidelį pjūvį ausies būgnelyje, kad būtų išlygintas slėgis ir nutekėtų skystis. Kreipkitės į internetinį gydytoją, jei turite:

  • Kraujo ar skysčio nutekėjimas iš ausies
  • Karščiavimas
  • Stiprus skausmas

Kaip sustabdyti kraujavimą iš ausies?

Požiūris į kraujavimą iš ausies skiriasi priklausomai nuo jo priežasties. Jei kraujavimas atsirado dėl nedidelio įvykio, pavyzdžiui, įbrėžimo ar spuogų ausyje, kuris išnyko per kelias minutes, dažnai pakanka leisti jam užgyti natūraliai. Tačiau, jei abejojate, ar kraujavimas kyla iš ausies vidaus, geriau nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes netinkamas kraujo išvalymas ausyje gali sukelti komplikacijų, tokių kaip galvos svaigimas, galvos skausmas ar klausos praradimas. Savęs priežiūra namuose nepatartina esant sunkesniems atvejams arba tiems, kuriuos lydi papildomi simptomai, pavyzdžiui, galvos svaigimas ar klausos praradimas. Tokiais atvejais sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali nukreipti jus pas otolaringologą, ausų, nosies ir gerklės ligų (ENT) specialistą. Galimi kraujavimo iš ausies gydymo būdai:

  1. Ausų infekcija: Antibiotikai, tokie kaip amoksicilinas ir ciprofloksacinas, gali būti skiriami, jei kyla susirūpinimas dėl bakterinės infekcijos. Virusinės infekcijos paprastai nereaguoja į antibiotikus, tačiau nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai gali padėti valdyti tokius simptomus kaip acetaminofenas ir ibuprofenas.
  2. Ausies būgnelio plyšimas: Maži plyšimai gali užgyti patys, o antibiotikų lašai, tokie kaip ofloksacinas, gali būti skiriami greitesniam gijimui. Chirurginio gydymo gali prireikti, jei ausies būgnelis natūraliai neužgyja, o tai reiškia, kad reikia lopyti kitos srities audiniu.
  3. Navikas: Vėžys gali būti gydomas chirurgija, chemoterapija, spinduliuote arba jų deriniu.
  4. Svetimas objektas: jei sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas negali saugiai pašalinti objekto biure, gali prireikti chirurginio pašalinimo.

Nustačius kraujavimo iš ausies priežastį, bendradarbiaujant su gydytoju galima ištirti pritaikytus gydymo būdus. Šie gydymo būdai pašalina pagrindinę priežastį, todėl kraujavimas sustoja. Tai gali būti antibiotikai, budrus laukimas, vaistai nuo skausmo, šilti kompresai ir ausų apsaugos priemonės. Norint visapusiškai ir veiksmingai atsigauti, labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų.

Kraujas iš ausies – kada kreiptis pas gydytoją?

Jei pajutote kraujavimą iš ausies, visada turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Atsižvelgiant į tai, kad kai kurios kraujavimo iš ausies priežastys gali kelti rimtą pavojų, kai tik pastebėsite kraujavimą, turite susisiekti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju arba greitosios medicinos pagalbos klinika. Tai ypač svarbu, jei kraujavimas po neseniai įvykusios galvos traumos. Nors konkrečios priežastys, pvz., ausų infekcijos, gali būti ne tokios sunkios, bet infekcijos gydymo ar bet kokios pagrindinės problemos nepaisymas gali sukelti komplikacijų ar papildomų problemų. Patartina susitarti su gydytoju, nepaisant jūsų abejonių dėl priežasties.

DUK apie kraujavimą iš ausies be skausmo

Ką daryti, jei po valymo ausis pradeda kraujuoti?

Jei išvalę ausis pajutote kraujavimą, galima priežastis gali būti Q antgalio įbrėžimas valant arba nagas. Šio tipo kraujavimas sustoja savaime; tačiau jei kraujavimas nesiliauja, priežastis gali būti pagrindinė infekcija, ausies būgnelio sužalojimas arba neseniai atlikta galvos trauma. Todėl kreipkitės į gydytoją, jei jaučiate skausmą, karščiuojate ir kraujuojate, nes būklė reikalauja rimtų problemų.

Kaip sužinoti, ar man plyšo ausies būgnelis?

Plyšusį ausies būgnelį galite nustatyti, jei jaučiate tokius simptomus kaip sklindantis skausmas, kraujingos išskyros iš ausies, klausos praradimas, galvos svaigimas ar sukimasis, pykinimas ir vėmimas. Kai kuriais atvejais pacientas nejaučia skausmo; vietoj to jis tiesiog patiria diskomfortą, bet priežastis – plyšus ausies būgnelis.

Ar stresas gali sukelti kraujavimą iš ausies?

Taip, yra būklė, vadinama hematohidroze, kuri dėl didelio fizinio ar emocinio streso sukelia savaiminį kraujavimą iš ausies, nosies ar gerklės. Tai paprastai sukelia neskausmingą kraujavimą per nepažeistą odą ir savaime praeina.

Kaip miegoti su kraujuojančia ausimi?

Jei dėl ausies būgnelio plyšimo kraujuoja ausis, miegokite ant nugaros arba priešingoje pusėje, kraujuojančią ausį laikykite nukreiptą į viršų. Norėdami greitai pasveikti, toliau vartokite gydytojo paskirtus lašus.

Ar stiprus triukšmas gali sukelti kraujavimą iš ausies?

Taip, ilgalaikis stiprus triukšmas gali pažeisti ausies membraną ir dėl to kraujuoti. Oro slėgio pokyčiai aukštyje ar gylyje taip pat gali sukelti ausies būgnelio plyšimą ir kraujavimą.

Ar galiu naudoti nereceptinius ausų lašus nuo kraujavimo iš ausies?

Nereceptiniai ausų lašai gali būti naudojami nuo kraujavimo iš ausies, pasitarus su gydytoju. Tikslūs simptomai, tokie kaip išskyros iš ausies, drenažas ir kraujas, padeda gydytojui diagnozuoti tinkamą problemą, o po to skirti tinkamą gydymą.

Ar įtrūkęs ausies būgnelis kraujuoja?

Ausies būgnelio plyšimas gali sukelti klausos praradimą ir kraujavimą iš ausies. Todėl, kad išvengtumėte komplikacijų atsiradimo, kreipkitės į gydytoją dėl tinkamo gydymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI