Ketorolakas

Ketorolakas

Ketorolakas yra nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) tipas, paprastai vartojamas uždegimui ir skausmui malšinti po akių operacijos. Be to, šiuo vaistu taip pat galima gydyti akių niežėjimą dėl alerginio konjunktyvito.

Prekių ženklai: Farpain, Lactopain, Lantipain, Rativol, Rindopain, Toraminas, Torpain, Ketosic, Lactor, Latorec, Remopain, Scelto arba Torasic.

Apie Ketorolakas

Vaisto tipas Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU)
Grupė Receptiniai vaistai
Pranašumai Pašalinkite uždegimą ir skausmą po akių operacijos
Naudojama Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija (pirmasis ir antrasis trimestrai): Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais parodė neigiamą poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

D kategorija (trečiasis trimestras arba artėjanti gimimo diena): Yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gaunamos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas.

Vaisto forma Tabletės, injekcijos ir lašai

Įspėjimas:

  • Būkite atsargūs žmonėms, sergantiems akių infekcijomis, reumatoidinis artritas, astma ar kiti kvėpavimo sutrikimai, širdies ligos, hipertenzija, inkstų sutrikimai, insultai, pėdų ar rankų patinimas ir diabetas.
  • Būkite atsargūs, jei esate alergiškas aspirinui ir kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo, tokiems kaip ibuprofenas ar diklofenakas.
  • Saugokitės tų iš jūsų, kurie yra linkę į kraujavimą ar kraujo sutrikimus, tokius kaip kraujo krešėjimo sutrikimai ar anemija.
  • Būkite atsargūs, jei naudojate kontaktinius lęšius, kai gydotės ketorolaku. Jūs neturėtumėte naudoti kontaktinių lęšių, kol akių būklė visiškai nepagis.
  • Jei pavartojus ketorolako regėjimas pasidaro neryškus, nevairuokite, kol vėl galėsite aiškiai matyti.
  • Praneškite savo gydytojui, jei šio gydymo metu ketinate atlikti tam tikras operacijas ar medicinines procedūras, kad būtų galima koreguoti dozę.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Ketorolako dozė

Toliau pateikiamos dozės, kurias paprastai skiria gydytojas, atsižvelgdamas į paciento būklę:

Būklė Vaisto forma Dozė
Alerginis konjunktyvitas Lašai Suaugęs: 1 lašas (0,5%) į užkrėstą akį 4 kartus per dieną.
Akių uždegimas Lašai Suaugusieji: 1 lašas (0,5%) į infekuotą akį 4 kartus per dieną 24 valandas po kataraktos operacijos. Dozavimą galima tęsti 2 savaites.
Pooperacinis skausmas Tablėtė Suaugęs: 20 mg kaip pradinė dozė, po to 10 mg kas 4-6 valandas. Didžiausia paros dozė yra 40 mg, ne ilgiau kaip 5 dienas.

Vyresnio amžiaus: Pradinė dozė yra 10 mg, vėliau kas 4-6 valandas. Didžiausia paros dozė yra 40 mg.

Tiems, kuriems reikia ketorolako injekcinių vaistų, dozė bus koreguojama pagal paciento būklę ligoninėje.

Teisingas ketorolako vartojimas

Prieš pradėdami vartoti, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant ketorolako pakuotės.

Vartodami ketorolako lašus saugokite, kad buteliuko galas neliestų akių ar rankų. Taip išvengiama buteliuke likusio vaisto užteršimo.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės reguliariai vartoti ketorolaką, kad padidintumėte jo poveikį. Jei gydytojas įlašina kitų lašų, ​​tarp ketorolako vartojimo su kitais lašais palikite 5 minučių pertrauką.

Kai vartojate ketorolaką akių lašų pavidalu, būtinai išimkite kontaktinius lęšius ir naudojimo metu nemirksėkite. Norėdami gauti geriausius rezultatus, užmerkite akis 1-2 minutes.

Ketorolakas gali sukelti mieguistumą ar galvos svaigimą. Gydymo metu rekomenduojama nevairuoti transporto priemonės ir nedirbti su sunkia įranga.

Dėl ketorolako poveikio galite tapti jautresni šviesai. Gydymo metu rekomenduojama nejudėti po kaitria saule. Jei reikia, naudokite uždengtus drabužius ir apsaugos nuo saulės priemones.

Vaistų sąveika

Toliau pateikiami keli pavojai, kurie gali kilti vartojant ketorolaką kartu su tam tikrais vaistais, įskaitant:

  • Gali padidėti mirties rizika, pvz., kraujavimas, vartojant kartu su antikoaguliantais, aspirinu ar kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo ir pentoksifilinu. Be to, tokie vaistai kaip probenecidas taip pat gali padidinti ketorolako koncentraciją kraujyje. Ir atvirkščiai, ketorolakas gali padidinti ličio kiekį.
  • Gali padidinti metotreksato vaistų toksiškumo lygį.
  • Kortikosteroidiniai vaistai, selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI) ir antitrombocitai, vartojami kartu su ketorolaku, gali padidinti skrandžio opų ar kraujavimo riziką.
  • Ketorolakas, vartojamas kartu su diuretikais, ciklosporinas, takrolimuzoangiotenziną konvertuojantis fermentas inhibitoriai (AKF inhibitoriai ), arba angiotenzino II receptorių antagonistai (ARB) gali padidinti inkstų pažeidimo (nefrotoksiškumo) riziką.
  • Psichoaktyvūs vaistai, tokie kaip fluoksetinas, tiotiksenas ir alprazolamas, vartojami kartu su ketorolaku, gali sukelti haliucinacijas. Retais atvejais ketorolako vartojant kartu su vaistais nuo traukulių, pvz., fenitoinu ir karbamazepinu, gali atsirasti traukulių.

Pripažinkite Ketorolako šalutinį poveikį ir pavojus

Kaip ir kiti vaistai, ketorolakas taip pat gali sukelti šalutinį poveikį. Dažnas šalutinis poveikis pavartojus šio vaisto yra laikinas skausmas ar deginimas akyse. Retesnis šalutinis poveikis yra akių niežėjimas, nešvarumų pašalinimas, akių vokų paraudimas ar patinimas.

Tam tikrais atvejais gali pasireikšti akių sausumas, galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas. Jei jaučiate, kad šalutinis poveikis tęsiasi arba yra alerginė reakcija, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI