KETOTIFENAS

KETOTIFENAS

Ketotifenas yra antihistamininių vaistų klasė, kuri yra naudinga norint palengvinti įvairius alerginio rinito simptomus, tokius kaip čiaudulys, sloga ar nosies užgulimas. Be to, ketotifenas taip pat gali būti naudojamas kaip papildomas astmos gydymas, siekiant sumažinti astmos dažnį, trukmę ir sunkumą. Tačiau ketotifenas negali būti naudojamas paciento būklei palengvinti, kai ištinka astmos priepuoliai. Šis vaistas veikia sustabdydamas histamino, sukeliančio alergines reakcijas, poveikį.

Prekių ženklai: Initifen, Zaditen, Astifen, Tosma, Scanditen, Ditensia, Profilas

Apie Ketotifenas

Vaisto tipas Antihistamininiai vaistai
Grupė Receptiniai vaistai
Pranašumai
 • Palengvina alerginio rinito simptomus
 • Papildomas astmos gydymas

Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. Ketotifenas gali prasiskverbti į motinos pieną, žindymo laikotarpiu jo vartoti negalima.
Vaisto forma Tabletės ir sirupas

Įspėjimas:

 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Būkite atsargūs vartodami ketotifeną, jei sergate arba sirgote kepenų, inkstų, plonosios žarnos ir prostatos sutrikimais, glaukoma, epilepsija ir porfirija.
 • Vartodami ketotifeną, nenaudokite vaistų nuo diabeto.
 • Vartodami ketotifeną, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, nes šis vaistas gali sukelti mieguistumą.
 • Jei pavartojus ketotifeno pasireiškė perdozavimas ar alerginė reakcija, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Ketotifeno dozavimas

Kiekvieno žmogaus dozė yra skirtinga ir paprastai nustatoma pagal organizmo amžių ir reakciją į vaistą. Toliau pateikiamos įprastos ketotifeno dozės:

Būklė Vaisto forma Amžius Dozė
Alerginė sloga Geriamasis (tabletės ir sirupas) Suaugusieji ir vaikai (3 metų ir vyresni) 1 mg, 2 kartus per dieną. Jei reikia, dozę galima padidinti iki 2 mg 2 kartus per dieną.
Astma Geriamasis (tabletės ir sirupas) Suaugusieji ir vaikai (3 metų ir vyresni) 1 mg du kartus per dieną, ryte ir vakare.
Vaikai (6 mėnesių-3 metų amžiaus) 0,05 mg / kgBB, 2 kartus per dieną, geriama ryte ir vakare.

Tinkamas ketotifeno vartojimas

Laikykitės gydytojo nurodymų dėl vaistų vartojimo. Venkite mažinti ar didinti dozę prieš tai nepasitarę su gydytoju. Perskaitykite instrukcijas, pateiktas ant vaisto pakuotės, kad sužinotumėte, kaip vartoti ir kaip pašalinti šalutinį poveikį.

Ketotifeną galima vartoti valgio metu arba nevalgius. Pasakykite gydytojui, jei laikotės mažai cukraus turinčios dietos, nes ketotifeno sirupe yra angliavandenių. Jūsų gydytojas paskirs ir pritaikys gydymą.

Jei ketotifenas yra sirupo pavidalu, naudokite matavimo šaukštą, esantį ant vaisto pakuotės. Nenaudokite šaukštų ar kitų matavimo priemonių, nes dozė gali skirtis nuo nurodytos. Prieš pradėdami vartoti vaistą, buteliuką suplakite.

Stenkitės vaisto neskaldyti ir nekramtyti. Paprastai dozę gydytojas skirs palaipsniui, kad nesukeltų mieguistumo. Ketotifeną galima vartoti ilgą laiką (iki 10 savaičių), po to gydytojas lėtai sumažins dozę.

Nors simptomai pagerėjo, tęskite gydymą pagal gydytojo nurodymus. Nenutraukite gydymo be gydytojo žinios, nes tai gali pabloginti būklę.

Naudokite ketotifeną kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad pasiektumėte geriausių rezultatų. Jei pamiršote išgerti vaisto, nedelsdami padarykite tai, jei laiko delsa nuo kitos dozės nėra per trumpa. Kai jis bus arti, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Kreipkitės į gydytoją, jei būklė negerėja.

Laikykite ketotifeną kambario temperatūroje ir uždarytoje talpyklėje, kad jo nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaistų sąveika

Ketofeno vartojimas kartu su kitais vaistais gali sukelti sąveiką, įskaitant:

 • Sumažinti trombocitų skaičių, jei vartojama kartu su vaistais nuo diabeto.
 • Padidinti šalutinį raminamųjų ir migdomųjų vaistų poveikį.

Pripažinkite Ketotifeno šalutinį poveikį ir pavojus

Kaip ir vaistai apskritai, ketotifeno vartojimas taip pat turi keletą šalutinių poveikių. Galimas šalutinis poveikis:

 • Galvos skausmas
 • Sausa burna
 • Cistitas (šlapimo pūslės uždegimas)
 • Mieguistas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI