Kas sukelia dėmes ant mano varpos ir ką daryti?

Kas sukelia dėmes ant mano varpos ir ką daryti?

Dėmės ant varpos yra skirtingos tekstūros odos dėmės, kurios atsiranda dėl įvairių priežasčių ir retai būna sunkios. Dėmės ant varpos gali atrodyti kaip rimtas susirūpinimas, tačiau neišsigąskite ir nenusiminkite nežinodami tikrosios priežasties. Priežastys gali būti įvairios – nuo ​​lengvų spuogų ar alergijos iki rimtų lytiškai plintančių infekcijų, įskaitant genitalijų karpas ar pūslelinę.

Galimos priežastys dėl dėmių ant varpos

 1. Dėmės ant varpos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant lytiniu keliu plintančias infekcijas, alergijas, grybelines infekcijas ir sveikatos sutrikimus, pvz., sklerozinę kerpę ir plokščiąją kerpligę.
 2. LPI gali sukelti baltas dėmes, tokias kaip genitalijų karpos, pūslelinė ir sifilis. Šios infekcijos gali būti gydomos antibiotikais ir antivirusiniais vaistais, kuriuos paskyrė gydytojas.
 3. Jei baltos dėmės atsiranda dėl lengvų priežasčių, tokių kaip spuogai, gyvenimo būdo pokyčiai ar higienos praktika, nereceptinis gydymas gali padėti palengvinti simptomus.
 4. Tačiau būtina pasikonsultuoti su gydytoju dėl skausmo, paraudimo, patinimo, nenormalių išskyrų ar kitų susijusių simptomų.

Panagrinėkime įvairias vietas ir ką jos nurodo šiame straipsnyje. Čia yra trijų skirtingų tipų dėmės, kurios gali atsirasti ant varpos:

Baltos dėmės ant varpos

Balti taškai ant varpos gali rodyti:

 • Lytiniu keliu plintančios infekcijos
 • Vaistų šalutinis poveikis
 • Neseksualinės infekcijos
 • Grybelinės infekcijos
 • Sveikatos sąlygos

Kai kuriais atvejais balti taškai gali atsirasti dėl tam tikrų sveikatos sutrikimų, įskaitant sklerozinę kerpę ir plokščiąją kerpligę. Pirmasis yra lėtinis lytinių organų odos uždegimas, kuris paveikia tiek vyrus, tiek moteris, kai pažeistos vietos oda susiraukšlėja baltomis dėmėmis. Šie pleistrai taip pat apima kitus simptomus, pvz., niežėjimą ir skausmą lytinių santykių ir tuštinimosi metu. Priešingai, pastaroji yra ūmi būklė, kuri nėra infekcinė ir sukelia bėrimus bei niežulį paveiktoje vietoje. Nors šios dėmės paprastai nėra rimtos, saugu apsilankyti pas gydytoją, kad būtų galima geriau įvertinti.

Juodos dėmės ant varpos

Juodi taškai gali atsirasti grupėmis arba atskirai, o dydis taip pat skiriasi priklausomai nuo priežasties. Tai taip pat gali būti alergijos, grybelio, lytiniu keliu plintančių ligų pasekmė arba kai kuriais atvejais sunkios sveikatos būklės. Pavyzdžiui, juodos dėmės privačioje zonoje taip pat gali atsirasti, jei sergate melanoma ir apgamais. Viena vertus, apgamai nėra kažkas rimto, tačiau stebėkite bet kokius formos, dydžio ar spalvos pokyčius, kad išvengtumėte rimtų pokyčių. Kita vertus, melanoma yra odos vėžio tipas, kuris gali atsirasti bet kurioje kūno dalyje, įskaitant lytinius organus. Jei kas nors sukelia skausmą ar matomus pokyčius, nedelsdami kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kad laiku imtųsi atitinkamų veiksmų.

Raudonos dėmės ant varpos veleno

Raudonos dėmės gali pasirodyti kaip viena didelė dėmė arba kelių dėmių pavidalu toje pačioje srityje, o priežastys pirmiausia yra gerybinės. Dažniausiai priežastis yra infekcijos, pavyzdžiui, grybelis ar alergija, arba lytiškai plintančios infekcijos ar ligos. Jei kuriam nors produktui pasireiškė alerginė reakcija, dažniausiai pasireiškia paraudimas, niežulys, bėrimas ir patinimas, kuriuos galima išgydyti vengiant sąlyčio su tuo produktu arba vartojant gydytojo paskirtus antihistamininius vaistus alergijos simptomams palengvinti. Sergant LPL ir LPI, šios dėmės yra susijusios su skausmu, niežuliu ir išskyromis. Jei atsiranda tokių simptomų, kreipkitės į gydytoją, nes gali prireikti vaistų tinkamam gydymui. Kartais bet koks varpos pažeidimas taip pat gali sukelti raudoną guzelį ant varpos. Turite leisti žaizdai visiškai išgyti.

Kas sukelia baltas dėmes ant odos?

Baltas dėmes ar spalvos pakitimus ant odos gali sukelti lytiniu keliu plintančios ligos, įskaitant genitalijų karpas, lytinių organų ar išangės pūslelinę arba sifilį.

 1. Genitalijų karpos sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kuris plinta dėl nesaugių lytinių santykių ir sukelia baltus arba raudonus neskausmingus, nedidelius iškilimus lytinių organų srityse, įskaitant po apyvarpe ir varpa. Tačiau tai yra laikinos infekcijos ir nesukelia ilgalaikių komplikacijų, nebent jūsų imuninė sistema nusilpusi arba jei turite daugiau nei vieną seksualinį partnerį.
 2. Sifilis pasireiškia kaip lytinių organų opa, kaip pažeidimas ar šansas. Ši infekcija taip pat laikina ir praeina per 2 savaites. Infekcija gali išnykti be gydymo, tačiau bakterijos (Treponema pallidum) nesukelia infekcijos. Todėl antibiotikų kursas yra būtinas norint visiškai išnaikinti šias bakterijas iš jūsų kūno.
 3. Genitalijų pūslelinė yra dar vienas įtariamas mažų pūslių ar opų, pavyzdžiui, baltų dėmių ant odos, kurią sukelia herpes simplex virusas (HSV). Ši LPI gali sukelti niežėjimą, skausmą ir deginimo pojūtį paveiktoje srityje. Šis virusas taip pat gali sukelti tokius simptomus kaip karščiavimas, nuovargis, silpnumas ir limfmazgių patinimas.

Bet kuriuo atveju kreipkitės į gydytoją dėl tinkamų antivirusinių ir antibiotikų vaistų ar gydymo kurso.

Kaip atsikratyti baltų dėmių ant apyvarpės?

Jei įtariate baltų dėmių atsiradimą ant apyvarpės, tai gali būti arba ne dėl lytiniu keliu plintančių ligų. Štai keletas galimų būdų, kaip atsikratyti baltų dėmių ant apyvarpės:

Dėl lytiniu keliu plintančių ligų

Lytiniu keliu plintančių infekcijų, tokių kaip pūslelinė, sifilis ar ŽPV sukeltos genitalijų karpos, atveju gydytojas rekomenduos gydyti antivirusinius ar antibakterinius vaistus. Tačiau jie negali užtikrinti imuniteto nuo infekcijos visą gyvenimą, tačiau gali padėti pagreitinti gijimo procesą ir palengvinti simptomus.

Kiti gydymo būdai

Tačiau jei baltos dėmės atsirado dėl spuogų, jums nereikia gydymo, o gerinkite savo gyvenimo būdą, gerkite daugiau vandens, laikykite savo asmenines dalis švarias ir sausas ir taikykite streso valdymo praktiką, kad išvengtumėte spuogų. Be to, kaip papildomą apsaugos sluoksnį galite vadovautis šiais paprastais patarimais:

 • Nustokite liesti ir išryškinti spuogus, kad išvengtumėte randų ir jų išplitimo
 • Naudokite antibakterinį prausiklį, kad vietoje nebūtų bakterijų ir neužkimštumėte poras
 • Naudokite nereceptinius vaistus, kad sumažintumėte sebumo gamybą ir bakterijų augimą

Kreipkitės į gydytoją

Nors dėmės ant varpos ne visada kelia susirūpinimą ir gali savaime išnykti per kelias dienas dėl lengvų priežasčių, tokių kaip spuogai, tačiau jei infekcija sukelia skausmą, paraudimą, skausmingumą, odos įtrūkimus, patinimą , pūlingos ar nenormalios išskyros, pasunkėjęs šlapinimasis ar tuštinimasis ir kiti varginantys simptomai, tuomet dėl ​​tinkamos diagnozės geriau kreiptis į gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI