Dažnos rožinės makšties išskyros priežastys – kada nerimauti?

Dažnos rožinės makšties išskyros priežastys – kada nerimauti?

Makšties skysčiai apsaugo makštį nuo infekcijų ir sklandžiai atpalaiduoja šlapimo nutekėjimą bei mėnesines. Makštyje yra gerųjų bakterijų floros, kuri apsaugo nuo kenksmingų infekciją sukeliančių mikroorganizmų, tokių kaip chlamidijos. Todėl skaidrus makšties skystis yra normalu. Tačiau jei pajutote išskyrų, kurios kvepia actu, arba skirtingos spalvos išskyros, tai gali būti pagrindinės būklės požymis. Šiame tinklaraštyje bus nagrinėjamos aštuonios rausvos išskyros priežastys ir kada kreiptis į gydytoją.

Kas yra rausvos makšties išskyros?

Šviesios išskyros iš makšties gali rodyti įvairias pagrindines priežastis – nuo ​​gimdos sienelės valymo po gimdymo iki ankstyvų implantacijos požymių. Paprastai tai atsiranda prieš menstruacijas ir gali rodyti nereguliarų menstruacijų atsiradimą dėl hormonų pusiausvyros sutrikimo. Panagrinėkime rožinės išskyros priežastis, kad dar labiau susiaurintume kaltininką.

9 dažniausios rožinės spalvos išskyrų iš makšties priežastys

Makšties išskyros padeda išlaikyti makštį drėgną ir švarią bei apsaugo nuo infekcijos. Jis taip pat palaiko sveiką bakterinę florą, kuri kovoja su bet kokiu kenksmingu grybeliu ar bakterine infekcija. Tai terminas, naudojamas apibūdinti bet kokį ne menstruacinį skystį, kurį išskiria iš makšties. Tačiau labai svarbu patikrinti išsiskyrusių išskyrų kvapą ir spalvą. Bet koks pastebėtas anomalija turi būti nedelsiant pašalintas, kad būtų išvengta žalingos situacijos. Taigi, rausvos išskyros atveju priežastis gali būti šios:

Lochia

Viena iš ryškiausių rausvų išskyrų priežasčių, labiau panaši į šviesiai rausvą kraują, gali būti lochia. Gimus kūdikiui, dėl gimdos sienelės valymo proceso, vadinamo lochia, mama dažnai patiria rausvų išskyrų. Šis procesas tęsiasi iki 4–6 savaičių po pristatymo ir jaučiamas pasenęs kvapas. Pirmąsias keturias dienas po gimdymo paprastai lydi sunkūs krešuliai ir kraujavimas, tačiau po 4 dienos kraujavimas tampa šviesus ir galiausiai rausvos arba kartais rudos išskyros. Po 10 dienų jis tampa kremiškai gelsvas, kol galiausiai sustoja.

Laikotarpių pradžia arba pabaiga

Šviesi išskyrų spalva taip pat gali rodyti menstruacijų pabaigą ar pradžią, kuri daugeliu atvejų yra normali, o kartais – menstruacijų nereguliarumą dėl hormoninių pokyčių. Meno dėmės dažnai susimaišo su įprastomis išskyromis ir sukelia rausvą spalvą.

Hormoniniai pokyčiai

Kita rožinių išskyrų galimybė yra hormonų pusiausvyros sutrikimas, jei rožinės išskyros nepasireiškia niekur apie mėnesinių datą. Mažas estrogeno hormono kiekis gali sukelti rausvos spalvos išskyras dėl gimdos sienelės pažeidimo ar lūžimo ir dėl to netaisyklingo gimdos sienelės išsiliejimo. Taip yra dėl nepakankamo estrogeno kiekio, dėl kurio sienelė nepažeista. Tai gali atsirasti dėl amžiaus arčiau menopauzės arba streso, sukeliančio hormonų lygio svyravimus. Estrogenų pusiausvyros sutrikimas taip pat gali atsirasti dėl kontraceptinių tablečių vartojimo ar pakeitimo naujomis. Šio tipo rausvos išskyros arba lengvas kraujavimas taip pat vadinamas proveržiu. Kiti simptomai, rodantys mažą estrogenų kiekį, yra svorio padidėjimas, kaulų retėjimas, depresija, šlapimo takų infekcijos, karščio bangos, nuotaikos svyravimai ir nemiga. Arba jūsų kūnas priims kontraceptiką ir per kelis mėnesius pats atstatys normalų estrogenų kiekį. Priešingu atveju kai kuriais atvejais tai gali užtrukti ilgiau nei tris mėnesius.

Ovuliacijos pastebėjimas

Tai taip pat gali paaiškinti rožines išskyras kartais. Taigi, kas atsitinka, kiaušinis iš kiaušintakio išsiskiria likus dviem savaitėms iki menstruacijų pradžios. Jis taip pat vadinamas dėmių išbėrimu ciklo viduryje, o maždaug 5% moterų patiria dėmių atsiradimą ciklo viduryje, o tiksliau – 4,8%. Šiuo metu, kadangi skaidraus gimdos kaklelio skysčio ar išskyrų susidarymas yra gausus, periodinė dėmė atrodo rausva, o ne raudona. Tai taip pat gali lydėti apatinės pilvo dalies skausmai ir didelė tikimybė pastoti šiame etape.

Kiaušidžių cista

Nors tai reta, tai taip pat gali rodyti kiaušidžių cistą. Tai pasitaiko retais atvejais, tačiau norint atmesti galimybę, svarbu pirmiausia tai apsvarstyti. Kiaušidžių cistos, kurios susidaro, kai kiaušinėlis nelūžta ovuliacijos metu ir toliau auga, vadinamos folikulinėmis cistomis. Jis atrodo kaip skysčio pripildytas maišas vienoje iš kiaušidžių. Jis gali nerodyti jokių simptomų ir išnykti savaime per kelis mėnesius. Tačiau ankstyva diagnozė yra svarbi siekiant išvengti komplikacijų, kurios gali atsirasti tuo atveju, jei cista sukeltų kiaušidės plyšimą. Yra keletas cistų tipų, kurios gali padidėti ir sukelti rausvų išskyrų, pavyzdžiui, dermoidinės cistos ir cistadenomos.

Persileidimas

Jei po 10 nėštumo savaičių atsiranda dėmių ar rausvų išskyrų, yra tikimybė, kad galite patirti persileidimą. Kartu su tepliojimu, jei motina patiria kitų simptomų, tokių kaip krešuliai ir audiniai, kartu su išskyromis, apatinės pilvo dalies skausmu, alpimu, rudomis išskyros, galvos svaigimu ir alpimu. Atminkite, kad taip yra ne visada ir gali būti normalu. Todėl visada patartina pasikonsultuoti su gydytoju, jei atsiranda tokių simptomų, kad būtų galima tinkamai diagnozuoti situaciją.

Perimenopauzė

Kita rožinės išskyros priežastis gali būti perimenopauzės fazė, nes tai yra pereinamasis laikotarpis moterų gyvenime ir organizmas ruošiasi visai menopauzės fazei. Taigi, hormonų svyravimai yra normalūs ir dėl to gali atsirasti dėmių.

Gimdos fibromos

Tai nėra vėžinis audinių aplink gimdą augimas ir dažniausiai yra besimptomis. Kai kuriais atvejais, kai atsiranda požymių, tai yra nenormalus kraujavimas iš makšties. Kiti lydintys simptomai yra skausmingi lytiniai santykiai, skausmas šlapinantis ir apatinės nugaros ar dubens skausmas.

Infekcijos

Rožinės išskyros taip pat gali rodyti šlapimo takų infekcijas, tokias kaip dubens uždegiminė liga (PID), dar vadinama lytiniu keliu plintančiomis ligomis, tokiomis kaip chlamidija ir gonorėja. Tokios infekcijos gali sukelti nenormalų kraujavimą arba rausvos spalvos išskyras. Kiti vėlesni simptomai yra nereguliarus tepimas, makšties niežėjimas, skausmingi lytiniai santykiai ir šlapinimosi sutrikimai. Jei negydoma, LPI gali išplisti į reprodukcinius organus ir yra vadinama dubens uždegimine infekcija, kuri netgi gali sukelti nevaisingumą ar lėtinį dubens skausmą. Todėl, jei abejojate dėl infekcijos, geriausia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Ar turėčiau nerimauti dėl šviesiai rausvos išskyros?

Priežastis, kol nežinoma, kelia nerimą. Todėl geriausia pasikonsultuoti su gydytoju, kad būtų galima teisingai ir laiku diagnozuoti situaciją. Retais atvejais tai gali būti gimdos kaklelio vėžio požymis. Daugeliu atvejų išskyros yra baltos arba skaidrios, bet jei kraujas susimaišo su išskyromis sergant vėžiu, tai gali atrodyti kaip rausvos išskyros. Kiti simptomai, lydintys rožines išskyras, yra svorio kritimas, kojų patinimas, nuovargis, skausmas tuštinantis ar šlapinantis ir kt. Tačiau ne kiekviena moteris patiria šiuos simptomus, kartais jie būna visiškai besimptomiai, o aptikti galima tik atliekant PAP tyrimus.

Kreipkitės į gydytoją

Jei kartu su rausvomis išskyromis atsiranda kitų simptomų, pavyzdžiui, skausmas lytinių santykių metu arba šlapinantis, nemalonus kvapas, niežulys ar skausmas, karščiavimas ir staigus dubens skausmas, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją, nes šie simptomai rodo rimtą sveikatos būklę.

DUK dėl rožinių makšties išskyrų

Ar rausvos išskyros gali būti infekcija?

Rožinės išskyros taip pat gali rodyti šlapimo takų infekciją, ypač jei mėnesinės nėra arti. Chlamidijų infekcijos atveju dėl grybelio išskyros atrodo rausvos arba netgi sukelia kraujavimą tarp mėnesinių ar po lytinių santykių.

Ar BV gali sukelti rausvas išskyras?

Bakterinė vaginozė, kaip ir kitos šlapimo takų infekcijos, taip pat gali sukelti rausvų išskyrų dėl gimdos kaklelio ar makšties uždegimo.

Ar rausvos išskyros yra normalios menopauzės metu?

Menopauzės metu atsiranda hormonų svyravimai, dėl kurių gali atsirasti rausvos išskyros ir dėl estrogeno lygio svyravimų ar net didelio tekėjimo, kaip įprastomis mėnesinėmis. Šie simptomai rodo, kad organizme vyksta menopauzės pokyčiai, todėl visada verta aptarti šiuos simptomus su gydytoju, kad gautumėte tinkamą patarimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI