Kandesartanas

Kandesartanas

Kandesartanas yra angiotenzino II receptorius blokuojantis vaistas (ARB), kuris yra naudingas kraujospūdžiui mažinti. Sumažėjus kraujospūdžiui, galima išvengti hipertenzijos komplikacijų, tokių kaip insultas, širdies priepuolis ir inkstų nepakankamumas.

Angiotenzinas II yra medžiaga, kuri siaurina kraujagysles. Šis vaistas slopina šių medžiagų poveikį. Užblokavus angiotenzinui II, kraujagyslės susilpnėja ir išsiplės, todėl kraujotaka tampa sklandesnė ir sumažėja kraujospūdis. Be hipertenzijos, kandesartanas taip pat skiriamas pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu.

Jie yra : Candefion, Candesartan Cilexetil, Quatan, Canderin, Blopress Plus, Candapress, Unisia, Candotens, Canidix

Apie Kandesartanas

Grupė Angiotenzino II (ARB) receptorių blokatoriai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Kraujo spaudimo mažinimas
Vartoja Suaugusieji ir vaikai nuo 1 metų
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos D kategorija: Yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gautos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, siekiant įveikti gyvybei pavojingas situacijas. Dar nežinoma, ar kandesartanas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs kenčiantiems nuo angioneurozinės edemos, hiponatremijos, kepenų sutrikimų, didelio kalcio kiekio kraujyje, prieskydinių liaukų ligų ir širdies vožtuvų bei arterijų sutrikimų.
 • Kandesartanas gali sukelti hipotenziją, jei vartojamas kartu su diuretikais arba kai pacientui atliekama dializė ar operacija.
 • Kandesartanas gali sukelti hiperkalemiją, jei vartojamas kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra kalio arba AKF inhibitorių.
 • Vaikai iki 1 metų neturėtų vartoti šio vaisto, nes jis gali turėti įtakos inkstų sveikatai.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją

Kandesartano dozė

Būklė Dozė
Hipertenzija Suaugęs: 8 mg per parą ir gali būti padidintas atsižvelgiant į paciento organizmo reakciją į vaistą. Didžiausia dozė yra 32 mg per parą, 1 kartą per dieną arba gali būti suskirstyta į kelis vartojimo grafikus. Palaikomoji dozė yra 8 mg per parą. Vaikai amžiaus 1-5 metų : 200 mcg/kg per parą ir gali būti padidinta iki 40-400 mcg/kg per dieną, atsižvelgiant į paciento organizmo reakciją į vaistą. Vaikai vyresni nei 6 metų, sveriantys mažiau nei 50 kg: 4-8 mg per parą ir gali būti padidinta iki 16 mg per parą. Vyresni nei 6 metų vaikai, sveriantys daugiau nei 50 kg : 8-16 mg per dieną ir gali būti iki 32 mg per dieną.
Širdies nepakankamumas Suaugęs : Iš pradžių 4 mg per parą ir kas 2 savaites galima padvigubinti. Didžiausia dozė yra 32 mg per parą.

Tinkamai vartokite Kandesartaną

Vartodami kandesartaną, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją, esančią ant vaisto pakuotės.

Kandesartanas paprastai vartojamas vieną kartą per dieną. Gydytojas skirs mažą dozę kaip pradinę dozę, tada padidins ir pakoreguos paciento organizmo reakciją į vaistą. Vaikams dozė taip pat nustatoma pagal kūno svorį.

Kandesartano tabletes galima gerti prieš valgį arba po jo. Kandesartanui gerti naudokite vandenį.

Nepradėkite ir nenutraukite gydymo, taip pat nemažinkite ar nedidinkite dozės be gydytojo patarimo.

Tiems, kurie pamiršta suvartoti kandesartano, rekomenduojama tai padaryti nedelsiant, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Narkotikas Sąveikos

Toliau pateikiamos sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant kandesartaną kartu su kitais vaistais:

 • Sumažina antihipertenzinį poveikį ir padidina inkstų funkcijos sutrikimo riziką, jei vartojama kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo.
 • Gali padidėti ličio vaistų kiekis kraujyje.
 • Kandesartano vartojimas diabetikams, kurie taip pat vartoja aliskireno vaistus, gali padidinti inkstų nepakankamumo, hipotenzijos ir hiperkalemijos atsiradimą.

Kandesartano pavojai ir šalutinis poveikis

Toliau pateikiami keli šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus Candesartan:

 • Patinimas abiejose kojose
 • Padidėjęs trigliceridų kiekis kraujyje
 • Hiperurikemija (padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis)
 • Šlubas
 • Viduriavimas
 • Pykinimas
 • Sąnarių skausmas
 • Nugaros skausmas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI