Kaip pasigaminti geriausią naminį orkaitės valiklį

Kaip pasigaminti geriausią naminį orkaitės valiklį

Iš arti moteriškos rankos su geltonomis apsauginėmis pirštinėmis, valančios orkaitęIš arti moteriškos rankos su geltonomis apsauginėmis pirštinėmis, valančios orkaitę

Jei norite išvengti savaiminio išsivalymo funkcijos, galite pasirūpinti, kad orkaitė būtų švari.

Taip pat reikia pašalinti išdžiūvusius gabalėlius, kurie prilipo prie krosnelės sienelių, kad nesudegtų.

Tie pridegę, iškepę maisto gabaliukai gali išmesti kancerogenus į orą, kai jis toliau degs. Juos įkvėpdami rizikuojate įkvėpti šių toksiškų garų (1✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Be to, komerciniuose orkaitės valikliuose yra pavojingiausių toksinų, kuriuos galite rasti.

Taigi ką vietoj to naudoti?

Naminis orkaitės valiklis!

Pats orkaitės valiklis yra saugesnis sprendimas. Jis pigus, veikia taip pat gerai, jei ne geriau nei komerciniai orkaitės valikliai, ir jį lengva naudoti.

Komercinių orkaitės valiklių pavojai

Nuvalyti orkaitės likučius yra nepaprastai sunku, todėl nenuostabu, kad žmonės renkasi griežtus komercinius orkaitės valiklius. Jie mano, kad kuo stipresnis, tuo geriau, nes jie pašalins visus nešvarumus su minimaliomis pastangomis.

Tačiau paaukoti šiek tiek alkūnių tepalo dėl toksiškų cheminių medžiagų sunaikinimo gali būti ne pats protingiausias pasirinkimas.

Visi standartiniai valymo produktai, tokie kaip oro gaivikliai, yra sukurti naudojant pavojingas chemines medžiagas, kurios sutrikdo hormonų, imuninės ir nervų sistemos veiklą.

Tačiau, pasak Samaros Geller, Aplinkos apsaugos darbo grupės vyresniosios tyrėjos, orkaitės valikliai yra „ypač pavojingi“. Ir tai susiję su orkaitės valikliuose naudojamais ingredientais.

„Tie įspėjimai [on the labels] duos jums gana tvirtą požymį, kad galbūt šiame produkte yra gana rimtų cheminių medžiagų“, – sakė Geller. „Galbūt norėčiau du kartus pagalvoti apie jo naudojimą.”

Kai kurie įspėjimai netgi apima pirštines ir kaukes rekomenduojant naudoti gaminį.

„Šios cheminės medžiagos yra labai atšiaurios ir gali būti ėsdinančios ir ėsdinančios”, – sakė Geller. „Jie gali nudeginti odą ir akis, gali apakinti ir ėsdinti kvėpavimo takus. Garai gali sudirginti plaučius ir iš tikrųjų pabloginti arba sukelti astmos priepuolį. Buvo žinoma, kad daugelis naudojamų cheminių medžiagų iš tikrųjų gali sukelti astmą.

Taigi, kokios orkaitės valikliuose esančios cheminės medžiagos kenkia?

Butoksidiglikolis

Butoksidiglikolis yra Europos Sąjungoje uždraustas tirpiklis, kurio koncentracija viršija 3 procentus. Jis gali sudirginti ir uždegti plaučius (2). Priemaišos, susijusios su chemine medžiaga apdorojimo metu, pvz., 1,4-dioksanas ir etileno oksidas, yra žinomi žmogaus kancerogenai. (3✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Dietanolaminas

Dietanolaminas (DEA) yra žinomas toksiškas žmogaus kvėpavimo takus, kurį Pasaulio sveikatos organizacija pažymėjo kaip 2B grupės kancerogeną (4). Taip pat galimas toksinis poveikis vystymuisi/reprodukcijai. Vienas tyrimas su gyvūnais parodė, kad motinos poveikis DEA trukdo smegenų vystymuisi, todėl gali pakisti atmintis motinų, kurios buvo paveiktos šio ingrediento, palikuonių. (5✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Dietilenglikolio monobutilo eteris

Dietilenglikolio monobutilo eterio (DEGBE) garų kvėpavimas vartojant alkoholį gali sukelti kepenų ir inkstų problemų. Galimas neigiamas poveikis taip pat gali pasireikšti kraujui ir sėklidžių audiniams (6✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Etanolaminas

Etanolaminas yra labai ėsdinantis ir gali stipriai sudirginti nosį, gerklę ir plaučius, sukeldamas kosulį, švokštimą ir (arba) dusulį. Ši cheminė medžiaga taip pat gali pakenkti kepenims ir inkstams, o didelis poveikis gali neigiamai paveikti nervų sistemą (7).

Kalio hidroksidas

Kalio hidroksidas yra ypač susirūpinęs, nes jis ne tik dirgina plaučius, bet, esant didesniam poveikiui, gali sukelti skysčių kaupimąsi plaučiuose (plaučių edemą) (8).

Natrio hidroksidas

Natrio hidroksidas yra labai ėsdinantis ir gali sudirginti akis, odą ir gleivines, pvz., tas, kurios dengia kvėpavimo takus. Šios cheminės medžiagos poveikis ypač pavojingas vaikams. Toksinių medžiagų ir ligų registro agentūros duomenimis, „vaikai, kuriuos ore veikia toks pat natrio hidroksido kiekis, kaip ir suaugusieji, gali gauti didesnę dozę, nes jų plaučių paviršiaus ploto ir kūno masės santykis yra didesnis, o minutės tūrio ir svorio santykis yra didesnis. Be to, jie gali būti veikiami didesnio lygio nei toje pačioje vietoje esantys suaugusieji dėl savo žemo ūgio ir didesnio natrio hidroksido kiekio ore, esančio arčiau žemės (9).

Taigi prieš pirkdami tą „Easy-Off“ arba „Mr. Muscle“ orkaitės ir grotelių valiklį, nepamirškite apie kenksmingas chemines medžiagas, su kuriomis galite susidurti.

Kaip pasigaminti geriausią naminį orkaitės valiklį

Jei nerimaujate dėl komercinių orkaitės valiklių naudojimo pavojų sveikatai – nesijaudinkite. Netrukus sužinosite, kaip pasigaminti geriausią naminį orkaitės valiklį.

Daugelis naminių orkaitės valiklių dažnai tiekiami kartu su actu ir kepimo soda. Tačiau jūs nenorite to daryti, nes derinys sukuria reakciją, kuri panaikina abiejų ingredientų valymo galią.

Jei ketinate orkaitės valymui naudoti actą, naudokite jį kaip paskutinį žingsnį. Galite naudoti toliau pateiktą receptą, kad nušveistumėte ir pašalintumėte nešvarumus nuo krosnelės, o paskui su actu, kad blizgėtų ir nuriebalintumėte. Tada nusausinkite popieriniu rankšluosčiu.

Norėdami patys pasidaryti naminį orkaitės valiklį, jums reikės šių dalykų:

  • Stiklinis dubuo
  • Šveitimo kempinė
  • Šaukštas
  • Pirštinės
  • Kepimo soda
  • Vanduo

Išimkite groteles iš orkaitės ir išvalykite jas atskirai savo kriaukle (tai galite padaryti nušveisdami jas kepimo soda).

Tada į stiklinį indą įpilkite kepimo sodos. Kepimo soda yra švelniai abrazyvinis valiklis, kuris puikiai pašalina nešvarumus iš orkaitės. Jis suskaido ir pašalina susikaupusias daleles, kurios prilipo prie krosnelės paviršiaus nepažeisdamos.

Tada norėsite įpilti vandens, kad susidarytų pasta, kurią lengvai paskirstysite ant orkaitės paviršiaus.

Palaukite nuo 20 minučių iki vienos valandos, tada nuvalykite šveitimo kempinėle. Užpilkite keletą šlakelių acto ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu, kad suteiktumėte gražų blizgesį.

Štai receptas, kaip pasigaminti geriausią naminį orkaitės valiklį:

Geriausias naminis orkaitės valiklis

Komerciniuose orkaitės valikliuose yra keletas pavojingiausių toksinų, kuriuos galite rasti. Šis naminių orkaitės valiklių receptas yra saugesnis sprendimas. (Ir tai veikia!)

Raktažodis: valytuvas, orkaitė, viryklė

Išeiga: 1 taikymas

Medžiagos

  • 3/4 puodeliai kepimo soda
  • 1/3 puodelis + 2 v.š. vandens
  • 1/4 puodelis acto

Instrukcijos

  • Į stiklinį dubenį įpilkite kepimo sodos ir vandens, kad susidarytų pasta.
  • Tepkite visus orkaitės paviršius, kol jie visiškai padengs.
  • Leiskite sėdėti nuo 20 minučių iki vienos valandos.
  • Užmaukite pirštines ir šveitimo kempinėle nuvalykite.
  • Tada papurkškite acto ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu, kad orkaitė spindėtų nauja.

Kaip greitai išvalyti orkaitę

Štai keletas orkaitės valymo patarimų, kurie padės pasiekti greičiausių (ir geriausių) rezultatų:

  1. Pašalinkite palaidas šiukšles: Nuvalykite arba išsiurbkite visus palaidus maisto produktus iš orkaitės dugno prieš naudodami valiklį. Taip bus lengviau išvalyti nešvarumus ir sutrumpės laikas, per kurį bus atliktas valymo veiksmas.
  2. Duokite valytojai laiko dirbti: Pasieksite geresnių rezultatų, jei prieš valydami kepimo sodos mišinį leisite tam tikrą laiką pastovėti. Prieš nuvalydami, leiskite nusistovėti mažiausiai 20 minučių – vienai valandai, kad atsikratytumėte susikaupusių nešvarumų.
  3. Valymo judesiai: nešvarumai, kurie kaupiasi ant jūsų orkaitės, tiesiogine prasme iškepa. Taigi, norint visiškai pašalinti, reikės šiek tiek alkūnių tepalo. Šveitimo šepetėliu sukamaisiais judesiais pašalinkite dėmes, kurias ypač sunku pašalinti.
  4. Baigti su actu: Užbaikite valymo procesą acto purškimu ir nuvalykite popieriniu rankšluosčiu. Tai taip pat padės atsikratyti likusių dėmių, kurių kepimo soda ne visai pašalino. Jūsų orkaitė atrodys kaip nauja!

Esmė

Komerciniai orkaitės valikliai daro didelę žalą mūsų kūno organams. Dėl to po tokių produktų naudojimo jausimės pykinimu, pykinimu, galvos svaigimu ir galvos skausmu.

Norint išvengti žalos, kurią mūsų organizmui daro komerciniai orkaitės valikliai, labai rekomenduojama išmokti pasigaminti naminį orkaitės valiklį. Jis ne tik pigus ir paprastas gaminti bei naudoti, bet ir veikia taip pat gerai, jei ne geriau nei įprasti orkaitės valikliai.

Apsaugokite savo ir savo šeimos sveikatą nenaudodami chemikalų ir valydami orkaitę dviem paprastais ingredientais: kepimo soda ir vandeniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI