15 įspūdingų ananasų sulčių privalumų sveikatai

15 įspūdingų ananasų sulčių privalumų sveikatai

šviežiai spaustų ananasų sulčiųšviežiai spaustų ananasų sulčių

Nedaug žmonių žino, kad ananasai yra vienas mėgstamiausių tropinių vaisių visame pasaulyje. Jame gausu vitaminų, fermentų ir mineralų, kurie padeda atgaivinti ir atjauninti kiekvieną kūno ląstelę.

Ananasų gėrimas sulčių pavidalu padeda šias maistines medžiagas pristatyti tiesiai į mūsų ląsteles per kelias minutes, be virškinimo proceso. Pagalvokite apie tai kaip apie kraujo perpylimą.

20 ananasų sulčių naudos sveikatai

Štai 20 gerų priežasčių, kodėl gerti ananasų sultis tikrai verta pabandyti!

1. Gerinti virškinimą

Ananasuose yra virškinimo fermentų, vadinamų bromelainu, grupės, kuri gali išspręsti daugybę problemų, susijusių su virškinimo sutrikimais. Bromelaino fermentai yra proteazės, skaidančios baltymus į statybinius blokus, įskaitant aminorūgštis. Tai leidžia baltymams tinkamai virškinti ir pasisavinti (1✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

2. Stiprina mūsų kaulus

Mūsų kaulams ir sąnariams labai patinka mineralinis manganas, o ananasai yra puikus mangano šaltinis. Nustatyta, kad šis mineralas mažina kaulų retėjimą žmonėms, sergantiems osteoporoze, ir mažina skausmą dėl osteoartrito (2✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Ir tik viena stiklinė ananasų sulčių, kuriose yra daugiau nei 73 % mūsų kasdieninio mangano poreikio, yra puiki galimybė pagerinti kaulų sveikatą.

3. Užkirsti kelią širdies ligoms

Ananasai yra puikus antioksidantų šaltinis, kuris gali sumažinti širdies ligų riziką. Antioksidantai kovoja su oksidaciniu stresu organizme, pašalindami ir neutralizuodami laisvuosius radikalus. Be antioksidantų šie laisvieji radikalai daro žalą mūsų ląstelėms ir organams, kurie vėliau pasireiškia lėtiniu uždegimu ir susilpnėjusia imunine sistema. (3✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Ananasuose ypač daug vitamino C, taip pat flavonoidų ir fenolio rūgščių. Šių antioksidantų taip pat yra netirpiose maisto matricose, todėl jie gali geriau išgyventi atšiauresnėmis kūno sąlygomis ir sukelti ilgalaikį poveikį. (4✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Tyrimai taip pat parodė, kad bromelainas yra veiksmingas širdies ir kraujagyslių ligų gydymo būdas, nes jis slopina trombocitų agregaciją kraujyje, todėl sumažina arterijų trombozės ir embolijos riziką. (5✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

4. Gali padidinti svorio metimą

Ananasų sultys gali ne tik sumažinti jūsų potraukį nenatūralių saldžių skanėstų, bet ir paskatinti riebalų praradimą. Vienas 2018 m. atliktas tyrimas su gyvūnais parodė, kad ananasų sultys gali sumažinti riebalų susidarymą ir pagreitinti riebalų skaidymąsi. Tačiau norint patvirtinti šiuos rezultatus, reikia atlikti daugiau tyrimų su žmonėmis (6✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

5. Sumažinkite hipertenzijos (aukšto kraujospūdžio) riziką

Ananasų sultyse yra daug kalio ir mažai natrio, todėl jos naudingos tiems, kurie susiduria su aukštu kraujospūdžiu. Kuo daugiau kalio suvalgote, tuo daugiau natrio netenkate su šlapimu. Kalis taip pat mažina įtampą jūsų kraujagyslių sienelių gleivinėje, o tai padeda dar labiau sumažinti kraujospūdį (7✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

6. Mažina uždegimą

Bromelainas, esantis ananasuose, yra vienas geriausių priešuždegiminių vaistų augalinio maisto pasaulyje. Tyrimai ištyrė jo gebėjimą sumažinti CD4+T limfocitus (8), kurie pirmiausia yra susiję su uždegiminių organizmo reakcijų sukėlimu. Bromelainas iš tikrųjų naudojamas kaip uždegimo ir sporto traumų gydymas ir gali būti veiksmingas mažinant osteoartrito simptomus (9✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

7. Gali padėti sumažinti vėžio riziką

Keletas tyrimų parodė, kad ananasai gali sumažinti tam tikrų vėžio formų riziką, nes padeda sumažinti oksidacinį stresą ir uždegimą. Keletas mėgintuvėlio tyrimų parodė, kad bromelainas yra veiksmingas kovos su vėžiu agentas (10✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį, (11✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Kombinuoti tyrimai su mėgintuvėliu ir gyvūnais parodė, kaip bromelainas skatina imuninę sistemą gaminti molekules, dėl kurių baltieji kraujo kūneliai veiksmingiau slopina vėžio ląstelių augimą ir visiškai pašalina vėžines ląsteles. (12✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

8. Gali palengvinti artrito simptomus

Ananasuose yra bromelaino, kuris pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis. Šios savybės gali padėti tiems, kurie serga uždegiminiu artritu, nes vienas tyrimas rodo jo veiksmingumą reumatoidiniam artritui gydyti (13✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Vienoje apžvalgoje buvo analizuojamas bromelaino veiksmingumas gydant osteoartritą. Jie padarė išvadą, kad bromelainas gali padėti palengvinti su artritu susijusius simptomus, ypač trumpą laiką (14✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Norint nustatyti ilgalaikį jo veiksmingumą, reikia atlikti daugiau tyrimų.

9. Gali padidinti serotonino kiekį

O kas, jei sakyčiau, kad ananasų sulčių gėrimas gali pagerinti jūsų psichinę sveikatą? Ananasai yra puikus triptofano šaltinis, kuris žarnyne ir smegenyse virsta serotoninu. Serotoninas vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant nuotaiką ir pažinimą (15✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Jis dažnai vadinamas „laimės hormonu“, o mažas serotonino kiekis yra susijęs su atminties problemomis ir net depresija.

Bromelainas taip pat pagerina psichinę sveikatą. Vienas klinikinis tyrimas parodė, kad tų, kurie vartojo didesnes bromelaino dozes, sumažėjo nerimo reitingai ir pagerėjo depresijos balai. (16✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

10. Greitesnis žaizdų atsigavimas

Tyrimai su žmonėmis ir gyvūnais parodė, kad vietinis bromelaino naudojimas gali būti naudingas padedant išgydyti odos nudegimus (17). Kiti tyrimai rodo, kad bromelainas gali būti gydomasis minkštųjų audinių pažeidimams gydyti, ypač esant raumenų skausmui po pratimų ir mėlynių atsiradimo. (18✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

11. Stiprina imuninę sistemą

Ananasai yra puikus antioksidantų, vitaminų ir mineralų šaltinis, todėl nenuostabu, kad jie padeda stiprinti imunitetą. Ananasuose ypač daug vitamino C, kuris yra būtinas sveikai imuninei sistemai. Ananasuose esantys antioksidantai padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus, kurie kitu atveju sukeltų sisteminę žalą mūsų ląstelėms ir organams, susilpnintų mūsų imuninę sistemą. (19✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Lėtinis uždegimas yra dar vienas veiksnys, silpninantis mūsų imunitetą (20✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinįtodėl į savo racioną įtraukę antioksidantų turinčius vaisius, tokius kaip ananasai, galite kompensuoti šį poveikį.

12. Gali sumažinti geltonosios dėmės degeneracijos riziką

Vitaminas C pasižymi dideliu ir veiksmingu antioksidaciniu pajėgumu, kuris apsaugo mūsų ląsteles ir organus nuo laisvųjų radikalų ir reaktyviųjų deguonies rūšių. Didelis jo kiekis randamas ananasuose (taip pat ir kituose vaisiuose, pavyzdžiui, apelsinuose, citrinose ir laimuose). Vitaminas C gali padėti išvengti su amžiumi susijusių akių ligų, tokių kaip geltonosios dėmės degeneracija dėl savo stiprios antioksidacinės veiklos (21✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Vienas tyrimas parodė, kad suvalgius 135 mg vitamino C per dieną branduolinės kataraktos rizika sumažėjo 40 proc. (22✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Dvi puodeliai ananasų gali suteikti daugiau nei 160 mg vitamino C, todėl šis vaisius yra puikus pasirinkimas jūsų akių sveikatai palaikyti.

13. Natūralus antihistamininis preparatas

Ananasai veikia kaip natūralus antihistamininis preparatas dėl bromelaino – priešuždegiminio fermento, kuris, kaip teigiama, veiksmingas gydant kvėpavimo sutrikimus ir su alergijomis susijusį uždegimą.

Tai taip pat padeda suskaidyti gleives, kurios gali dirginti kvėpavimo takus. Vienas tyrimas parodė, kad ananasų sultys buvo veiksmingos gydant tuberkuliozę, nes padėjo nuraminti gerklę ir ištirpinti gleives (23).

14. Pagerina odos sveikatą

Naudojant išoriškai, ananasų sultys iš tikrųjų gali padaryti jūsų odą šviesesnę ir tonizuota. Fermentas bromelainas padeda suskaidyti ir nušluoti negyvas odos ląsteles, todėl jis yra idealus ingredientas veido kaukėms.

Be to, ananasuose esančios maistinės medžiagos, tokios kaip vitaminas C ir beta karotinas, padeda sumažinti raukšles, pagerinti bendrą odos išvaizdą ir gali sumažinti saulės daromą žalą.

Vitaminas C taip pat būtinas kolageno sintezei (24✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinįkuris yra pagrindinis baltymas, suteikiantis odai tvirtumo ir struktūrą.

15. Gali padėti esant astmos simptomams

Kaip natūralus antihistamininis preparatas, ananasų sultys gali padėti sumažinti kai kuriuos su astma susijusius simptomus. Tyrimai netgi parodė, kad ananasų fermentas bromelainas sumažino su astma susijusį uždegimą (25).

Kaip jau aptarėme, ananasai yra puikus vitamino C šaltinis, kuris taip pat gali padėti tiems, kurie kenčia nuo astmos. Tyrėjai išsiaiškino, kad sergantiesiems astma dažnai būna mažesnis vitamino C ir beta kriptoksantino kiekis serume (26✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Nors bromelainas parduodamas daug didesnėmis koncentracijomis papildų pavidalu, šviežių ananasų fermentinis aktyvumas pakeičia izoliuotą bromelaino versiją, randamą tabletėse.

Esmė

Ananasų sultyse gausu vitaminų, fermentų ir mineralų, kurie padeda atgaivinti ir atjauninti mūsų ląsteles. Jis skatina mūsų virškinimą, gali padėti išvengti širdies ligų, mažina uždegimą ir dar daugiau.

Gamindami ananasų sultis būtinai įtraukite ananaso šerdį, nes joje yra didžiausia naudingo fermento bromelaino koncentracija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI