Kaip mankšta padeda žmonėms išlikti blaiviems

Kaip mankšta padeda žmonėms išlikti blaiviems

Blaivumas yra nuostabus dalykas. Nepaisant to, nesvarbu, ar ką tik išeinate iš detoksikacijos centro, ar jau daugelį metų gyvenate švariai Floridoje, tikriausiai suprantate, koks baisus yra atkrytis. Kaip kartais tai gali būti viliojanti.

Yra daug įvairių būdų, kaip atsispirti šiam impulsui: norėsite gauti profesionalią pagalbą, taip pat išsisukti iš situacijų. Pratimai taip pat gali būti galinga priemonė kovojant su atkryčiu ir padėti išlikti blaiviam.

Kaip pratimai padeda…

Sumažinti stresą

Stresas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, galinčių sukelti atkrytį daugeliui žmonių. Pratimai neutralizuoja tai, išskirdami endorfinus į jūsų sistemą.

Šie endorfinai turi trumpalaikį poveikį, o tai reiškia, kad yra geras įprotis pradėti mankštintis, kai nerimaujate dėl streso. Be to, tai taip pat turi ilgalaikį poveikį, o reguliaraus treniruočių plano sudarymas gali padėti nuosekliai jaustis geriau.

Pagerinkite savo psichinę sveikatą

Įrodyta, kad pratimai padeda sumažinti nerimą ir depresiją. Laikydami galvą kiek įmanoma aiškesnę, atsikratysite bet kokių trukdžių, kurie gali trukdyti atsigauti. Kuo geriau jausitės, tuo mažesnė tikimybė, kad vėl pavartosite priklausomybę sukeliančią medžiagą.

Raskite tikslą

Ypač ankstyvose sveikimo stadijose gali būti sunku rasti prasmę. Dažnai žmonės kreipiasi į medžiagas, norėdami ko nors pabėgti, o tai gali sukelti savivertės stoką, kai nebeapibūdinate savęs ta medžiaga.

Dar geriau, jei pavyksta susirasti bendruomenę. Kalbėdami su kuo nors sporto salėje ar reguliariai bėgiodami galite susitikti su žmonėmis, kurie taip pat yra įsipareigoję savo sveikatai ir laimei.

Ar skirtingų rūšių pratimai turi skirtingą naudą?

Tyrimas apie teigiamą aerobikos poveikį yra stipresnis nei teigiamas anaerobinių pratimų poveikis.

Vis dėlto, stengdamiesi išlaikyti blaivumą, rekomenduojame pasirinkti tokį, kurį daryti jums tikrai patinka. Kartu su pasiekimo jausmu taip pat norite rasti fizinę veiklą, kuria galėtumėte reguliariai užsiimti ir jaustis pasiekę.

Šis pasiekimo jausmas bus stipresnis, jei mėgausitės tuo, ką darote, ir tai padės išlikti blaiviam.

Ar mankštos efektyvumas priklauso nuo medžiagos, nuo kurios esate priklausomas?

Buvo atlikti tyrimai, kaip mankšta veikia rūkalių, alkoholikų ir įvairių narkotikų vartotojų atkryčio tikimybę. Visais šiais atvejais mankšta buvo susijusi su atkryčio sumažėjimu.

Kaip blaivumas padeda mankštintis

Jei jūs ar jūsų mylimas žmogus šiuo metu kenčia nuo priklausomybės, reguliari mankšta gali atrodyti neįmanoma. Priklausomai nuo naudojamos medžiagos ir naudojimo trukmės, gali prireikti šiek tiek laiko, kol po ištraukimo jūsų kūnas pradės jaustis energingesnis.

Tačiau laikui bėgant mankšta padeda atkurti jėgas. Užuot sutelkę dėmesį į medžiagą, turėsite aiškumą, leidžiantį įsipareigoti laikytis pratybų režimo. Kai ugdysite raumenis, mankšta taps malonesnė, nes tai gali suteikti jums pasiekimo jausmą.

Net svetimas? Jūs netgi galite pradėti mėgautis treniruote! Recidyvas dažnai yra bauginanti idėja žmonėms, sveikstantiems nuo priklausomybės, tačiau mankšta gali padėti jaustis labiau pasitikėti savo gebėjimu išlikti blaiviam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI