Kaip išlikti sveikai ir saugiai sportuojant namuose

Kaip išlikti sveikai ir saugiai sportuojant namuose

Žinoma, kad pratimai turi daug naudos sveikatai. Mes stengiamės pasiekti norimų rezultatų, pavyzdžiui, stiprinti jėgą, atsikratyti nereikalingų riebalų ir pagerinti bendrą kūno rengybą, o tai gali netiesiogiai padėti sustiprinti pasitikėjimą savimi, savigarbą ir net seksualinį gyvenimą. Nors sporto salės buvo uždarytos dėl užrakinimo apribojimų, treniruotės namuose tapo nauja įprasta „YouTube“ mokymo programa ir programa, o kai kurie net mano, kad mankšta namuose yra tokia pat efektyvi kaip treniruotė sporto salėje.

Didelė finansinė nauda taip pat padėjo padidinti treniruočių namuose populiarumą, nes dauguma treniruočių namuose yra nemokamos, todėl nereikia mokėti mėnesinių sporto salės narių mokesčių ir kelionės į darbą ir atgal išlaidų. Nors sporto salėse yra treniruoklių ir treniruoklių, jums gali prireikti šiek tiek kūrybiškumo, kad galėtumėte išlaikyti lygias treniruotes namuose, o tai nėra be rizikos. Kad būtų patogiau sportuoti namuose, apsvarstykite visas galimybes rinkdamiesi sau tinkamiausią treniruočių aplinką.

Prisitaikymas prie pratimų namuose

Yra daugybė pasirinkimų, kaip treniruotis namuose, kad galėtumėte būti tinkami ir sveiki. Fitneso užsiėmimai buvo iš naujo apibrėžti skaitmeniniu ryšiu, o tiems, kurie norėjo išbandyti kažką naujo, pavyzdžiui, jogos, namų demonstraciniai vaizdo įrašai tapo labai prieinami. Tai puikiai pasiteisino, ypač pradedantiesiems arba tiems, kurie turi problemų dėl pasitikėjimo savimi, nes bauginanti galimybė treniruotis prieš kitus tapo daug labiau privati.

Treniruotės namuose gali tapti monotoniškos, su mažiau turimos įrangos ir priemonių. Yra daug nemokamų „YouTube“ kūno rengybos kanalų, kad galėtumėte judėti, todėl galite reguliariai keisti savo kasdienybę ir išlikti motyvuoti. Viena iš galimybių, kuri tampa vis populiaresnė, yra didelio intensyvumo intervalinės treniruotės (HIIT), kurios apima greitus, trumpus pratimus per trumpesnį laikotarpį. HIIT yra patogus tiems, kurių gyvenimo būdas yra užimtas, ir buvo susijęs su daugybe naudos sveikatai, įskaitant geresnę širdies sveikatą ir pagreitintą medžiagų apykaitą. Tačiau tai gali būti rizikinga dėl padidėjusio intensyvumo. Nors gali kilti pagunda pasiekti greitesnių rezultatų, niekada nesportuokite ilgai, ypač jei treniruojatės vienas namuose, nes sporto salės personalas nepadės.

Svorio kilnojimo užsiėmimus namuose buvo sudėtingiau pritaikyti, nebent turite prieigą prie tinkamos įrangos. Tiems, kurie to nedaro, gali prireikti šiek tiek kūrybiškumo, o jei naudojate buitinius baldus kaip įrangą, būtinai prieš tai patikrinkite jų stabilumą ir saugumą. Jei ketinate įrengti patraukiamą strypą ant durų staktos, tai gali greitai tapti pavojumi saugai, todėl būtinai pasitarkite su ekspertu, kad tai tinkamai pritvirtintumėte. Jūs nenorite sužinoti, kad vienetas negali atlaikyti jūsų svorio atliekant prisitraukimų rinkinį.

Vien mankštinantis kyla rizika, ypač jei treniruojatės sunkiai ar veržiatės. Jei kada nors pajusite, kad persistengėte, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Apsvarstykite fizioterapijos paslaugas

Kineziterapijos paslaugos gali padėti žmonėms, nukentėjusiems nuo traumų dėl judėjimo ar mankštos. Tačiau įprasta manyti, kad gydymas daugiausia skirtas elitiniams sportininkams arba tiems, kurie turi sunkių fizinių traumų. Kineziterapija gali būti veiksmingas gydymas nuo daugelio įprastų būklių, įskaitant pusiausvyros praradimą, nugaros skausmą, galvos skausmą, sąnarių problemas, kelio traumą, raumenų patempimą, kaklo skausmą ir sporto traumas, kurios nebūtinai turi būti dėl įtemptos veiklos.

Jei pasirinksite tinkamą kineziterapijos paslaugą, galėsite gauti nuoseklų metodą, apimantį išsamų pradinį įvertinimą, naudojant švelnius pratimus ir diagnostinius testus, o po to atliekama 3D judesių analizė ir skenavimas. Tada bus sudarytas jums pritaikytas planas su praktiniais gydymo, reabilitacijos, jėgos ir kondicionavimo užsiėmimais, kurių metu kineziterapeutas stebės jūsų pažangą ir sieks visiško atsigavimo.

Internete galima rasti daugybę paslaugų. Patikriems medicinos ekspertams būtina ieškoti tų, kurie yra registruoti Chartered Society of Physiotherapy (CSP) ir Sveikatos ir priežiūros profesijų taryboje (HCPC). Jei ieškote kineziterapeuto, siūlančio įvairias procedūras, pagalvokite apie „The Medical“. Jie siūlo daugybę procedūrų, atliekamų laipsniškai su CSP ir HCPC sertifikuotais fizioterapeutais, todėl galite būti tikri dėl patirties ir patikimumo. Peržiūrėkite jų paslaugas ir užsisakykite kineziterapijos paskyrimą, kad susigrąžintumėte savo vėžes, jei susidurtumėte su fizinio krūvio sukelta trauma.

Palaikykite motyvaciją namuose

Sporto salėje gali būti paprasčiau sutelkti dėmesį tik į treniruotę. Nors likti namuose sportuoti dažniausiai yra patogiau, daug blaškančių dalykų, ypač jei su jumis namuose yra vaikų ar kitų. Jei galite, kitų įtraukimas gali būti puikus sprendimas.

Ausinių užsidėjimas su muzika gali būti puikus būdas pažaboti nepageidaujamą triukšmą. Muzikos klausymas taip pat puikiai motyvuoja, nes nuotaikingi ir įkvepiantys dainų tekstai gali paskatinti jus tomis dvejojančiomis treniruočių akimirkomis. Štai keletas geriausių dainų, kurios paskatins jus gerai treniruotis. Paprasti triukai, pavyzdžiui, nuolatinis gryno oro srautas, taip pat gali padėti išlaikyti motyvaciją.

Sveikų įpročių užtikrinimas

Reguliari mankšta yra puikus būdas palaikyti formą ir sveikatą, įskaitant streso mažinimą ir teigiamą nuotaikos poveikį. Tai įrodyta moksliškai, nes mankštinantis kūnas išskiria endorfinus, kurie padeda pagerinti atmintį ir mąstymą, sukeldami bendrą pozityvumo ir gerovės jausmą. Jei jaučiate nerimą ar stresą, apsvarstykite mankštos naudą psichinei sveikatai, kad galėtumėte su tuo kovoti.

Kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų, visada turėkite pakankamai vietos aplinkui. Išlaikykite hidrataciją gerdami daug vandens. Tai darydami prieš, per ir po treniruočių galite išvengti dehidratacijos ir papildyti prarastus skysčius, ypač jei dėl treniruotės prakaituojate. Nors galbūt treniruojatės ant gražaus jaukaus kilimo, tinkama avalynė vis tiek būtina norint išvengti su pėdomis susijusių traumų.

Taip pat būtinai skirkite laiko ir atlikite atitinkamą apšilimo ir atvėsimo tempimą. Tai gali būti geriausias būdas išvengti raumenų traumų, nes net porą minučių tinkamai nepatempus jūsų kūnas taps labiau pažeidžiamas dėl raumenų skausmo ir įtempimo.

Mankštintis namuose gali būti labai patogu. Taigi, jei pasirinksite tai, o ne judrias sporto sales, atsižvelkite į šiuos dalykus, kad galėtumėte kuo saugiau sportuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI