Kaip cigarečių rūkymas gali prisidėti prie erekcijos disfunkcijos

Kaip cigarečių rūkymas gali prisidėti prie erekcijos disfunkcijos

Cigarečių rūkymas ilgą laiką buvo laikomas svarbiu nepriklausomu erekcijos disfunkcijos (ED) rizikos veiksniu. Nepaisant to, maždaug trečdalis vyrų visame pasaulyje aktyviai rūko, ir daugelis nežino, kad rūkymas gali prisidėti prie ED.

Toliau pateikiamas trumpas kelių būdų, kuriais rūkymas gali prisidėti prie ED, paaiškinimas.

  • Rūkymas pažeidžia organizmo kraujagysles. Nustatyta, kad rūkymas pažeidžia kraujagysles ir kitus viso kūno audinius. Sveika varpos kraujotaka yra svarbi norint pasiekti ir išlaikyti erekciją, todėl procesas gali sutrukdyti, kai pažeidžiamos kraujagyslės.
  • Tai sumažina azoto oksido (NO) prieinamumą. NO yra organizme esantis junginys, svarbus erekcijai, nes padeda išplėsti kraujagysles ir atpalaiduoti lygiuosius raumenis. Kadangi rūkymas mažina NO gamybą, dėl to gali pablogėti erekcijos funkcija.
  • Tabakas ir nikotinas didina uždegiminius žymenis. Rūkymas gali prisidėti prie lėtinio žemo laipsnio uždegimo organizme ir per daug suaktyvinti imuninę sistemą. Šie dalykai savo ruožtu gali padidinti ED riziką.
  • Rūkymas suaktyvina simpatinę nervų sistemą. Kiekvienas žmogus turi ir simpatinę, ir parasimpatinę nervų sistemą. Simpatinė nervų sistema suaktyvina organizmo reakciją „kovok arba bėk“ streso metu ar pavojingose ​​situacijose. Kita vertus, parasimpatinė nervų sistema atpalaiduoja kūną ir palaiko automatinius procesus, tokius kaip širdies susitraukimų dažnis, kraujospūdis, virškinimas, šlapinimasis ir vyrų reprodukciniai procesai, pavyzdžiui, erekcija. Todėl dėl rūkymo padidėjęs simpatinis aktyvumas gali apsunkinti erekciją. Laimei, pusiausvyra tarp simpatinės ir parasimpatinės nervų sistemos atsistato, kai žmogus meta rūkyti.

Daugybė tyrimų parodė, kad rūkantys vyrai turi didesnę ED riziką. Be to, erekcijos sunkumai dažnai yra sunkesni vyrams, kurie daug rūko ir rūko ilgą laiką. Tačiau metimas rūkyti gali turėti teigiamos įtakos žmogaus erekcijos funkcijai ir kartu pagerinti bendrą žmogaus sveikatą. Jei rūkote ir norėtumėte mesti rūkyti, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju apie priemones ir išteklius, kurie gali padėti, pvz., nikotino pakaitalų produktus, internetinius metimo rūkyti forumus ir (arba) nukreipimą į aktyvaus metimo rūkyti grupę. . Atminkite, kad jūsų erekcijos funkcija greičiausiai pagerės, kai messite rūkyti, tačiau šiuo metu taip pat galite pasikalbėti su savo paslaugų teikėju apie ED gydymą. Norėdami gauti daugiau informacijos šia tema, perskaitykite šį leidinį iš Seksualinės medicinos žurnalas:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI