Ką daryti jei tinsta rankų pirštai?

A person holding their thumb

Description automatically generated

Patinę rankų pirštai gali sukelti išties nemažą diskomfortą. Ši bėda gali trukdyti dirbti ir, žinoma, nešioti papuošalus, pavyzdžiui, vestuvinį žiedą. Tačiau, kodėl pirštai tinsta? Ir kaip kovoti su šia problema?

Kodėl tinsta pirštai?

Jei patinimas yra nedidelis, įprastai jis byloja apie lengvo pobūdžio uždegimą, skysčių kaupimąsi. Tačiau tokį tinimą gali sukelti ir vabzdžio įgėlimas, didelio druskos kiekio suvartojimas, hormonai, karščiai lauke.

Visgi, jei tinimas didelis arba jis dažnai kartojasi – būtina apsilankyti pas gydytoją ir išsiaiškinti tikslias priežastis bei gydymo būdus. 

Kaip mažinti tinimą?

Tačiau, jei tinimas pasitaiko retais atvejais ir, kaip minėta, jis – nedidelis. Galite išbandyti šiuos tinimo mažinimo būdus:

  • Kontrastinė hidroterapija. Pripilkite du dubenis vandens: viename – šiltas, kitame – šaltas vanduo. Įkiškite rankas į šiltą ir palaikykite 3 minutes. Tuomet perkelkite rankas į šaltą vandenį 1 minutei. Taip kartokite kelis kartus apie 20 minučių.

  • Masažas su šiltu aliejuku. Masažas atpalaiduos raumenis ir pagerins kraujo apytaką. Lengvai masažuokite pirštus nuo pagalvėlių iki delno.

  • Pratimai plaštakoms ir pirštams. Tai dar viena puiki priemonė pagerinti kraujotaką. Galite lankstyti pirštus – tai geriausias pratimas, kurį rekomenduojama daryti tinimo atveju. Sugniaužkite pirštus, atlenkite juos, vėl sugniaužkite į kumštį ir kartokite. 

  • Kompresinės pirštinės. Norėdami užkirsti kelią šiai problemai, idealus sprendimas – tam skirtos kompresinės pirštinės, kurios padeda išvengti skysčių kaupimosi. 

Itin svarbu nepamiršti, kad vestuviniai žiedai (išsimokėtinai) ir kiti papuošalai ant rankų, gali didinti tinimų tikimybę, todėl jei esate linkę į tinimus, geriau juvelyrikos atsisakykite. 

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI