INJEKCINIS INSULINAS

INJEKCINIS INSULINAS

Injekcinis insulinas yra tam tikros rūšies vaistas, naudojamas diabetikams būtiniems insulino poreikiams patenkinti. Insulinas yra hormonas, atsakingas už tai, kad cukrus, kurį organizmas pasisavintų, virstų energija. Insulinas taip pat vaidina svarbų vaidmenį kaupiant energijos atsargas, kurias vėliau galima panaudoti, jei kada nors prireiks organizmui.

Tačiau cukriniu diabetu sergančių žmonių organizmas negali pagaminti pakankamai insulino, todėl kraujyje kaupsis cukrus, o tai gali sukelti insultą ar širdies smūgį. Dėl organizmo nesugebėjimo gaminti insulino diabetikams reikia insulino tiekimo iš išorės, būtent injekcijomis. Insulino švirkštimas veikia taip pat, kaip natūralus insulinas, dėl kurio ląstelės pasisavina cukrų ir suskaido į energiją.

Prekių ženklai: Apidra, Actulatard HM, Basal Insuman, Insuman Comb 25, Insuman Comb 30, Insuman Rapid, Lantus, Mixtard 30 HM, Sansulin Log-G, Sansulin-N, Sansulin-R

Apie insulino injekciją

Grupė Insulino preparatai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Patenkinti insulino poreikį diabetikams
Buvo duota už Vaikai ir suaugusieji
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Yra žinoma, kad insulinas absorbuojamas į motinos pieną. Žindančioms motinoms patartina pasitarti su gydytoju, jei nori gauti injekcinį insuliną.
Figūra Injekcija

Insulino injekcijos:

  • Diabetas gali pablogėti dėl nėštumo sąlygų. Todėl nedelsdami pasakykite gydytojui, jei esate nėščia, tuo pat metu sergate cukriniu diabetu, kad galėtumėte suplanuoti tinkamą cukraus kiekio kraujyje reguliavimą.
  • Būkite atsargūs vartodami švirkščiamąjį insuliną, jeigu sutrikusi inkstų funkcija, skydliaukės liga, kepenų liga, hipoglikemija (sąlygos, kai cukraus kiekis kraujyje yra žemesnis už normą), hipokalemija (būklės, kai kalio kiekis yra mažesnis už normą), lipoatrofija (sumažėjęs riebalinis audinys tam tikrose kūno vietose) arba regėjimo sutrikimai.
  • Venkite vartoti alkoholinius gėrimus, nes tai gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje.
  • Reguliariai tikrinkite cukraus kiekį kraujyje pas gydytoją.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant vaistažoles ar papildus, kurie gali sukelti nepageidaujamą vaistų sąveiką.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Injekcinė insulino dozė

Vaisto forma Būklė Dozė
Insulino injekcija po oda (švirkščiama per odą) Diabetas Suaugęs: dozė bus koreguojama atsižvelgiant į paciento poreikius ir cukraus kiekį kraujyje.
Insulino injekcija į veną (injekcija į veną) Diabetinė ketoacidozė (labai pavojinga diabeto komplikacija, kurią sukelia labai didelis organizmo kraujo rūgščių (ketonų) kiekis). Suaugęs: Sušvirkščiama vidutiniškai 6 vienetai per valandą, dozė padvigubinama ar keturis kartus, jei cukraus kiekis kraujyje taip pat nesumažėja iki 180 mg / dl. Vaikai: The Pradinė infuzija yra vidutiniškai 0,1 vieneto/kg per valandą, kol cukraus kiekis kraujyje nukris iki 180 mg/dl.

Naudojant Teisingas insulino švirkštimas

Būtinai laikykitės gydytojo rekomendacijų dėl insulino injekcijos. Insulino injekcijos dažniausiai atliekamos pilvo srityje, bet gali būti atliekamos ir į žastą, šlaunį ar sėdmenis.

Pasitarkite su gydytoju, kad insulinas būtų švirkščiamas į skirtingas kūno vietas, o ne į raumenis, žaizdas, randų audinį ar apgamus. Nekratykite insulino buteliuko, nes atsiras burbuliukų, dėl kurių dozės matavimas gali būti neteisingas.

Insulino injekcijos bus atliekamos per poodinį audinį, tai yra injekcijos procedūra į audinio sluoksnį, esantį tarp odos ir raumenų arba riebalinio audinio, esančio tiesiai po oda. Gydytojas nustatys, kada tinkamas laikas suleisti tinkamą insulino dozę. Dozė paprastai nustatoma atsižvelgiant į naudojamo insulino tipo veikimo greitį ir paciento cukraus kiekį kraujyje. Įvairių tipų insulinas yra skiriamas skirtingu laiku, atsižvelgiant į suvartojamo maisto rūšį. Ir yra keletas insulino tipų, kuriuos reikia derinti su kitomis rūšimis.

Vaistų sąveika

Pasakykite gydytojui, jei norite vartoti injekcinį insuliną kartu su šiais vaistais, nes jie gali sukelti nepageidaujamą sąveiką:

  • Kiti vaistai nuo diabeto (pvz., metforminas), AKF inhibitoriaivaistų, kurių sudėtyje yra daug trigliceridų, esančių fibratuose (pavyzdžiui, fenofibratų), fluoksetino, pentoksifilino arba sulfonamidų grupės antibiotikų beta inhibitoriai: padidinti hipoglikeminį poveikį arba sumažinti cukraus kiekį kraujyje žemiau normos.
  • Danazolas, diuretikai, gliukagonas, izoniazidas, kortikosteroidai, chlorpromazinas, skydliaukės hormonas, estrogenas, progestinas (pavyzdžiui, kontraceptinės tabletės), vaistai nuo psichozės: sumažinti insulino poveikį mažinant cukraus kiekį kraujyje.
  • Pioglitazonas: padidina riziką svorio padidėjimas ir skysčių kaupimasis tam tikrose kūno dalyse (pvz., kojose).

Atpažinkite insulino injekcijos šalutinį poveikį ir pavojus

Žmonės reaguoja į skirtingus vaistus. Dažnas insulino injekcijos šalutinis poveikis yra:

  • Sumažėja kalio kiekis kraujyje, kuriam būdingas prakaitavimas, blyškumas, alkio jausmas, širdies plakimas, galvos svaigimas.
  • Suleistos kūno dalies patinimas, paraudimas ir niežėjimas.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė šalutinis poveikis arba alerginės reakcijos, pasireiškiančios dusuliu, švokštimu (kvėpavimo garsais), neryškiu matymu, rijimo pasunkėjimu ir rankos ar kojos patinimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI