INTERFERONAS

Interferonas yra natūralus baltymas, kurį organizmas gamina reaguodamas į organizmą nuo kenksmingų junginių, tokių kaip virusai, bakterijos ar vėžys. Interferonas taip pat parduodamas kaip vaistas. Interferonas vaistų pavidalu veikia didindamas organizmo imuninį atsaką ir slopindamas virusų, bakterijų ar vėžio augimą.

Iš esmės interferonas skirstomas į 3 dideles grupes: Alfa, Beta ir Gamma. Kiekviena grupė turi tam tikrą narkotikų tipą, turintį skirtingas funkcijas, prekių ženklus ir dozes. Indonezijoje yra 4 interferono tipai, būtent:

  • Interferonas Alfa-2a: naudojamas plaukuotosios ir lėtinės mieloidinių ląstelių leukemijos, su AIDS susijusios Kapoši sarkomos, lėtinio hepatito C, lėtinio hepatito B, inkstų vėžio, melanomos ir odos bei folikulinės T ląstelių limfomos tipų gydymui.
  • Interferonas Alfa-2b: naudojamas gydymui condyloma acuminata (lyties organų karpos), plaukų ląstelių leukemija, lėtinė mieloidinė leukemija, lėtinis hepatitas C, aktyvus lėtinis hepatitas B, melanoma, Kapoši sarkoma, susijusi su AIDS, karcinoidiniai navikai, folikulinė limfoma ir daugybinė mieloma.
  • Interferonas Beta-1a: naudojamas išsėtinei sklerozei gydyti.
  • Interferonas Beta-1b: naudojamas išsėtinės sklerozės pasikartojimui gydyti.

Įspėjimas:

  • Nevartokite interferono, jei sergate ar sergate autoimuniniu hepatitu, kepenų nepakankamumu, inkstų nepakankamumu arba sunkia depresija.
  • Būkite atsargūs tiems, kurie serga širdies ligomis, traukuliais, sunkiais inkstų sutrikimais, psichikos sutrikimais (pvz., depresija), diabetu, epilepsija, kepenų sutrikimais, trombocitopenija ir anemija.
  • Būkite atsargūs vartodami interferoną, jei sergate arba sergate širdies liga, traukuliais, hipotiroze, hipertireoze, diabetu, plaučių, kraujo krešėjimo ar psichikos sutrikimais.
  • Praneškite savo gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
  • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote.

Interferono vartojimo šalutinis poveikis skiriasi priklausomai nuo vaisto tipo ir tipo. Galimas šalutinis poveikis:

Interferono vartojimas nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims

Interferonas Alfa-2a ir Alfa-2b bei Interferonas Beta-1a ir Beta-1b yra įtrauktas į nėščių moterų C kategoriją. Tai rodo, kad tyrimai su gyvūnais rodo šalutinį poveikį vaisiui, tačiau nėra kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Tada žindyvėms dar nežinoma, ar keturių tipų interferonas patenka į motinos pieną, ar ne. Todėl dar kartą aptarkite su savo gydytoju interferono vartojimo naudą ir riziką.

Interferono dozė

Interferonas tiekiamas injekcijų pavidalu. Interferonas gali būti švirkščiamas į raumenis (raumenis) arba po oda (po oda). Gydytojas pritaikys vaisto skyrimo būdą pagal paciento būklę ir vartojamo vaisto rūšį.

Paprastai interferonas skiriamas tik suaugusiesiems. Interferono dozės taip pat skiriasi, priklausomai nuo vaisto rūšies ir paciento sveikatos būklės. Toliau pateikiamos dažniausiai vartojamos interferono dozės:

Vaisto tipas Prekės ženklas Būklė Dozė
Interferonas Alfa-2a Pegasys Plaukuotųjų ląstelių leukemija 3 milijonai vienetų per dieną, 16-24 savaites. Palaikomoji dozė yra 3 milijonai vienetų, 3 kartus per savaitę.
Kapoši sarkoma, susijusi su AIDS Laipsniška dozė, 3 milijonai vienetų pirmąsias 3 dienas, vėliau iki 9 milijonų vienetų kitas 3 dienas ir 18 milijonų vienetų 3 dienas po to, iki 36 milijonų vienetų per dieną.
Lėtinis hepatitas C Pradinė dozė yra 3-6 milijonai vienetų, 3 kartus per savaitę 6 mėnesius.
Inkstų vėžys Laipsniška dozė, 3 milijonai vienetų, skiriama 3 kartus per savaitę, 1 savaitę. Tada 9 milijonai vienetų, 3 kartus per savaitę kitą savaitę. Tada 18 milijonų vienetų, 3 kartus per savaitę, 3–12 mėnesių.
Kuteneus T ląstelių limfoma Vaisto vartojimo laikotarpis 12 savaičių, kai vaisto dozė yra 3 milijonai vienetų per dieną pirmąsias 3 dienas, 9 milijonai vienetų per dieną 3 dienas vėliau ir 18 milijonų vienetų per dieną po to iki gydymo laikotarpio. yra baigtas.
Lėtinė mieloidinė leukemija Laipsniška dozė, 3 milijonai vienetų per dieną pirmąsias 3 dienas, 6 milijonai vienetų per dieną kitas 3 dienas ir 9 milijonai vienetų per dieną vėliau.
Lėtinis hepatitas B 2,5-5 milijonai vienetų / m2 kūno paviršiaus ploto, 3 kartus per savaitę 4-6 mėnesius.
Folikulinė limfoma 6 milijonai vienetų / m2 kūno paviršiaus ploto per dieną 22–26 dienomis iš 28 chemoterapijos ciklo dienų.
Melanoma 3 milijonai vienetų, 3 kartus per savaitę 18 mėnesių.
Interferonas Alfa-2b Peg intronas Condyloma acuminata (lyties organų karpos) Kiekvienai žaizdai / guzeliui suleidžiama 1 milijonas vienetų 3 kartus per savaitę 3 savaites. Vieno gydymo metu ne daugiau kaip 5 žaizdos / guzas.
Plaukuotųjų ląstelių leukemija 2 milijonai vienetų / m2 kūno paviršiaus ploto, 3 kartus per savaitę 6 mėnesius ar ilgiau.
Lėtinis hepatitas C 3 milijonai vienetų, 3 kartus per savaitę 6-18 mėnesių.
Lėtinis aktyvus hepatitas B 5-10 milijonų vienetų, 3 kartus per savaitę 4-6 mėnesius.
Melanoma Pradinė dozė yra 20 milijonų vienetų/m2 kūno paviršiaus ploto, 5 kartus per savaitę, 4 savaites per 20 minučių infuziją. Palaikomoji dozė yra 10 milijonų vienetų/m2 kūno paviršiaus ploto, 3 kartus per savaitę 48 savaites.
Kapoši sarkoma, susijusi su AIDS 30 milijonų vienetų / m2 kūno paviršiaus ploto, 3 kartus per savaitę.
Lėtinė mieloidinė leukemija 4-5 milijonai vienetų / m2 kūno paviršiaus ploto per dieną. Vartojimo dažnis, trukmė ir didžiausia dozė bus pritaikyta atsižvelgiant į būklę ir organizmo reakciją į vaistą.
Karcinoidiniai navikai 3-9 milijonai vienetų, 3 kartus per savaitę.
Folikulinė limfoma 5 milijonai vienetų, 3 kartus per savaitę, 18 mėnesių.
Daugybinė mieloma Palaikomoji dozė po chemoterapijos indukcijos yra 3 milijonai vienetų/m2 kūno paviršiaus ploto, 3 kartus per savaitę.
Interferonas Beta-1a Rebif Išsėtinė sklerozė Pradinė dozė yra 8,8 mcg, 3 kartus per savaitę 2 savaites. Po to jis gali būti padidintas iki 22 mcg, 3 kartus per savaitę 2 savaites, tada 44 mcg, 3 kartus per savaitę.
Interferonas Beta-1b Betaferonas Recidyvuojanti-remituojanti išsėtinė sklerozė Pradinė dozė yra 62,5 mcg (2 milijonai vienetų) su pertraukomis (vieną dieną vartojama, vieną dieną ne). Palaipsniui didinkite 3–6 savaites, kol pasieksite 250 mikrogramų (8 milijonų vienetų) dozę, vartojant su pertraukomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *