IBUPROFENAS

IBUPROFENAS

Ibuprofenas yra vaistas, vartojamas skausmui ir uždegimui malšinti, pavyzdžiui, dantų skausmui, mėnesinių skausmui ir artritui. Šis vaistas tiekiamas 400 mg tablečių, sirupo ir injekcijų pavidalu.

Ibuprofenas veikia blokuodamas prostaglandinų, kurie sukelia uždegimą ir skausmą, gamybą. Dėl to sumažėja skausmas ir uždegimas. Be skausmo ir uždegimo įveikimo, ibuprofenas taip pat naudojamas kaip šilumą mažinantis vaistas.

Nors abu vartojami karščiavimui malšinti, paracetamolis išlieka pirmuoju pasirinkimu. Taip yra todėl, kad paracetamolis turi mažiau šalutinių poveikių, palyginti su ibuprofenu. Skausmui, uždegimui ir karščiavimui malšinti ibuprofeną gali vartoti ir suaugusieji, ir vaikai.

Jie yra prekių ženklai ibuprofenas : Ibuprofenas, Intrafenas, Neo Rheumacyl, Oskadon SP, Bodrex Extra, Bodrexin IBP, Procold, Paramex raumenų skausmas, Novaxifen, Arbupon, Proris.

Kas yra Ibuprofenas?

Grupė Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU)
Kategorija Nereceptiniai ir receptiniai vaistai
Pranašumai Malšina skausmą, uždegimą ir karščiavimą bei įveikia atviras arterinis latakas .
Vartoja Suaugusieji ir vaikai.
Kategorija nėščioms ir krūtimi maitinančioms motinoms C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

P yra 3 trimestras ir prieš gimdymą

D kategorija: Yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gautos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas.

Ibuprofenas gali būti absorbuojamas į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.

Vaisto forma Tabletės, kapsulės, sirupai, injekcijos.

Įspėjimai prieš vartojant ibuprofeną:

 • Ibuprofeno negalima vartoti pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu, sutrikusia inkstų ir kepenų veikla, taip pat pacientams, kurie nori atlikti širdies veiklą. šuntavimo operacija .
 • Prieš vartodami ibuprofeną, pasakykite gydytojui, jei sirgote astma, kraujo krešėjimo sutrikimais, nosies polipais, aukštu kraujospūdžiu, insultu, kepenų liga ir virškinimo sistemos sutrikimais.
 • Ibuprofenas gali sukelti inkstų problemų, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat žmonėms, kurie jau kenčia nuo dehidratacijos, inkstų ligos ar kepenų nepakankamumo.
 • Vartodami ibuprofeną nerūkykite ir nevartokite alkoholinių gėrimų, nes tai gali padidinti kraujavimo iš virškinimo trakto riziką.
 • Ibuprofenas gali sukelti odos jautrumą saulės šviesai. Venkite tiesioginių saulės spindulių ir naudokite kremą nuo saulės bei drabužius, kurie apsaugo odą, kai dienos metu dirbate lauke.
 • Ibuprofenas gali sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą. Išgėrę šio vaisto, venkite veiklos, kuriai reikia didelio budrumo, pavyzdžiui, vairavimo.
 • Jei planuojate operaciją, pasakykite gydytojui, kad vartojate ibuprofeną.

Dozavimas ir naudojimo taisyklės Ibuprofenas

Ibuprofeno dozė priklauso nuo paciento amžiaus ir būklės. Toliau pateikiamas ibuprofeno dozės suaugusiesiems ir vaikams paaiškinimas:

Ibuprofeno dozė suaugusiems

Ibuprofeno dozė skausmui ir uždegimui, pvz., artritui ar mėnesinių skausmui, karščiavimui gydyti, yra 200–800 mg 3–4 kartus per dieną. Didžiausia paros dozė yra 3,2 gramai.

Ibuprofeno dozė vaikams

Ibuprofeno dozė vaikams, sergantiems įvairiomis ligomis ir sutrikimais, yra:

 • Sąlygos: skausmas ir karščiavimas.

Dozės 6 mėnesių ir vyresniems vaikams: 4-10 mg/kg kūno svorio kas 6-8 valandas.

Didžiausia paros dozė: 40 mg/kg.

Ibuprofenas nerekomenduojamas kūdikiams iki 6 mėnesių amžiaus.

 • Sąlygos: juvenilinis idiopatinis artritas ( artritas vaikams).

Dozavimas: 30-50 mg / kg per dieną, padalytas į 3 kartus.

Didžiausia dozė yra 2,4 gramai per dieną.

 • Būklė: atviras arterinis latakas liga.

Pradinė dozė yra 10 mg/kg kūno svorio, suleidžiama į veną 15 minučių, po to po 24 valandų skiriama 5 mg/kg kūno svorio dozė, o po 48 valandų – 5 mg/kg kūno svorio dozė.

Kaip Naudokite Ibuprofenas Teisingai

Vartodami ibuprofeną būtinai laikykitės gydytojo rekomendacijų ir perskaitykite instrukcijas ant vaisto pakuotės. Ibuprofeno tabletes ar kapsules vartokite su maistu, kad sumažintumėte rėmens riziką. Išgėrę šio vaisto, negulėkite 10 minučių.

Ibuprofeną laikykite kambario temperatūroje. Nelaikykite ibuprofeno drėgnoje vietoje ir tiesioginiuose saulės spinduliuose, vaikams nepasiekiamoje vietoje. Nevartokite ibuprofeno, kai pasibaigė jo galiojimo laikas.

Injekcinį ibuprofeną gali skirti tik gydytojas arba medicinos personalas. Šis vaistas švirkščiamas per rankos veną. Norint išvengti inkstų funkcijos sutrikimo, vartojant ibuprofeno injekcijas, rekomenduojama gerti daug vandens.

Sąveika su Ibuprofenas kartu su kitais vaistais

Toliau pateikiami kai kurie vaistų tipai ir sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant kartu su ibuprofenu, poveikis:

 • Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, kraujo skiedikliai ir kortikosteroidai gali sustiprinti šalutinį kraujavimo iš virškinimo trakto poveikį.
 • Ciklosporinas ir takrolimuzas gali sustiprinti šalutinį hiperkalemijos poveikį ir sutrikdyti inkstų funkciją.
 • ACE inhibitoriai o ARB gali sumažinti abiejų vaistų antihipertenzinį poveikį.
 • Litis ir metotreksatas gali padidinti apsinuodijimo ibuprofenu riziką.

Šalutinis poveikis ir pavojai Ibuprofenas

Kiekvienas vaistas, įskaitant ibuprofeną, gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali pasireikšti vartojant šį vaistą, yra šie:

 • Pykinimas ir vėmimas
 • Viduriavimas ar net vidurių užkietėjimas
 • Skrandžio skausmai
 • Karščiavimas
 • Galvos skausmas
 • Nuotaikos kaita

Pirmiau minėti šalutiniai poveikiai paprastai yra nekenksmingi, tačiau svarbu ir toliau kreiptis į gydytoją, jei šalutinis poveikis nesumažėja arba atsiranda pavojingesnis šalutinis poveikis, įskaitant:

 • Alergijos vaistams simptomai, tokie kaip niežulys, patinęs veidas ir dusulys.
 • Vėmimas krauju ar žarnyno judėjimas.
 • Sustingęs kaklas.
 • Sutrikusi inkstų funkcija, kuriai būdingas galūnių patinimas ir sumažėjęs BAK dažnis.
 • Širdies ritmo sutrikimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI