IFOSFAMIDAS

IFOSFAMIDAS

Ifosfamidas yra vaistas, vartojamas daugeliui vėžio formų, įskaitant sėklidžių vėžį, gydyti. Šis vaistas veikia sulėtindamas arba stabdydamas vėžio ląstelių vystymąsi.

Prekės ženklas: Holoksanas

Apie ifosfamidą

Grupė Chemoterapija
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Įvairių rūšių vėžio gydymas
Naudojama Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos D kategorija: yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gaunamos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas.
Vaisto forma Injekcija

Įspėjimas:

 • Ifosfamidas gali sukelti rimtų šalutinių poveikių, tokių kaip kraujavimas iš šlapimo takų, kraujo sutrikimai ir kaulų čiulpų sutrikimai. Esant tokioms sąlygoms, gydymas turi būti nedelsiant pakeistas.
 • Šis vaistas gali sukelti apsinuodijimą centrine nervų sistema ir gali sukelti komą. Nutraukite gydymą, jei atsiranda tokia būklė.
 • Nedelsdami praneškite gydytojui, jei atsiranda tokių simptomų kaip skausmas šlapinantis, kraujas šlapime, sunkus mieguistumas, nerimas, haliucinacijos, lengvos mėlynės ar kraujavimas ir infekcinės ligos simptomai.
 • Prieš vartodami šį vaistą, dar kartą pasitarkite su gydytoju, ypač tiems, kurie yra alergiški maistui, vaistams ar kitoms ifosfamido sudedamosioms dalims.
 • Prieš pradėdami vartoti ifosfamidą, pasakykite gydytojui, jei sirgote inkstų liga, kraujo krešėjimo sutrikimais ar kraujo sutrikimais, kepenų liga arba buvo atlikta radioterapija. Taip pat pasakykite gydytojui, jei sergate infekcija.
 • Nesiimkite skiepų prieš tai nepasitarę su gydytoju ir venkite kontakto su žmonėmis, kurie ką tik buvo paskiepyti poliomielito ar gripo vakcina.

Ifosfamido dozė

Būklė Vaisto forma Amžius Dozė
Limfomos, sarkomos ir solidiniai organų navikai Injekcija Suaugęs 1 režimas: 8-12 g / m2 LPT, padalytas 3-5 dienoms ir kartojamas kas 2-4 savaites. 2 režimas: 6 g / m2 LPT, dalijamas 5 dienoms ir kartojamas kas 3 savaites.

3 režimas: 5-6 g / m2 LPT, didžiausia dozė 10 g. Infuzuojama 24 valandas ir kartojama kas 3-4 savaites.

Sėklidžių vėžys Injekcija Suaugęs 1,2 g / m2 LPT dozė, padalyta 5 dienoms, lėtai infuzuojama 30 minučių ir kartojama kas 3 savaites. Vaistas bus derinamas su mesna ir pakankamu skysčių vartojimu, geriant arba infuzuojant bent 2 litrus per dieną.

Teisingas vaistų vartojimas

Ifosfamidas yra švirkščiamas į veną, medicinos personalas ir gydytojo nurodymu. Skiriama dozė priklauso nuo būklės, kūno svorio ir paciento reakcijos į vaistą.

Jei vaistas pateko ant odos, pažeistą odos vietą nedelsiant nuplaukite vandeniu ir muilu. Patekus į akis, atmerkite akis ir 15 minučių skalaukite vandeniu, tada kreipkitės į gydytoją.

Gerkite daug vandens, kad išvengtumėte šlapinimosi sutrikimų dėl šio vaisto vartojimo, nebent gydytojas nurodys kitaip.

Ifosfamidas gali sukelti mieguistumą. Išgėrę šio vaisto, nevairuokite ir nedarykite veiklos, kuriai reikalingas budrumas.

Ifosfamidas gali sukelti vaisiaus defektus ir gimdymo anomalijas. Todėl nevartokite šio vaisto, kai esate nėščia arba planuojate nėštumą.

Kad išvengtumėte nėštumo, vartodami ifosfamidą naudokite kontracepciją iki 6 mėnesių po šio vaisto vartojimo nutraukimo.

Vaistų sąveika

Jei iffamidas vartojamas kartu su kitais vaistais, gali pasireikšti tokia sąveika:

 • Ifosfamidas gali padidinti kraujavimo riziką, kai jis vartojamas kartu su varfarinu.
 • Ifosfamido kiekis kraujyje sumažės, jei jis bus vartojamas kartu su fenobarbitaliu ir rifampicinu.
 • Ifosfamido kiekis kraujyje padidės, kai jis bus derinamas su izoniazidu ir mikonazolu.
 • Kartu vartojami vaistai karbamazepinas ir nevirapinas gali sumažinti ifosfamido kiekį.
 • Ifosfamido kiekis kraujyje padidės, kai jis bus vartojamas kartu su klaritromicinu ir diklofenaku.

Ifosfamido šalutinis poveikis

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti vartojant ifosfamidą, yra šie:

 • Plaukų slinkimas iki nuplikimo
 • Pykinimas ir vėmimas
 • Hematurija (kraujas šlapime)
 • Leukopenija (baltųjų kraujo kūnelių trūkumas)
 • Trombocitopenija (trombocitų ar kraujo ląstelių trūkumas)
 • Toksiškumas nervų sistemai, įskaitant centrinę nervų sistemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI