Galvos dilgčiojimas – 7 dažniausios priežastys

Galvos dilgčiojimas – 7 dažniausios priežastys

Galvos dilgčiojimas gali būti tam tikrų sveikatos būklių, tokių kaip dantų problemos, išsėtinė sklerozė, migrena, nerimas ar diabetas, požymis. Nors tai nepatogu, dilgčiojimo bangos, atsirandančios atskirai, gali nekelti rimto susirūpinimo. Paprastai tai išsprendžiama per kelias valandas tiesiog pailsėjus. Daugelis pacientų teigia, kad dilgčiojimas galvoje yra „keistas jausmas galvoje, kuris ateina ir praeina“. Kai kuriems gali pasireikšti kiti papildomi simptomai, pvz., galvos svaigimas, neryškus matymas ar nuovargis. Jei dilgčiojimas galvoje savaime nepraeina arba dilgčiojimas labai intensyvus, reikėtų kreiptis į medikus, kad jie įvertintų, ištirtų ir atliktų galimą gydymą.

Kas sukelia galvos dilgčiojimą?

Dažniausios galvos dilgčiojimo priežastys yra šios:

Migrena

Migrenos ir auros metu gali atsirasti dilgčiojimo pojūtis galvoje ir veide. Šis dilgčiojimas gali pasireikšti kartu su kitais simptomais, tokiais kaip stiprus galvos skausmas, neryškus matymas ir jautrumas šviesai. Skaitykite daugiau apie skirtingus migrenos simptomus ir kam gresia didžiausias pavojus.

Ką daryti: Iš dietos turėtumėte pašalinti galimus migreną sukeliančius veiksnius, tokius kaip kofeinas, šokoladas ir alkoholis. Reguliarus mankšta ir tinkamas poilsis taip pat gali padėti sumažinti migreną. Vidutinio sunkumo ar sunkius simptomus gali prireikti gydyti vaistais, kaip nurodė neurologas. Sužinokite daugiau apie įvairias migrenos gydymo galimybes.

Stresas ir nerimas

Nerimo priepuoliai ar streso epizodai gali sukelti kortizolio (streso hormono) išsiskyrimą. Didelis kortizolio kiekis gali padidinti smegenų veiklą ir kraujotaką į smegenis, o tai gali sukelti dilgčiojimo pojūtį galvoje ir kitose kūno dalyse. Patikrinkite, kaip gali pasireikšti nerimo priepuolis, kad galėtumėte jį atpažinti ir imtis veiksmų.

Ką daryti: dilgčiojimą galima numalšinti kvėpavimo pratimais ir pašalinimu iš stresinių situacijų. Tinkamas miegas ir reguliari mankšta, taip pat padeda sumažinti stresą ir nerimą. Sužinokite, kurios nerimo vaistažolės gali padėti sumažinti simptomus, tokius kaip dilgčiojimas, vartojami arbatos pavidalu.

Sinusitas

Sinusitas yra susijęs su nosies gleivinės ir sinusų uždegimu. Tai gali sukelti išskyrų kaupimąsi sinusuose, dėl ko veido nervai gali susispausti, o vėliau atsirasti dilgčiojimo bangos. Sinusitas taip pat gali sukelti tokius simptomus kaip užgulta nosis, sloga ir galvos skausmas.

Ką daryti: Diskomfortą galima sumažinti pašalinus nosies gleives drėkinant nosį. Idealiu atveju gydytojas turėtų įvertinti antibiotikų ar kortikosteroidų poreikį. Skaitykite daugiau apie įvairius būdus, kaip gydyti sinusų infekciją namuose, kad sumažintumėte dilgčiojimą, spaudimą ir išskyras.

Galvos traumos

Galvos ar smegenų sužalojimai gali pakenkti nervams šioje srityje arba kraujo tekėjimui į galvą, o tai gali sukelti dilgčiojimą, kuris taip pat paveikia veidą. Sužinokite daugiau apie veido dilgčiojimą ir kas dar gali jį sukelti.

Ką daryti: Dėl galvos traumų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Gydytojas įvertins esamus simptomus ir paskirs tyrimus, kad nustatytų bet kokį smegenų pažeidimą ir pradėtų tinkamą gydymą.

Dantų problemos

Dantų procedūros, pvz., danties ištraukimas ar implantai, gali sukelti galvos dilgčiojimą. Taip yra dėl naudotos anestezijos arba dėl veido nervų pažeidimo. Be to, kitos dantų problemos, pavyzdžiui, pūliniai, gali sukelti audinių ir nervų uždegimą, dėl kurio gali atsirasti dilgčiojimo pojūtis.

Ką daryti: Paprastai dilgčiojimas dėl dantų problemų yra laikinas. Tačiau turėtumėte kreiptis į odontologą, jei dilgčiojimas nepraeina per kelias valandas. Stomatologas gali rekomenduoti priešuždegiminius vaistus, kad sumažintų diskomfortą ir uždegimą.

Cukrinis diabetas

Žmonės, kurie negauna arba nesilaiko tinkamo diabeto gydymo, gali jausti dilgčiojimą dėl nervų pažeidimo. Dažniau jaučiamas galūnių dilgčiojimas, tačiau nervų pažeidimai gali atsirasti ir veide bei galvoje. Pagrindiniai nevaldomo diabeto simptomai yra svorio kritimas, troškulys, dažnas šlapinimasis ir neryškus matymas.

Ką daryti: Būtina keisti mitybą, o diabetikams turėtų būti nurodyta sumažinti angliavandenių ir riebalų suvartojimą. Taip pat labai svarbūs reguliarūs fiziniai pratimai ir gydymo laikymasis. Gydytojas gali paskirti šlapimo ir kraujo tyrimus, kad įvertintų galimas komplikacijas ir nustatytų tikslingesnį gydymą. Skaitykite apie vaistus nuo diabeto, kurie paprastai skiriami cukraus kiekiui palaikyti.

Išsėtinė sklerozė

Tirpimas ir dilgčiojimas yra dažni išsėtinės sklerozės, kuri yra autoimuninė liga, pažeidžianti nervų sistemą, simptomai. Kiti dažni simptomai yra raumenų silpnumas, koordinacijos stoka, atminties praradimas ir galvos svaigimas.

Ką daryti: Jei įtariate išsėtinę sklerozę, turėtumėte pasikonsultuoti su neurologu dėl tyrimų ir diagnozės. Remdamasis rezultatais, gydytojas paskirs tinkamą gydymą. Jei šį pojūtį jaučiate būtent galvos odoje. peržiūrėkite sąrašą, kas gali sukelti galvos odos dilgčiojimą ir ką daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI