Baltos dėmės ant dantų – atsiradimo priežastys

Baltos dėmės ant dantų – atsiradimo priežastys

Iš esmės baltos dėmės pažeidimas yra vieta, kurioje dantis pradėjo gesti, ir tai yra pirmasis ertmės požymis. Asmenims, turintiems breketus, jie yra labai dažni, todėl tinkama burnos higiena yra tokia svarbi nešiojant breketus. Būtinai nuvalykite šepetėliu ir siūlu aplink laikiklius ir po viela – tai pirmoji apsauga siekiant užtikrinti, kad ant jūsų dantų nesusidarytų baltų dėmių. Baltųjų dėmių susidarymo prevencijai svarbi ir tinkama mityba. Siekiant apsaugoti danties emalio vientisumą, svarbu vengti gėrimų, kuriuose yra cukraus arba daug rūgštingumo, taip pat mažinti angliavandenių vartojimo dažnumą. Breketai nėra baltųjų dėmių pažeidimų priežastis ir jei tinkamai prižiūrite dantis ir stebite dietos pasirinkimą, neturėtumėte jaudintis dėl jų vystymosi. Dėl breketų formos ir padėties sunkiai pasiekiamose vietose kaupiasi apnašos, todėl tampa sunkiau tinkamai valytis dantis. Jei nesilaikysite tinkamos higienos, nuėmus breketus aplink breketus gali atsirasti baltų dėmių ir veido dantų ėduonis bei dėmės. Jei breketai nusiima ir turite baltų dėmių pažeidimų, pasitarkite su savo odontologu, kad nustatytumėte geriausią veiksmų būdą, kaip išvengti papildomo ėduonies ir ertmių.

Ar mano odontologas gali pašalinti baltas dėmes?

Baltųjų dėmių pažeidimai yra nuolatinis danties struktūros pokytis, todėl jų negalima pašalinti. Jūsų odontologo gebėjimas sumažinti baltų dėmių atsiradimą priklauso nuo kelių veiksnių, tokių kaip:

  • Baltų dėmių dydis
  • Dėmių atsiradimo priežastis
  • Emalio pablogėjimas
  • Bendras dėmių kiekis ant dantų

Kai matote baltų dėmių požymius, svarbu kuo greičiau apsilankyti pas odontologą, kad išvengtumėte papildomų problemų, tokių kaip ėduonies atsiradimas. Jei jūsų situacija yra tokia, kurią lengva ištaisyti, vienas iš paprasčiausių gydymo būdų yra mikroabrazija. Jei baltos dėmės atsirado dėl kažko rimtesnio arba turite daug baltų dėmių, odontologas gali rekomenduoti uždengti dantis, naudoti baltą plombą arba uždėti laminatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI