GABAPENTINAS

GABAPENTINAS

Gabapentinas yra vaistas epilepsija sergančių žmonių priepuoliams palengvinti. Šis vaistas yra kapsulių pavidalu ir gali būti įsigytas tik pagal gydytojo receptą.

Gabapentinas yra prieštraukulinis arba prieštraukulinis vaistas. Šis vaistas veikia paveikdamas nervus ir cheminius junginius organizme, sukeliančius traukulius ir skausmą. Turėkite omenyje, kad gabapentinas negali išgydyti epilepsijos, o tik kontroliuoja traukulius reguliariai vartojant.

Gabapentinas ne tik malšina spazmus, bet ir mažina nervų skausmą, atsirandantį patyrus pūslelinę.

Prekių ženklai: Alpentin, Epiven, Gabapentin, Gabasant 300, Gabatin, Gabesco, Gabexal, Galepsy, Ganin, Nepatic, Neurontin, Neurosantin, Opipentin, Repligen, Simtin, Sipentin, Tineuron

Kas yra Gabapentinas ?

Grupė Antikonvulsantai ir neuropatiniai skausmą malšinantys vaistai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Sumažina neuropatinius spazmus ir skausmą, įskaitant tuos, kuriuos sukelia pūslelinė
Vartoja Suaugusieji ir amžiaus vaikai 6 metai
Gabapentinas nėščioms ir maitinančioms motinoms C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Gabapentinas gali patekti į motinos pieną. Jei maitinate krūtimi, nevartokite šio vaisto prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Vaisto forma Kapsulė

Įspėjimai Prieš vartojant Gabapentin :

 • Nenaudokite gabapentino, jei esate alergiškas šio vaisto sudedamosioms dalims.
 • Prieš vartodami gabapentiną, pasakykite gydytojui apie sirgusios ligos istoriją, ypač inkstų ligas, psichikos sutrikimus, kvėpavimo sutrikimus ir piktnaudžiavimą alkoholiu bei narkotikais.
 • Jei sergate epilepsija ir vartojate gabapentiną, kreipkitės į gydytoją, kai vartojate šį vaistą, ypač pirmuosius kelis mėnesius, kad gydytojas galėtų stebėti jūsų būklės eigą.
 • Gabapentinas gali sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą. Todėl pavartoję šio vaisto nevairuokite užsiimti veikla, kuriai reikalingas budrumas.
 • Jei norite vartoti vaistus, kurių sudėtyje yra aliuminio arba magnio, pvz., antacidinius vaistus, prieš pradėdami vartoti gabapentiną, palikite mažiausiai 2 valandas.
 • Jei esate nėščia, maitinate krūtimi ar planuojate nėštumą, prieš vartodami gabapentiną būtinai pasitarkite su gydytoju.
 • Jei pavartojus šio vaisto pasireiškė alerginė reakcija į vaistą arba perdozavote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Dozavimas ir Naudojimo taisyklės Gabapentinas

Gabapentino dozės nustatymas priklauso nuo paciento būklės. Toliau pateikiami bendrieji gabapentino vartojimo suaugusiems pacientams matavimai, atsižvelgiant į būklę, kurią norite įveikti:

 • Būklė: priepuoliai dėl epilepsijos
  Pirmą dieną 300 mg 1 kartą per parą, antrąją – 300 mg 2 kartus per dieną, trečią – 300 mg 3 kartus per dieną. Dozė gali būti didinama po 300 mg kas 2-3 dienas, atsižvelgiant į paciento reakciją į vaistą.

 • Sąlygos: nervų skausmas ( neuropatinis skausmas )
  Pirmą dieną 300 mg 1 kartą per parą, antrąją – 300 mg 2 kartus per dieną, trečią – 300 mg 3 kartus per dieną. Priklausomai nuo paciento atsako, dozę galima didinti po 300 mg kas 2-3 dienas. Didžiausia paros dozė yra 3600 mg.
 • Sąlygos: nervų skausmas po herpeso
  Pradinė dozė yra 600 mg 1 kartą per parą, geriama ryte, vėliau dozė didinama iki 600 mg 2 kartus per dieną.

 • Sąlygos: neramių kojų sindromas
  600 mg 1 kartą per dieną, geriama 17 val.

Norint įveikti epilepsijos priepuolius vyresniems nei 6 metų vaikams, pradinė dozė yra 10-15 mg / kg kūno svorio. Didžiausia dozė 50 mg / kg.

Gabapentino sąveika su kitais vaistais

Gabapentino vartojimas kartu su kitais vaistais gali turėti sąveikos poveikį. Aptariami vaistai yra šie:

 • Opioidų tipo skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip morfijus. Poveikis yra padidėjusi centrinės nervų sistemos slopinimo, pvz., mieguistumo ir kvėpavimo sistemos sutrikimų, rizika.
 • Antacidiniai vaistai, kurių sudėtyje yra aliuminio arba magnio. Poveikis sumažina gabapentino absorbciją.
 • Cimetidinas. Poveikis sumažina gabapentino pasišalinimą iš inkstų.

Kaip vartokite gabapentiną teisingai

Prieš pradėdami vartoti Gabapentin, būtinai perskaitykite instrukcijas ant pakuotės. Gabapentiną vartokite taip, kaip rekomendavo gydytojas. Nedidinkite dozės ir gydymo trukmės, nes gali padidėti šalutinio poveikio rizika.

Nurykite nepažeistas gabapentino kapsules, užsigerdami stikline vandens. Prieš nurijus kapsulės neatidarinėkite, nesutraiškykite ir nekramtykite. Gabapentiną galima vartoti valgio metu arba taip, kaip rekomendavo gydytojas.

Gabapentiną vartokite kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad padidintumėte vaisto naudą. Pacientams, kurie gabapentiną vartoja 3 kartus per dieną, kad kontroliuotų priepuolius, įsitikinkite, kad intervalas tarp dozių yra ne ilgesnis kaip 12 valandų.

Jei pamiršote išgerti gabapentiną, suvartokite jį nedelsdami, todėl atsiminkite, ar pertrauka pagal kitą grafiką nėra per arti. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Fiksuotas gabapentino suvartojimas, nors būklė pagerėjo. Nenutraukite gabapentino vartojimo staiga be gydytojo žinios.

Gabapentino šalutinis poveikis ir pavojai

Kai kurie dažni šalutiniai poveikiai pavartojus gabapentino yra:

 • Mieguistas
 • Elgesio pokyčiai
 • Sunku susikaupti
 • Kūnas lengvai pavargsta
 • Sutrikę akių judesiai
 • Neryškus matymas

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei vartojant gabapentiną pasireiškė šalutinis poveikis, pvz., alerginės reakcijos, depresija, noras pakenkti sau ar kitiems, dusulys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI