Fluoksetinas

Fluoksetinas

Fluoksetinas yra a selektyvus serotonino reabsorbcijos inhibitorius (SSRI) antidepresantas, vartojamas depresijai, obsesiniam kompulsiniam sutrikimui (OKS), priešmenstruaciniams disforiniams sutrikimams, bulimijai ir panikos priepuoliams gydyti. Šis vaistas padidina serotonino aktyvumą smegenyse. Pats serotoninas yra medžiaga, kuri, kaip manoma, sukelia komforto ir malonumo jausmą. Didėjant serotonino aktyvumui, galima įveikti emocinės būsenos, miego, apetito, energijos, potraukio socialinei veiklai sutrikimus.

Prekių ženklai: Nopres, Deprezac, Noxetine, Elizac 20, Prestin, Andep, Ansi 20, Courage, Antiprestin, Kalxetin, Zac, Foransi, Fluoxetine HCL, Oxipres, Prozac

Apie Fluoksetinas

Grupė Antidepresantai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Panikos priepuolių, depresijos, obsesinio kompulsinio sutrikimo, bulimijos ir priešmenstruacinio sindromo įveikimas.
Vartoja Suaugusiesiems ir 7 metų ir vyresniems vaikams
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda viršija riziką vaisiui. Fluoksetinas gali patekti į motinos pieną. Šio vaisto negalima vartoti maitinant krūtimi.
Vaisto forma Tabletės, kapsulės

Įspėjimas:

  • Vaikų, paauglių ir jaunesnių nei 24 metų suaugusiųjų narkotikų vartojimas gali sukelti minčių apie savižudybę, todėl šiuos vaistus vartojančius žmones būtina visada stebėti, ypač pradėjus vartoti.
  • Fluoksetino negalima vartoti bipoliniam sutrikimui gydyti.
  • Vaikams iki 7 metų šio vaisto vartoti nerekomenduojama.
  • Jei simptomai pablogėja arba atsiranda polinkis į savižudybę, dar kartą kreipkitės į gydytoją.
  • Būkite atsargūs vartodami fluoksetiną, jei esate alergiškas fluoksetinui ar kitiems SSRI vaistams, yra vidutinio sunkumo arba yra buvę traukulių, kaulų, širdies veiklos sutrikimų, hiponatremijos, hipoglikemijos, hipokalemijos ir hipomagnezemijos.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, ypač sumatriptano, triciklių antidepresantų (pvz., amitriptilino ir doksepino), fentanilio, ličio, tramadolio, buspirono, aspirino, nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (pvz., ibuprofeno ir indometacino), alopurinolio ir amjodarono.
  • Nutraukdami gydymą fluoksetinu, palaipsniui mažinkite dozę.
  • Dozę reikia sumažinti arba padidinti, rekomendavus gydytojui.
  • Pasireiškus alergijos simptomams ar perdozavus, kreipkitės į gydytoją.

Fluoksetino dozavimas

Būklė Amžius Dozė
Depresija Suaugęs Pradinė dozė yra 20 mg per parą, kurią galima suskirstyti į 2 vartojimo grafikus. Dozę galima padidinti iki 80 mg per parą.
Vaikai (8 metų ir vyresni) Pradinė dozė yra 10 mg per parą, kurią po 1-2 savaičių galima padidinti iki 20 mg per parą.
Vyresnio amžiaus Daugiausia 60 mg per parą.
Obsesinis kompulsinis sutrikimas (OCD) Suaugęs Pradinė dozė yra 20 mg per parą, kurią galima suskirstyti į 2 vartojimo grafikus. Dozę galima palaipsniui didinti iki 60 mg per parą. Didžiausia dozė yra 80 mg per parą.
Vaikai (7 metų ir vyresni) Pradinė dozė yra 10 mg per parą, kurią po 2 gydymo savaičių galima padidinti iki 20 mg per parą. Jei reikia, dozę galima vėl padidinti iki 60 mg per parą.
Vyresnio amžiaus Daugiausia 60 mg per parą.
Priešmenstruacinės disfunkcijos sutrikimai Suaugęs 20 mg per parą, vartojama kasdien arba kas antrą dieną, pradedant 14 dienų prieš menstruacijas ir tęsiant iki pirmosios mėnesinių dienos.
Bulimija Suaugęs 60 mg per parą vieną kartą per dieną arba suskirstyta į kelis vartojimo grafikus.
Panikos priepuolis Suaugęs Pradinė dozė yra 10 mg per parą, kurią po 1 gydymo savaitės galima padidinti iki 20 mg per parą. Jei reikia, dozę galima vėl padidinti iki 60 mg per parą.

Tinkamai vartokite fluoksetiną

Prieš pradėdami vartoti fluoksetiną, vadovaukitės gydytojo patarimu ir perskaitykite instrukcijas ant vaisto pakuotės.

Fluoksetiną galima vartoti prieš valgį, po jo ir valgio metu. Naudokite mineralinį vandenį, kad palengvintumėte virškinimo procesą. Rezultatai bus jaučiami po 1-2 gydymo savaičių. Tačiau norint pasiekti maksimalų rezultatą, reikia 4-5 savaičių.

Nedidinkite ir nemažinkite gydytojo paskirtos dozės. Taip pat būtinai reguliariai vartokite vaistus, kad pasiektumėte geriausių rezultatų. Net jei simptomai pagerėjo, tęskite gydymą, kaip rekomendavo gydytojas.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei simptomai nepagerėja.

Fluoksetino sąveika

Toliau pateikiamos sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant fluoksetiną su kitais vaistais:

  • Mirtino serotonino sindromo atsiradimo rizika, jei vartojama kartu su kitais serotonino preparatais, tokiais kaip sumatriptanas, fentanilis, tramadolis, litis, buspironas ir tricikliais antidepresantais (pvz., amitriptilinu ir doksapinu).
  • Gali padidėti kraujavimo rizika, jei vartojama kartu su aspirinu, nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (pvz., diklofenaku) ar varfarinu.

Pripažinkite fluoksetino šalutinį poveikį ir pavojus

Galimas šalutinis poveikis po fluoksetino vartojimo:

  • Galvos skausmas
  • Viduriavimas
  • Šlubas
  • Nėra apetito
  • Nervinis nerimas
  • Sąmonės netekimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI