FIBRINOGENAS

FIBRINOGENAS

Fibrinogenas arba I faktorius yra baltymas, kuris natūraliai gaminasi kraujo plazmoje ir vaidina svarbų vaidmenį kraujo krešėjimo procese. Esant kraujavimui dėl fibrinogeno trūkumo būklės, papildomai bus skiriamas fibrinogenas iš išorės. Fibrinogeno, kurį reikia duoti, kraujo komponentų pavidalu galima įsigyti iš Indonezijos Raudonojo Kryžiaus (PMI) arba žinomo kaip krionuosėdos. Be to, žmogaus kraujas, kuris buvo apdorotas paimti fibrinogeną (fibrinogeno koncentratą), taip pat gali būti švirkščiamas kraujavimui gydyti, kai trūksta fibrinogeno ar jo trūkumo, tačiau fibrinogeno koncentrato Indonezijoje dar nėra. Fibrinogeno trūkumas yra paveldima kraujo liga ir yra labai reta.

Į yra krionuosėdų taip pat ir kiti krešėjimo veiksniai, be fibrinogeno, todėl krionuosėdos taip pat galima perpilti kitais tikslais. Fibrinogeno taip pat galima įsigyti kaip išorinį vaistą, kuris skiriamas kaip palaikomoji terapija, siekiant sumažinti kraujavimą, ypač operacijos metu.

Prekės ženklas: KrionuosėdosBeriplast P Combi-Set

Apie fibrinogeną

Grupė Kraujo komponentas, hemostatinis
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Valdyti kraujavimą dėl fibrinogeno trūkumo sąlygų
Naudojama Suaugusiesiems ir vaikams (tik krionuosėdos )
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Tyrimai neatskleidė, ar fibrinogeno papildai gali būti absorbuojami į motinos pieną, ar ne. Žindančioms motinoms, prieš vartojant šį vaistą, patartina pasitarti su gydytoju.
Vaisto forma Kraujo komponentas, išorinis vaistas

Įspėjimas:

  • Būkite atsargūs vartodami papildomą fibrinogeną, jei ištiko arba buvo insultas arba kraujagyslės užsikimšimas, taip pat disfibrinogenemija arba įgimta būklė, kai yra sutrikęs fibrinogeno kaupimosi modelis.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant vaistažoles ar papildus, kad išvengtumėte nepageidaujamos vaistų sąveikos.
  • Išorinės fibrinogeno dozavimo formos neturėtų būti vartojamos injekcijomis, nes gali susidaryti kraujo krešuliai.
  • Retais atvejais fibrinogenas gali sukelti anafilaksiją (pernelyg stiprias alergines reakcijas). Dar kartą pasitarkite su gydytoju apie naudą ir riziką.

Fibrinogeno dozė

Standartinė dozė krionuosėdos kraujo perpylimo procedūroje fibrinogenui pakeisti yra 10 vienetų ir, jei reikia, galima pakartoti. Vienas krionuosėdos vienetas gali padidinti fibrinogeno kiekį maždaug 100 miligramų / decilitre.

Išorinių vaistų fibrinogeno formas gydytojas skirs tiesiai ant kraujuojančios žaizdos.

Naudojant fibrinogeną teisingai

Fibrinogeną duoda tik gydytojas ir jam prižiūrint. Todėl pasitarkite su savo gydytoju apie fibrinogeno dozavimą, naudą ir šalutinį poveikį tiek kraujo komponentų, tiek išorinių vaistų pavidalu.

Pripažinkite fibrinogeno šalutinį poveikį ir pavojus

Fibrinogeno tiekimas, esantis kriopricipitatas gali sukelti perpylimo reakcijas, pvz., alergines reakcijas, kraujo ląstelių sunaikinimą (hemolizinį) ir mirtinus plaučių sužalojimus. Nors taip nutinka retai.

Nors išoriniai fibrinogeniniai vaistai taip pat gali sukelti alergines reakcijas, įskaitant sunkias reakcijas (anafilaksiją) su tokiais simptomais kaip:

  • Rankų, gerklės, liežuvio ir veido patinimas
  • Niežulys ir bėrimai
  • Sunku kvėpuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *