ERITROMICINAS

ERITROMICINAS

Eritromicinas yra makrolidinių antibiotikų grupė, kuri gali būti naudojama įvairių tipų bakterinėms infekcijoms, tokioms kaip odos, akių, ausų, šlapimo takų ir kvėpavimo takų infekcijos, gydyti. Šis vaistas taip pat gali būti naudojamas siekiant išvengti reumatinės karštinės priepuolių pasikartojimo pacientams, kuriems yra alerginių reakcijų penicilino ar sulfonamidų grupės antibiotikams.

Tam tikrais atvejais gydytojai gali skirti eritromicino ilgalaikiams odos sutrikimams, pvz., spuogams ar rožinė . Kovojant su infekcijomis, eritromicinas naikina infekciją sukeliančias bakterijas. Šį vaistą gali vartoti tiek suaugusieji, tiek vaikai.

Prekių ženklai: Dothrocyn, Erysanbe, Narlecinas, Trovilon

Apie Eritromicinas

Grupė Makrolidiniai antibiotikai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Gydant bakterines infekcijas
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Eritromicinas gali būti absorbuojamas į motinos pieną. Todėl žindančioms motinoms patariama prieš vartojant šį vaistą pasitarti su gydytoju, kad gydytojai galėtų įvertinti naudą ir riziką.
Vaisto forma Tabletės, kapsulės, sausas sirupas, geliai

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs, jei kenčiate nuo myasthenia gravis, širdies plakimo sutrikimai, porfirija ir inkstų bei kepenų sutrikimai.
 • Eritromicino negalima vartoti kartu su cisapridu, simvastatinu, lovastatinu ir ergotaminu.
 • Vartodami eritromiciną, neskiepykite nuo susilpnintų bakterijų, pvz., nuo šiltinės. Kadangi šis vaistas gali sumažinti vakcinų veiksmingumą.
 • Eritromicinas yra antibiotikas, todėl šis vaistas netinka virusų sukeliamoms infekcijoms, pvz., gripui, gydyti.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Eritromicino dozė

Suaugusiems pacientams eritromicino paprastai skiriama net 1,6-2 gramai per dieną, padalijus į 2-4 kartus didesnę nei vartojimo grafiką. Tam tikromis sąlygomis gydytojas, jei reikia, gali skirti ne daugiau kaip 4 gramus per dieną. Paprastai dozė koreguojama atsižvelgiant į gydomos infekcijos tipą, sunkumą ir paciento sveikatos būklę.

Gydymo eritromicinu trukmė skiriasi priklausomai nuo infekcijos sunkumo. Ūminių infekcijų gydymas paprastai trunka nuo 5 dienų iki 2 savaičių. Vaikams gydytojas dozę koreguos pagal vaiko būklę ir svorį. Gelio pavidalo vaistus tepkite 1-2 kartus per dieną ant spuogų.

Teisingai vartokite eritromiciną

Prieš pradėdami vartoti eritromiciną, vadovaukitės gydytojo patarimu ir perskaitykite informaciją, esančią ant eritromicino pakuotės. Nurykite eritromicino tabletes ar kapsules užsigerdami vandeniu ir nekramtykite. Šiuos antibiotikus galima gerti prieš valgį arba po jo.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės visada vartoti eritromiciną kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad būtų galima maksimaliai padidinti vaisto poveikį.

Pacientams, pamiršusiems išgerti eritromicino, patartina tai padaryti iš karto, kai tik prisimena, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Pacientams patariama išleisti visą gydytojo paskirtą dozę, net jei būklė pagerėjo. Tai svarbu padaryti siekiant išvengti infekcijos pasikartojimo ir bakterijų atsparumo. Jei baigus vartoti vaistą būklė nepagerėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vartojantiems vaistus sauso sirupo pavidalu, eritromicino miltelius sumaišykite su vandeniu pagal rekomenduojamą kiekį. Naudokite matavimo puodelį, kad sumaišyto vandens tūris būtų tinkamas. Prieš vartodami nepamirškite suplakti. Vaistams, kurie buvo sumaišyti, yra nustatytas vartojimo laikas, įsitikinkite, kad vaisto vartojimo laikas neviršija nustatyto laiko limito. Sauso sirupo pavidalo vaistų šaldytuve laikyti nereikia.

Dėl gelio formos eritromicino dar kartą pasitarkite su gydytoju, jei būklė pablogėja arba nepagerėja per 6–8 savaites, vartojant rekomenduojamą vartojimą.

Vaistų sąveika

Toliau pateikiami keli pavojai, kurie gali kilti, jei eritromiciną vartojate kartu su tam tikrais vaistais, įskaitant:

 • Širdies ritmo sutrikimai, kurie gali būti mirtini, vartojant kartu su cisapridu ar terbenadinu.
 • Vartojant eritromiciną kartu su ergotaminu ar dihidroergotaminu, pacientams gali susiaurėti arterijos iki audinių mirties.
 • Gali sukelti rabdomiolizė jei naudojamas kartu su HMG-CoA reduktazės inhibitoriai (pvz., simvastatiną).
 • Padidinti kolchicino ir digoksino toksinį poveikį (apsinuodijimą), kai jie vartojami kartu su eritromicinu.
 • Eritromicinas taip pat gali sustiprinti mieguistumą, kai jis vartojamas kartu su benzodiazepinais (pvz., alprazolamu ar midazolamu).
 • Vartojant kartu su cimetidinu, eritromicino šalutinio poveikio rizika gali padidėti.
 • Vartojant su teofilinu, eritromicino veiksmingumas mažėja.
 • Gali sukelti hipotenziją, lėtą širdies susitraukimų dažnį ir acidozę, kai vartojama kartu su vaistais nuo didelio kraujospūdžio kalcio antagonistais.
 • Gali padidinti vaistų Sildenafilio, ciklosporino, karbamazepino, takrolimuzo, metilprednizolono, cilostazolo, vinblastino ir bromokriptino šalutinio poveikio riziką.

Atpažinkite šalutinį eritromicino poveikį ir pavojus

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus eritromicino, yra šie:

 • Viduriavimas.
 • Skrandžio sutrikimai, tokie kaip skausmas ir mėšlungis.
 • Apetito praradimas.
 • Pykinimas.
 • Gag.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI