ERGOTAMINAS

ERGOTAMINAS

Ergotaminas yra vaistas, vartojamas migrenos profilaktikai arba gydymui. Šis vaistas yra tablečių pavidalu.

Ergotaminas sutrauks išsiplėtusias kraujagysles aplink smegenis, taip sumažindamas galvos skausmą migrena sergantiems žmonėms. Indonezijoje šio vaisto galima įsigyti kartu su kofeinu. Kofeinas ne tik susiaurina arterijas, bet ir padidins ergotamino poveikį.

Prekės ženklas : Ericaf, ergotamino kofeinas

Apie ergotaminą

Grupė Skalsių alkaloidai
Vaisto tipas Receptiniai vaistai
Pranašumai Migrenos prevencija ir gydymas
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos X kategorija: Aukšta -rizikingi vaistai, sukeliantys nuolatinę vaisiaus negalią, todėl jų negalima vartoti ar vartoti nėštumo metu.
Šis vaistas gali prasiskverbti į motinos pieną, todėl gali sukelti nepageidaujamą poveikį žindomiems kūdikiams. Todėl vartodami ar vartodami šį vaistą nutraukite žindymo procesą.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas:

 • Vartodami priešgrybelinius vaistus (itrakonazolą, ketokonazolą, klaritromiciną), taip pat vaistus nuo ŽIV (indinavirą, ritonavirą), nevartokite ergotamino.
 • Prieš vartodami šį vaistą, pasitarkite su gydytoju, jei esate alergiškas tam tikram vaistui, maistui ar tam tikroms sudedamosioms dalims.
 • Pasakykite savo gydytojui, jei turite arba patiriate sutrikusią kraujotaką, kraujagyslių ligas, širdies, inkstų, kepenų, hipertenziją ir piktnaudžiavimo vaistais istoriją.
 • Nevartokite alkoholio, nevairuokite ar nevaldykite mechanizmų, kuriems reikia didelio budrumo vartojant ergotaminą. Kadangi šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą.
 • Jei pavartojus ergotamino pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Ergotaminas dozę

Toliau pateikiamas ergotamino dozavimo paaiškinimas. Suaugusiųjų migrenai gydyti gydytojas skirs 1 mg ergotamino tablečių doze:

 • Pradinė dozė migrenos priepuoliams: 2 tabletės
 • Tęstinė dozė, jei vis dar skauda: 1 tabletė kas 30 minučių.
 • Didžiausia dozė yra 6 tabletės per dieną.

Ergotaminą vartokite teisingai

Vartokite ergotaminą ir kofeiną pagal gydytojo nurodymus. Ergotaminas vartojamas tik esant poreikiui ir nėra vaistas, kurį galima vartoti ilgą laiką ar kiekvieną dieną.

Šis vaistas yra veiksmingesnis pradinio migrenos priepuolio metu ir gali būti nelabai veiksmingas, jei migrena paūmėjo. Nesidalinkite šiuo vaistu su kitais, net jei asmuo turi tuos pačius simptomus.

Pasakykite gydytojui arba medicinos pareigūnui, jei šiuo metu vartojate šį vaistą, prieš atlikdami tam tikras operacijas ir medicinines procedūras.

Vaistų sąveika

Ergotamino vartojimas gali sukelti sąveiką, jei jis vartojamas su kitais vaistais. Šios sąveikos apima:

 • Sunkus šalutinis poveikis gali pasireikšti vartojant kartu su kitais vaistais nuo migrenos, pvz., sumatriptano.
 • Padidėjęs širdies susitraukimų dažnis ir padidėjusio kraujospūdžio rizika vartojant gėrimus, kurių sudėtyje yra kofeino.

Pripažinkite ergotamino šalutinį poveikį ir pavojus

Dažnas ergotamino šalutinis poveikis yra pykinimas ir vėmimas, raumenų skausmai, rankų ir kojų pirštų dilgčiojimas. Nors rimtas šalutinis ergotamino poveikis, kurį reikia nedelsiant gydyti, yra:

 • Silpnumas galūnėse
 • Rankos ir kojos pasidaro mėlynos
 • Krūtinės skausmas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI