DUMOLIDAS yra raminamųjų vaistų, kurių sudėtyje yra nitrazepamo, prekės ženklas. Šis vaistas skiriamas tik sunkiai nemigai įveikti, trukdo kasdienei veiklai, taip pat sukelia depresijos jausmą. Dumolid negalima vartoti ilgai, nes tai sukelia priklausomybę ir vėliau mažina jo veiksmingumą, todėl vaisto dozę reikia toliau didinti.
Dumolid sudėtyje esantis nitrazepamas yra benzodiazepinų klasės vaistai, kurie veikia smegenyse esančias chemines medžiagas, todėl sumažėja smegenų darbas. Visi benzodiazepininiai vaistai yra vaistai, kuriuos galima įsigyti tik pateikus gydytojo receptą, todėl jei kas nors turi ir vartoja Dumolid be recepto, gydytojas gali būti priskirtas prie piktnaudžiavimo vaistais.
Dumolidas Koks vaistas?
Aktyvūs ingredientai | Nitrazepamas |
Grupė | Benzodiazepinai |
Kategorija | Receptiniai vaistai |
Pranašumai | Padeda įveikti sunkią nemigą |
Vartoja | Suaugęs |
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos | N kategorija: Dar nesuskirstyta į kategorijas. Venkite vartoti Dumolid nėštumo metu, ypač 1 ir 3 trimestrais, nes jis gali sukelti kūdikių hipotermiją, silpną raumenų tonusą, širdies ritmo sutrikimus, kvėpavimo sutrikimus ir priklausomybę nuo vaistų. Dumolidas gali patekti į motinos pieną. Pasitarkite su gydytoju apie Dumolid vartojimo nėštumo ar žindymo laikotarpiu riziką ir naudą. |
Vaisto forma | Plėvele dengtos tabletės |
Įspėjimas :
- Pasakykite gydytojui, jei esate alergiškas nitrazepamui ar kitiems benzodiazepinams.
- Venkite vartoti Dumolid, jei sergate tam tikromis ligomis ir ligomis, pvz miego apnėja, fobijos, myasthenia gravis, pasunkėjęs kvėpavimas ir porfirija.
- Pirmiausia pasitarkite su gydytoju, jei sergate asmenybės sutrikimais, depresija, alkoholizmu, epilepsija ir kepenų, širdies, plaučių ar inkstų ligomis.
- Informuokite savo gydytoją apie vartojamus ar vartojamus vaistus, papildus ir kitas žoleles.
- Žinojimas apie nemigos priežastis, įpročių, galinčių pagerinti miego kokybę, formavimas ir vedimas kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra pagrindiniai nemigos gydymo būdai.
- Dumolidas dažnai nerekomenduojamas nemigai gydyti, nes jis apima tik simptomus, bet nepašalina priežasties.
- Dumolidas vartojamas tik esant stipriai nemigai ir jau trukdančiai veiklai, kai įpročių gerinimas ir KBT nepadeda.
- Dumolidas rekomenduojama vartoti tik trumpą laiką, paprastai ne ilgiau kaip 4 savaites.
- Kadangi tai gali sukelti mieguistumą, venkite veiklos, kuriai reikia susikaupimo, pvz., vairavimo, kai vartojate Dumolid, ir būkite atsargūs duodami jo vyresnio amžiaus žmonėms, nes tai gali padidinti griuvimo riziką.
- Dumolid nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams, išskyrus gydytojo nurodymus.
Dumolidas dozė
Gydytojas skirs mažiausią įmanomą dozę, kuri vis dar turi poveikį. Turėkite omenyje, kad Dumolid turi tolerancijos efektą, ty Dumolid veiksmingumas gali sumažėti, lyginant su pradiniu vartojimu, net vartojant tą pačią dozę (nesumažintą). Be to, nepaisant trumpalaikio vartojimo, Dumolid gali sukelti abstinencijos simptomus, todėl prieš nutraukiant Dumolid dozę svarbu palaipsniui mažinti dozę. Pasitarkite su gydytoju apie Dumolid vaistų tolerancijos ir abstinencijos simptomų poveikį.
Vartokite Dumolidą teisingai
- Dumolid galima vartoti tik tada, kai rekomenduoja ir paskyrė gydytojas.
- Pirkite Dumolid be gydytojo recepto, įskaitant piktnaudžiavimą narkotikais.
- Šis vaistas geriamas prieš miegą naktį ir gali būti vartojamas nevalgius arba pavalgius.
- Dar kartą pasitarkite su gydytoju, jei vartojote Dumolid ilgiau nei 2 savaites.
- Laikykite vaistą vėsioje, sausoje vietoje, 15-30 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Laikykite Dumolid nuo tiesioginių saulės spindulių ir drėgnų sąlygų ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Dumolido sąveika su kitais vaistais
Kai Jums bus paskirtas Dumolidas, pasakykite gydytojui, jei gydotės kitais vaistais, kad išvengtumėte nepageidaujamos vaistų sąveikos.
Toliau pateikiami šalutiniai poveikiai, kurie gali pasireikšti vartojant Dumolid kartu su kitais vaistais:
- Pernelyg didelis mieguistumas, vartojant kartu su kitais raminamaisiais vaistais, alfa adrenoblokatoriais, tokiais kaip tamsulozinas, antidepresantais, antipsichoziniais vaistais, alkoholiu, skausmą malšinančiais vaistais, antihistamininiais vaistais ir raumenis atpalaiduojančiais vaistais, tokiais kaip baklofenas ir tizanidinas.
- Sumažėjęs nitrazepamo poveikis, kai jis vartojamas su kofeinu ir teofilinu.
- Įtakoja vaistų nuo epilepsijos, tokių kaip fenitoinas ar barbitūratas, kiekį kraujyje.
- Pagreitinti nitrazepamo medžiagų pašalinimą iš organizmo, vartojant kartu su rifampicinu.
- Lėtina medžiagų nitrazepamo pasišalinimą iš organizmo, vartojant kartu su cimetidinu, estrogenų turinčiais kontraceptikais, ritonaviru, izoniazidu.
- Trukdo levodopos vaistų veikimui.
Dumolido šalutinis poveikis
Dumolidas gali sukelti šalutinį poveikį, pvz., mieguistumą, galvos svaigimą, nerimą ir sutrikusią koordinaciją. Ilgalaikis vartojimas, kurį dažniausiai patiria žmonės, piktnaudžiaujantys šiuo vaistu, gali sukelti nerimą, anoreksiją, nemigą, kartu su elgesio pokyčiais, kurie turi įtakos socialiniams santykiams ar darbo našumui.
Dumolid sukeliamas šalutinis poveikis taip pat priklauso nuo suleistos dozės. Atsižvelgiant į Dumolid tolerancijos poveikį, žmonės, kurie ilgą laiką vartoja Dumolid, yra linkę patirti apsinuodijimo ar perdozavimo simptomus, tokius kaip:
- Jaučiuosi pavargęs
- koma.
- sutrikęs.
- Hipotenzija.
- Lėtėjantis širdies ritmas.
- Sunku kvėpuoti
- Negyvas.
Pasitarkite su gydytoju, jei norite nutraukti Dumolid vartojimą, nes staiga nutraukus šio vaisto vartojimą, net jei jis vartojamas tik trumpą laiką, jis nutrūksta. Vaisto atsisakymo pasekmės yra šios:
- Sunku užmigti.
- Depresija.
- Neramūs.
- Lengva supykti.
- Prakaitavimas.
- Viduriavimas.
- Traukuliai.
Laikykitės gydytojo rekomenduojamos Dumolid dozės, kad gautumėte Dumolid naudą ir išvengtumėte šalutinio poveikio, perdozavimo ir abstinencijos simptomų. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė sunkus šalutinis poveikis, pasireiškė anksčiau minėtų vaistų atsisakymo poveikis arba pasireiškė alerginė reakcija į vaistą.