Deginantis viduriavimas: kokios yra priežastys ir namų gynimo būdai?

Deginantis viduriavimas: kokios yra priežastys ir namų gynimo būdai?

Deginantis viduriavimas – tai skysčių pripildytos išmatos, kurios baigiasi deginimo pojūčiu. Kakas nudegina dėl kelių priežasčių, įskaitant aštrų maistą, pieno produktų netoleravimą, išangės ašarų ar išangės įtrūkimų, uždegiminės žarnyno ligos/sindromo, STD, pvz., chlamidijos, hemorojaus, proktito ir retais atvejais vėžio ar endometriozės. Simptomai apims:

 • Pykinimas veda į vėmimą
 • Padidėjęs žarnyno judrumas sukelia mėšlungį
 • Išangės srities patinimas
 • Degimo ir niežėjimo pojūčiai

Kas yra deginantis viduriavimas?

Deginimo pojūtis, kai išmatos užpildytos skysčiu, vadinamas deginančiu viduriavimu. Tai bus panašus į tą patį viduriavimą, išskyrus tai, kad išangės sritis (išangė) degs, kartu su diskomfortu po išmatos. Viduriavimas paprastai atsiranda, kai mūsų žarnynas sugeria palyginti mažiau skysčių iš organizmo atliekų, kurios atrodo kaip skysčiu užpildytos išmatos. Tuštinimasis su tokiomis sąlygomis kaip viduriavimas ir vidurių užkietėjimas gali būti naudojamas kaip rodiklis diagnozuojant sveikatos problemas, atsirandančias mūsų kūne. Jūsų mityba daugiausia yra atsakinga už su skrandžiu susijusių žarnyno judėjimo svyravimų priežastį.

Kodėl jis dega, kai tupiu?

Diskomfortą išmatose gali sukelti įvairūs veiksniai, pvz., aštrių patiekalų ar maisto produktų vartojimas, jautrumas pieno produktams, išangės įtrūkimai, tokios sąlygos kaip uždegiminė žarnyno liga ar sindromas, lytiniu keliu plintančių ligų, pvz., chlamidijos, hemorojus, o retais atvejais tokios būklės kaip, pvz. vėžys ar endometriozė gali būti deginančių išmatų priežastis. Išsamiau aptarkime visas priežastis.

 1. Aštrus maisto vartojimas: Labai aštraus maisto vartojimas gali sukelti virškinimo trakto sudirginimą ir uždegimą. Dėl to išmatos gali prasiskverbti per sistemą greičiau, todėl tuštinimosi metu gali atsirasti deginimo pojūtis.
 2. Pieno produktų netoleravimas: Asmenys, netoleruojantys laktozės arba jautrūs pieno produktams, gali jausti diskomfortą virškinimo trakte, įskaitant deginimo pojūtį tuštinimosi metu. Šis diskomfortas kyla dėl to, kad organizmas nesugeba tinkamai apdoroti laktozės.
 3. Analinės ašaros arba analiniai įtrūkimai: Nedidelės išangės gleivinės plyšimai, žinomi kaip išangės įtrūkimai, gali atsirasti dėl tokių veiksnių kaip įtempimas tuštinimosi metu, kietos išmatos ar fizinės traumos. Išmatų išleidimas per šias ašaras gali sukelti skausmą ir deginimo pojūtį, dėl kurio jūsų užpakalis ilgą laiką degs.
 4. Uždegiminė žarnyno liga/sindromas: Uždegiminės žarnyno ligos, tokios kaip Krono liga ir opinis kolitas, gali sukelti virškinimo trakto uždegimą. Dėl to gali pasireikšti tokie simptomai kaip deginimo pojūtis, skausmas ir bendras diskomfortas tuštinimosi metu.
 5. STD kaip chlamidija: Chlamidija, lytiniu keliu plintanti infekcija, gali sukelti tiesiosios žarnos simptomus, jei ji pažeidžia tiesiosios žarnos sritį. Tiesiosios žarnos uždegimas gali sukelti diskomforto, deginimo ir skausmo pojūtį tuštinimosi metu.
 6. Hemorojus: Ištinusios kraujagyslės tiesiosios žarnos arba išangės srityje, žinomos kaip hemorojus, gali sukelti niežulį, skausmą ir deginimo pojūtį, ypač tuštinimosi metu.
 7. Proktitas: Proktitas, kuriam būdingas tiesiosios žarnos gleivinės uždegimas, gali atsirasti dėl infekcijų, uždegiminės žarnyno ligos ar kitų priežasčių. Šis uždegimas gali sukelti deginimo pojūtį ir diskomfortą tuštinantis.
 8. Vėžys: Nors ir retai, tam tikros išangės ar tiesiosios žarnos vėžio formos gali sukelti deginimo pojūtį tuštinimosi metu. Su vėžiu susiję simptomai gali skirtis, tačiau dėl nuolatinio diskomforto ar kraujavimo reikia pradėti medicininį įvertinimą.
 9. Endometriozė: Endometriozė apima audinį, primenantį gimdos gleivinę, augantį už gimdos ribų. Jei jis pažeidžia žarnyną ar tiesiąją žarną, jis gali sukelti skausmą, deginimą ir diskomfortą evakuojant žarnyną.

Ką rodo degančios išmatos?

Deginančios išmatos gali rodyti įvairias sveikatos būkles – nuo ​​aštraus maisto vartojimo iki uždegiminio žarnyno sindromo. Tai sukels diskomforto simptomus, pvz., deginantį užpakalį ištuštinant ir niežėjimą išangės srityje. Degančio viduriavimo simptomai apims

 1. Pykinimas veda į vėmimą
 2. Padidėjęs GIT judrumas sukelia mėšlungį
 3. Išangės srities išsipūtimas arba patinimas
 4. Degimo ir niežėjimo pojūtis ištuštinant ir tuštinantis
 5. Ypatinga skuba veda prie išmatų nutekėjimo
 6. Kraujo krešuliai ar dėmės jūsų išmatose
 7. Padidėjęs dažnis

Išmatų deginimo gydymas

Esant tokioms ligoms kaip deginančios išmatos ir viduriavimas, bus taikomos įvairios gydymo strategijos. Toliau pateikiami kai kurie iš jų, siūlantys skirtingus gydymo planus įvairioms sveikatos sąlygoms, sukeliančioms deginantį tuštinimąsi.

Aštriam maistui

Geriau vengti aštrių dietų, kurios imituoja dirginimą ir deginimo pojūtį. Aštrus maistas taip pat sukelia ir keičia skrandžio pH, todėl susidaro daugiau arba palyginti mažiau rūgšties (Hcl), o tai sukelia deginimo ir niežėjimo pojūtį tuštinantis arba po jo.

Laktozės netoleravimo valdymas

Jei netoleruojate laktozės, geriau laikytis dietos ir atsisakyti maisto produktų, kurie imituoja jūsų kūno deginantį viduriavimą.

Išangės įpjovimams/plyšimams/įtrūkimams

Nereceptinių ar nereceptinių kremų ir išmatų minkštiklių naudojimas bei geros higienos praktikos laikymasis gali padėti išgydyti išangės įtrūkimus ir sušvelninti susijusį deginimo pojūtį. Norint veiksmingai gydyti sunkesniais ir nuolatiniais atvejais, gali prireikti medicininės pagalbos.

Uždegiminės žarnyno ligos gydymas

IBD galima gydyti ieškant medicininės pagalbos ir receptinių vaistų, įskaitant antibiotikus, tokius kaip metronidazolas ir ciprofloksacinas.

LPL, įskaitant chlamidiją

Lytiniu keliu plintančios ligos bus gydomos paskirtais antibiotikais, tinkamai dozuojant pagal amžių ir sunkumą. Antibiotikus reikia gerti iki gydymo kurso pabaigos, kad būtų išvengta atsparumo antibiotikams išsivystymo.

Hemorojus

Lengvus hemorojaus atvejus dažnai galima pašalinti naudojant nereceptinius vietinius kremus (hidrokortizoną, fenilefriną) ir dietos pakeitimus.

Proktitas

Proktito gydymo metodas priklauso nuo konkrečių pagrindinių veiksnių. Tai gali apimti antibiotikų (doksiciklino, įskaitant vibramiciną) vartojimą, priešuždegiminius vaistus, tokius kaip ibuprofenas, sukralfatas (karafatas), ir gyvenimo būdo koregavimą, kuris gali būti naudingas.

Vėžys

Gydymo strategijos skiriasi priklausomai nuo vėžio tipo ir stadijos. Galimybės apima chirurgines procedūras, chemoterapiją, spindulinę terapiją ir tikslinio gydymo metodus.

Endometriozė

Endometriozės gydymas skirtas skausmo malšinimui, pasiekiamam naudojant nereceptinius skausmą malšinančius vaistus ar hormonų terapiją. Sunkiais atvejais gali prireikti operacijos.

Namų gydymo priemonės

 • Namų gynimo priemonės apima perteklinį skysčių vartojimą, kad būtų išvengta dehidratacijos, pieno produktų/pieno vengimas netoleruojant laktozės, dieta be prieskonių, mirkymas šiltame vandenyje, ankštų drabužių ir atšiauraus muilo vengimas, paviršinio aktyvumo medžiagų valymas.
 • Palaikykite hidrataciją, nes svarbu gerti daug skysčių, pvz., vandens ir skaidrių sriubų, kad to išvengtumėte, nes tai gali sukelti diskomfortą deginančių išmatų metu ir kartu palaikyti tinkamą virškinimą.
 • Saikingas pieno produktų kiekis yra labai svarbus, jei esate jautrus laktozei, nes tai gali sustiprinti deginimo pojūtį. Alternatyvių be laktozės pasirinkimas gali padėti sumažinti virškinimo sutrikimus.
 • Dietos laikymasis ir vartojimas, pvz., (švelnių maisto produktų, tokių kaip skrebučiai, ryžiai ir bananai, vartojimas) padės sušvelninti deginančio viduriavimo simptomus.
 • Geriamasis rehidratacijos tirpalas, kuriame yra elektrolitų, gali padėti pakeisti prarastus skysčius ir elektrolitus. Jis yra lengvai prieinamas ir nereceptinis.

Kaip galiu išvengti deginančio viduriavimo?

Venkite sužadinti maisto, įskaitant aštrius maisto produktus, ir laktozės turinčių užkandinių ir vengdami pernelyg didelio tabako vartojimo, apsisaugosite nuo nusideginimo po ištuštinimo. Jei jūsų kūnas yra jautrus įvairių maisto produktų metabolizmui arba jūsų imuninė sistema yra silpna, verta atidžiai stebėti savo suvartojamą maistą ir padidinti maisto, kuriame gausu skaidulų, vartojimą, kad išvengtumėte vidurių užkietėjimo ar viduriavimo. Maisto produktų, kuriuose gausu probiotikų, pavyzdžiui, jogurto, vartojimas gali pagerinti žarnyno gerovę ir palengvinti viduriavimo simptomus.

DUK apie deginantį viduriavimą

Ar deginti kakas yra kenksminga?

Tai kenksminga tik tuo atveju, jei išlieka patvari ir sukelia stiprų skausmą ar deginimo pojūtį. Paprastai pakeitus mitybą jis praeina savaime. Jei taip nėra, verta kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatyta tinkama diagnozė.

Ar Pepto Bismol padeda nuo deginančio viduriavimo?

Taip, Pepto Bismol (Bismuto subsalicilatas) gali laikinai palengvinti deginančio viduriavimo simptomus. Verta kreiptis į gydytoją dėl vaistų nuo nuolatinio deginančio viduriavimo.

Kas atsitiks, jei išmatos yra rūgštinės?

Rūgščios išmatos gali atsirasti tik netoleruojant laktozės ir sukels deginantį viduriavimą, kurį lydės skrandžio spazmai ir padidėjęs pykinimas. Dietos keitimas pagal virškinimo sistemą (dieta be laktozės) gali padėti išvengti rūgščių išmatų ir deginimo po tuštinimosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI