CHLORHEKSIDINAS

CHLORHEKSIDINAS

Chlorheksidinas yra antiseptinis vaistas, kuriuo galima gydyti ir užkirsti kelią dantenų uždegimui (gingivitui). Šiuo vaistu taip pat galima nuvalyti pažeistos vietos, injekcijos ar operuojamos vietos odą. Be to, chlorheksidiną gali naudoti chirurgai, norėdami nusivalyti rankas prieš atlikdami operaciją.

Chlorheksidinas naikina bakterijas ir užkerta kelią jų augimui.

Prekės ženklas: Mediskrubas, Minosepas

Apie Chlorheksidinas

Grupė Antiseptikas
Kategorija Nemokamas vaistas
Pranašumai Užkirsti kelią ir gydyti gingivitą, taip pat sterilizuoti odą nuo mikrobų
Naudojama Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija ( burnos skalavimo skystis): Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. B kategorija ( išorinis vaistas) : Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais nerodo pavojaus vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. . Iš anksto pasitarkite su gydytoju, kad gydytojai galėtų įvertinti naudą ir riziką.
Vaisto forma Burnos skalavimo skystis, išorinis vaistas

Įspėjimas:

  • Venkite vartoti chlorheksidiną, jei esate buvęs alergiškas šiam vaistui.
  • Prieš naudodami chlorheksidino burnos skalavimo skystį, pasakykite gydytojui, jei naudojate protezus, dantų laminates ar dantų plombą. Taip pat pasakykite gydytojui, jei sergate periodontitu.
  • Būkite atsargūs vartodami išorinį vaistą skystą chlorheksidiną, jei turite gilių ar atvirų odos opų.
  • Chlorheksidino vartojimas neturi patekti į akis, patekti į ausį ar liestis su kitomis jautriomis kūno dalimis. Jei šio vaisto pateko į akis, nedelsiant nuplaukite vandeniu. Prarijus ir sukeliant sunkų šalutinį poveikį, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
  • Jei pavartojus chlorheksidino pasireiškė alerginė reakcija ar perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Chlorheksidino dozė

Numatytas naudojimas Vaisto forma Amžius ir dozavimas
Laikykitės burnos higienos ir gydykite gingivitą Burnos skalavimo skystis Suaugęs: Naudokite burnos skalavimo skystį, kuriame yra 0,2% chlorheksidino, 10 ml dozę, skalaukite 1 minutę 2 kartus per dieną.
Antiseptikai ir odos dezinfekcija Išorės medicinos skystis Suaugęs: naudoti ant odos, kuri nori būti nuvalyta.

Tinkamas chlorheksidino vartojimas

Laikykitės gydytojo nurodymų ir perskaitykite informaciją, esančią ant chlorheksidino pakuotės, naudodami chlorheksidiną.

Jei norite naudoti burnos skalavimo skystį, būtinai tai atlikite išsivalę dantis ir vaisto nemaišykite su vandeniu. Gargaliuokite 30 sekundžių arba pagal gydytojo nurodymus, o po kelių valandų nevalgykite ir negerkite, kad vaisto poveikis nesumažėtų ir nesukeltų keisto skonio burnoje. Neprarykite burnos skalavimo skysčių. Išmeskite iš karto po skalavimo.

Išoriniam naudojimui gydytojai jį naudos. Išskirdami šį skystį naudoti namuose, vadovaukitės gydytojo nurodymais.

Laikykite vaistą uždarytoje talpyklėje ir kambario temperatūroje. Venkite laikyti karštose, drėgnose vietose arba šaldytuve. Laikykite vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaistų sąveika

Paprastai chlorheksidinas nesukelia tam tikros sąveikos, kai vartojamas su kitais vaistais. Tačiau patartina pasakyti gydytojui, jei vartojate tam tikrus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles, kuriuos reikia įvertinti.

Pripažinkite chlorheksidino šalutinį poveikį ir pavojus

Galimas šalutinis poveikis po chlorheksidino burnos skalavimo skysčio:

  • Sausa burna.
  • Burnos ir gerklės dirginimas.
  • Skonio pasikeitimas.
  • Padidėja dantų akmenų (sukietėjusių apnašų) skaičius ant dantų.
  • Vaisto spalva įspaudžiama ant liežuvio ar dantų.

Nors šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti po skysto chlorheksidino vaisto vartojimo lauke, yra pažeistos odos srities sudirginimas, pavyzdžiui, oda parausta, niežti, karšta, lupiasi, net patinsta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI